PDA

Zobacz pełną wersję : SONNAR 2.8/200 MC Carl Zeiss Jena DDR do N75



VaxBuster
19-10-2005, 08:06
Witam,
jestem szczesliwym posiadaczem NIKON'a N75 oraz starego dobrego SONNAR 2.8/200 MC Carl Zeiss Jena DDR uzywanego jeszcze za czasow kiedy dzialala mi Praktica.
Teraz posiadajac N75 chcialem zalozyc ten obiektyw SONNAR'a.
Kolega powiedzial mi, ze moge "przejustowac" obiektyw pod NIKON'a ale nie wiem czy to jest najlepsze rozwiazanie.

Pytam sie szerokiej braci forumowej co byscie proponowali zrobic z tym obiektywem (sprzedaz nie wchodzi w gre :twisted: )?
Zalezy mi rowniez aby ostrzyl sprzet do nieskonczonosci bo sam nie wiem jeszcze co bede nim fotografowal ale znowu slyszalem, ze przejscia na M42 ze szklem sa kiepskie.

Jestem w malej kropce i nie wiem w ktorym kierunku z tym tematem sie wybrac...

Pozdrawiam i dziekuje z gory za odpowiedzi.

p.s. sorki to jest moj pierwszy tutaj post.

[ Dodano: Sob 22 Paź, 2005 ]
Rozumiem, ze nikt nic wiecej nie wie....... dzieki

p.s. ale jezeli ktos sie obudzi i bedzie mial cos do napisania w tym temacie to bardzo prosze...

marcin:b
19-11-2005, 15:32
witaj :)
to prawda, przejsciowka w Nikonach najlepsza nie jest, bo ma soczewke (np. do Minolty jest bez). Mysle, ze mogl bys jednak o niej pomyslec - jesli chcesz sonara uzywac...
Ja uzywalem takiego kiedys z Canonem A-1 (manualnym) i dzialal super. jakos tez swietna.
Moze kup sobie jakies manualne body na M42 i tyle.
i tak niebedziesz miec z tym szklem AF wiec nic nie tracisz :) - Tylko nie kupuj Nikona :) bo znowu trafisz na przejsciówkę :wink:

VaxBuster
19-11-2005, 21:44
Mam practike na m42 ale chcialem tego sonnar'a miec do D50.
A jezeli chodzi o przejscie z i bez soczewki to ktore jest lepsze??? pomijajac tutaj ostrzenie na nieskonczonasc.

Pozdrawiam.

marcin:b
19-11-2005, 23:24
A jezeli chodzi o przejscie z i bez soczewki to ktore jest lepsze???

Zawsze to bez :)
Każda dodatkowa soczewka, to utrata jakości, tym bardziej że w przejściówkach nie masz szkieł najwyższej jakości...