PDA

Zobacz pełną wersję : [ Fujifilm ] Fujifilm X-S1 - problem z przysłoną



pmpmwd
17-04-2022, 12:55
Dobra, poddaję się, nawet ongiś w zamierzchłych czasach znalezienie gniazda baterii w Nikkormat'cie było łatwiejsze... Fujifilm X-S1 nie wchodzi mi na przysłonę 2,8, uprzedzając pytania: zoom jest na max. skręcony czyli w pozycję equiv. 24mm więc to nie to, to byłoby zbyt proste, reset nastaw zrobiony, 2,8 nie wchodzi ani w preselekcji przysłony, ani w pełnym manulalu, wyłączałem i włączałem RAWy, tryb dyskretny etc., niby bez sensu, ale sprawdzić trzeba, sprawdzane i na dworzu w warunkach optymalnych i w domu wieczorem, instrukcja obsługi przejrzana, ale nic tam nie znalazłem, może coś przeoczyłem? Wychodzi na to, że max. otwarcie to 4,0 i ni ..... więcej. Poza tym WSZYSTKO inne działa bez zarzutu... Wie ktoś coś?, bo jeszcze trochę i wywalę go przez okno, co prawda parter, ale... Zdrowych i SPOKOJNYCH Świąt wszystkim... ufff...

Cornelson
17-04-2022, 21:31
Jaki obiektyw? Jakie masz pozostałe nastawy ISO, czas?

andystar
17-04-2022, 21:44
Fuji X-S1 ma niewymienny obiektyw

Cornelson
17-04-2022, 22:35
Kurcze racja, sam miałem ten aparat. Pisząc myślałem o xs10. Może wgranie ostatniego dostępnego firmware pomoże o ile jest gdzieś dostępne.

ajt
18-04-2022, 09:06
W exifie zapisuje prawidłowe ogniskowe? Może strzeliła taśma (albo styki) od dekodowania ogniskowej i odczytywany jest błędnie zakres ogniskowych odpowiadający przysłonom od 4 w górę?