PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] [Dron] Przedwiośnie



poste
02-04-2022, 17:28
... z innej perspektywy. Dopadła mnie chęć kupna drona, chwilę później zafascynowało zupełnie inne spojrzenie. Nawet trywialne krajobrazy wyglądają jakoś inaczej. Wrzucę parę zdjęć do wątku. Opinie oczywiście mile widziane.
1.
61450

Ps. Dron to DJI Air 2S, mogę oczywiście odpowiedzieć na trochę technicznych pytań, ale nie wiem czy nie warto założyć nowy wątek. Ostatnio trochę się pozmieniało w kwestiach możliwości technicznych oraz także prawnych.

poste
03-04-2022, 00:13
2. Kolejne poletka

61470

maniak666
03-04-2022, 11:17
Obserwowałem i nadal obserwuję wielu świetnych fotografów przesiadających się na drony. Schemat generalnie taki sam.Zachwyt nad zmianą możliwości, perspektywy itp. Niemniej dopiero czasu potrzeba na właściwą selekcję prac do publikacji. Na początku mam wrażenie,że Autorzy pokazują wszystko co dron"wypluje" z siebie. Po jakimś czasie przychodzi refleksja, że chyba nie o to chodzi. Może warto pamiętać o tych słowach : "Nie pokazuj co sfotografowałeś, Tylko fotografuj to, co chcesz pokazać!" Marc Adamus.
Nie twierdzę że nie chciałeś tego pokazać co powyżej. Ale w świetle Twoich dokonań na polu nazwijmy to tradycyjnej fotografii, nie jestem do końca przekonany o słuszności publikowania. No chyba,że mamy obserwować progres-to wtedy przyklasnę.
Co do prezentowanych prac. Nie wywołały żadnej emocji. Bo skrobnięcie tych kilku powyższych zdań chyba nie można zaliczyć do emocji.
Pozdrawiam i wielu udanych prac życzę.

poste
03-04-2022, 13:21
Dzięki za opinię, doceniam.
Oczywiście zgodzę się z większością Twoich wniosków, w pierwszych zdaniach napisałem coś mniej więcej podobnego. Fascynacja z innego punktu widzenia przytępia obiektywne patrzenie na zdjęcia, mimo wszystko pewnej selekcji dokonałem. Przedwiośnie na Mazowszu generalnie nie skłania do wyciągnięcia aparatu, a okazuje się że z góry wygląda to wszystko bardzo inaczej. Oczywiście nie musi się podobać, ja akurat lubię takie struktury. Zdaję sobie też sprawę, że przy sporej popularności dronów taki punkt widzenia staje się banalny. Kilka lat temu mogło wzbudzać emocje, dziś niekoniecznie.
Dron kupiony pod wyjazdy, pierwszy test przeszedł. Dokładnie potwierdza się stara zasada, ważne to co przed obiektywem ;) Zaryzykuję jeszcze jeden mazowiecki widok, którego nijak nie da się zobaczyć na spacerze
3.
61478

maniak666
03-04-2022, 14:14
Nigdzie nie napisałem, że nie podobają mi się wszelakie struktury. Ale nie ukrywam,że w tej odsłonie akurat nie specjalnie. Ale 3 już w sobie coś ma. Progres więc jest ;) Enjoy yourself

poste
03-04-2022, 14:25
Chyba progresu jednak brak, bo zdjęcia nie są ułożone chronologicznie:mrgreen:

maniak666
03-04-2022, 14:38
Jest. Progres w doborze prac do prezentacji. To ważne. Ba nawet bardzo. A nie jak leci...;)
Kiszkowate kadry popełniamy zawsze.
Pytanie: Czy warto się nimi chwalić?

paparapa
03-04-2022, 16:18
Jakim dronem się bawisz ?

poste
03-04-2022, 16:31
Napisałem #1.

Co do doboru to zgadzam się, ale nic nie poradzę. Dzięki za odzew, dzięki temu łatwiej być bardziej samokrytycznym.

To zamkniemy chyba set takim bardziej industrialnym widokiem

4.
61492

dziadek
03-04-2022, 18:39
Moim zdaniem są interesujące, tylko czas na obrazy z dronów niefortunny..

poste
03-04-2022, 18:55
Czy ja wiem, czy niefortunny? Ja tak nie odbieram. Kupiłem trochę też dlatego, żeby odreagować to siedzenie w wiadomościach.

maniak666
03-04-2022, 19:30
No i ta 4 rządzi. Wszystko tu jest na swoim miejscu.

Kosciech
03-04-2022, 21:23
Podasz lokalizacją #3? Fajny kadr, kiedy robiłeś to zdjęcie?

jo44
03-04-2022, 21:27
Podasz lokalizacją #3? Fajny kadr, kiedy robiłeś to zdjęcie?

Zajrzyj do EXIFa - lokalizacja tam jest. :)

poste
03-04-2022, 21:43
Nie usuwałem EXIF. 3. to są rozlewiska rzeki Kostrzyń, wszystkie zdjęcia robione niedawno, w marcu.

darko
06-04-2022, 18:20
4 już przyciąga, dobrze wypatrzona

jurkarol
06-04-2022, 21:11
Tak 4 to już się nadaje. Chyba inne są nieostre na brzegach?
Nadal jednak niedoścignionym wzorem w kwestii fotografii z lotu ptaka jest Kacper Kowalski. Tylko że on robił to aparatem lustrzanką z lotni.

poste
06-04-2022, 22:28
Nie mam ambicji zdetronizować Kacpra Kowalskiego ;) Też wolałbym strzelać alfą z helikoptera, ale cóż... za cienki jestem finansowo :)

Kamerka ma ponoć sporą winietę, ja tego nie widzę, bo z automatu jest korygowane. Prawdopodobnie kosztem ostrości, ale nie o to chodzi, żeby liczyć źdźbła trawy. Przynajmniej nie na tym poziomie cenowym. Dla mnie jakość jest spokojnie akceptowalna, sporo zjada kompresja. Aha, 4. było robione o ile pamiętam z mniejszej wysokości, to też może mieć wpływ na odbiór.

Wrzucę jeszcze suplemencik, takie trochę nieoczekiwany obrazek z przedwiośnia ;).
5.
61634

maniak666
07-04-2022, 06:47
Wrzucę jeszcze suplemencik, takie trochę nieoczekiwany obrazek z przedwiośnia ;).



Czy taki nieoczekiwany to nie byłbym taki pewien. Pamiętam pochody pierwszomajowe w śnieżnej zadymce. No,ale ja starszy od węgla jestem...:)
A 5 bardzo dobra.