Zobacz pełną wersję : Obłoki perłowe
Widzieliście lub słyszeliście o takim zjawisku?
https://icelandnews.is/wiadomosci/z-kraju/perlowe-chmury-nad-husavikiem
60013
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polarne_chmury_stratosferyczne
tbogdanowicz
02-02-2022, 14:59
Tak,
widuję je co jakiś czas:
https://forum.nikoniarze.pl/threads/306928-Ob%C5%82oki-srebrzyste-i-sod%C3%B3wki-%29?highlight=
lub:
https://forum.nikoniarze.pl/threads/303535-NLC-i-C-2020-F3-Neowise?highlight=
Ale to nie są NLC tylko PSC ;)
https://www.google.com/search?q=polar+stratospheric+clouds&sxsrf=APq-WBsvTm_FO9ApK60xF9W2ILuaiGmD7w:1643806941051&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjBprOGiuH1AhUfCRAIHdbqA2YQ_AUoAXoECAIQA w&biw=1422&bih=684&dpr=1.35
Szczerze mówiąc nigdy o nich nie słyszałem wcześniej.
tbogdanowicz
02-02-2022, 15:09
Ale to nie są NLC tylko PSC ;)
No tak. :-)
W sumie na zdjęciach widziałem takie chmury i nie zastanawiałem się nad różnicą. Myślałem że różnica kolorów wynika z szerokości geograficznej na jakiej się je widzi, lub innych okoliczności przyrody :-).
Wrzucałem kiedyś zdjęcia z Islandii (nr36)
https://forum.nikoniarze.pl/threads/306156-Islandia-zim%C4%85/page7
Nie mam pojęcia czy to jakaś forma tego zjawiska, czy po prostu malowniczy zachód na Północy.
Odkopię. Znowu natknąłem się na zdjęcia tych chmur, co ciekawe tym razem z Włoch.
https://spaceweathergallery2.com/indiv_upload.php?upload_id=202797
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.