PDA

Zobacz pełną wersję : fotografowanie księżyca



misie0077
18-03-2022, 20:11
hej wszystkim
Czy fotografia księżyca podczas wschodu a w tle szczegóły jak np domek wymaga bracketingu czy jest to kwestia naświetlania?

spiritus
18-03-2022, 21:17
Kwestia naświetlania. Za każdym razem masz inne warunki świetlne. Raz księżyc świeci mocniej, raz słabiej, raz masz wystarczająco dużo światła "na ziemi" a raz mniej. Wszystko zależy od warunków jakie panują w danej chwili. Odpowiadając na Twoje pytanie - jest to kwestia naświetlania.
Musisz sam ocenić co dasz radę zrobić, czy odpowiednio zejść w światłach, czy wyciągnąć cienie... czy połączyć kilka zdjęć.