PDA

Zobacz pełną wersję : z7II (soft 1,4) + pilot ML-L7 = problem



passer
20-04-2022, 23:50
Panowie mam taki problem:
- zapodalem nowy soft 1,4 do z7ii, wszystko OK.
Wg opisu, po poprawnej aktualizacji dziala z pilotem na BT "Nikon ML-L7" i tez tak jest , działa !
ALE:
- ustawiam na obiekt, mam na wizjerze "czerwony kwadracik" brak ostrosci, po wcisnieciu na pilocie przycisku spustu migawki pieknie ostrzy, slychac powidomienie dziekowe, i klik jest fota OK.
- teraz zaczyna sie problem: zielony kwadracik zostaje, kieruję aparat na inny obiekt i wciskam ponownie przycisk spustu migawki na pilocie - juz nie ostrzy !!! zostaje zamrożone poprzednie ustawienie ostrosci, robi fote oczywista nieostrą .
Ustawienia podstawowe na obiektywie ect są OK. Nadmienie, ze mimo polączonego pilota do body przez BT, focąc tradycyjnie "łapami" wszystko dziala i ostrzy perfekcyjnie.
Gdzie robię błąd ?

m_a_g
21-04-2022, 01:41
Panowie mam taki problem:
- zapodalem nowy soft 1,4 do z7ii, wszystko OK.
Wg opisu, po poprawnej aktualizacji dziala z pilotem na BT "Nikon ML-L7" i tez tak jest , działa !
ALE:
- ustawiam na obiekt, mam na wizjerze "czerwony kwadracik" brak ostrosci, po wcisnieciu na pilocie przycisku spustu migawki pieknie ostrzy, slychac powidomienie dziekowe, i klik jest fota OK.
- teraz zaczyna sie problem: zielony kwadracik zostaje, kieruję aparat na inny obiekt i wciskam ponownie przycisk spustu migawki na pilocie - juz nie ostrzy !!! zostaje zamrożone poprzednie ustawienie ostrosci, robi fote oczywista nieostrą .
Ustawienia podstawowe na obiektywie ect są OK. Nadmienie, ze mimo polączonego pilota do body przez BT, focąc tradycyjnie "łapami" wszystko dziala i ostrzy perfekcyjnie.
Gdzie robię błąd ?

Kurde jakim cudem 1.4? Bo na stronie Nikona najnowsze firmware to wersja 1.31 i nie da się w tej chwili pobrać nowszej.

passer
21-04-2022, 01:49
https://downloadcenter.nikonimglib.com/pl/products/558/Z_7II.html
od 20.o4.2022

m_a_g
21-04-2022, 01:57
Dzięki. Na stronie Nikon USA tego jeszcze nie ma. Poczekam do jutra bo nie wiem czy mój aparat przyjmie "polską" wersję.

passer
21-04-2022, 22:44
Problem rozwiązałem :
- menu ustawień osobistych (ołówek)
- autofokus (a)
- priorytet w trybie AF-S (a2)
- ustawiamy na spust migawki
Aparat ostrzy po każdym kliku.
:)