Zobacz pełną wersję : Elementy z moich zdjęć wykorzystane przez NBP
spiritus
22-01-2022, 14:12
Można się pochwalić? :)
NBP wyemituje w nadchodzącym tygodniu monetę oraz banknot w maju br.
https://kolekcjoner.nbp.pl/10-zl-ochrona-polskiej-granicy-wschodniej/
Na monecie śmigłowiec (oraz prawdopodobnie żołnierz od pasa w górę) pochodzi z mojego zdjęcia. Na banknocie też ma być element z mojego zdjęcia - ale o tym jak się pojawi oficjalnie wzór :)
No brawo Ty. Dostaniesz coś za to?
spiritus
22-01-2022, 14:30
No brawo Ty. Dostaniesz coś za to?
Możliwe, możliwe :)
To git. ;)
Daj znać, jak już banknocik będzie.
Kulfon77
22-01-2022, 15:04
Gratulacje spiritus
i dla chlopakow z granicy rowniez !8-)
Graty... a tych dzieci i kobiet w ciąży wypchniętych do lasu nie będzie?
podobno w następnej wersji ma być ten który 6 dni płynął w lodowatej rzece
siemalysy
22-01-2022, 16:52
Brawo!
spiritus Gratulacje :)
spiritus
22-01-2022, 16:53
Dziękuję za wszelkie gratulacje ;)
Tak w sumie wewnętrznie czuję się podekscytowany na samą myśl o tym, że moje zdjęcia lądują na pieniądzach :)
Graty... a tych dzieci i kobiet w ciąży wypchniętych do lasu nie będzie?
Nie wiem czy mam brać to na poważnie czy jako żarcik ale zapewniam Cię, że w przypadku dzieci i kobiet w ciąży jest zapewniona opieka medyczna. Powiedziałbym Ci ile SG zapłaciła za wzywanie pogotowia ale niestety nie pamiętam tej liczby. W każdym razie była wysoka.
Jednak proszę nie politykujmy.
podobno w następnej wersji ma być ten który 6 dni płynął w lodowatej rzece
Hahaha :D
Oj tam, koledzy zazdroszczą i tyle...;-)
Gratulacje!
Kulfon77
22-01-2022, 18:43
Nie przejmuj sie spiritus,
robicie dobra robote:D
patronat
22-01-2022, 18:44
Przy wycenie potraktuj ich tak jak oni nas - 10 pln za 160 pln. Znaczy stawkę pomnóż x 16 :)
Spirytus szanuję za osiągnięcie. Szczerze. Ode mnie dla SG też szacunek za dobrze sprawiony obowiązek.
27.01 rusza sprzedaż srebrnej monety NBP upamiętniający działania SG 2021 - preorder zrobiony.
spiritus
22-01-2022, 22:04
Spirytus szanuję za osiągnięcie. Szczerze. Ode mnie dla SG też szacunek za dobrze sprawiony obowiązek.
27.01 rusza sprzedaż srebrnej monety NBP upamiętniający działania SG 2021 - preorder zrobiony.
Gdzie zrobiłeś preorder?
Na allegro ceny kosmiczne są a na kolekcjonerze jeszcze nie można zamawiać z tego co widziałem.
Będziemy próbować wysępić od NBP po sztuce dla każdego z autorów zdjęć... ale czy na to pójdą to kto wie. Narazie nastawiam się na zakup... najwyżej będę miał dwie :D
Cieszę się, że się podoba. Dzieki ;)
Mam znajomego numizmatyka który takie rzeczy potrafi ogarnąć. Cena tak z +15/20% wyższa od kolekcjonera NPB. ;)
spiritus
22-01-2022, 23:12
Mam znajomego numizmatyka który takie rzeczy potrafi ogarnąć. Cena tak z +15/20% wyższa od kolekcjonera NPB. ;)
Ooo... a ile może załatwić w razie czego?
Generalnie w kilka osób będziemy próbować to zdobyć jeżeli się nie uda darmowych wyprosić :D
Też bym się chętnie załapał ?
Usunąłem politykę.
No brawo Ty. Dostaniesz coś za to?
Dostanie, worek tych pieniędzy. :)
Jeśli jedna jest za 160PLNów, to jest mocno w przód. xD
Panowie, to nie hurtownia. Złapałem się na jedną za 190zł. - zazwyczaj dowoził zamówienia więc liczę że teraz nie bedzie inaczej. :)
spiritus
23-01-2022, 00:35
Panowie, to nie hurtownia. Złapałem się na jedną za 190zł. - zazwyczaj dowoził zamówienia więc liczę że teraz nie bedzie inaczej. :)
Jak coś to za taką kwotę miałbym pewnie chętnych bo przy 300-350 PLN na allegro ciamkają z niesmakiem... ja zresztą też
Jak coś to za taką kwotę miałbym pewnie chętnych bo przy 300-350 PLN na allegro ciamkają z niesmakiem... ja zresztą teżAllegro to paśnik dla łosi. [emoji6]
Wysłane z mojego kalkulatora Casio przy użyciu Tapatalka
Bardzo ładnie. congrats. Tak właśnie wyglada sukces i uznanie. Nie członkostwo w klubie wzajemnej adoracji, nie dyplom i puchar przechodni, nie 10000 lików... bardzo ładnie. P.S. Zdjęcia kolegi są moim zdaniem okropne, ale to te okropne zdjęcia są na monetach. Raz jeszcze: szczerze gratuluje.
spiritus
23-01-2022, 08:53
Nie uważam, że te zdjęcia są jakieś wybitne. Wiem, że wiele osób potrafi takie same wykonać... jednak w tym przypadku padło na mnie. Ot się udało ;)
robin102
26-01-2022, 12:16
Pogratulować Panie Spirytusie. Piękna pamiątka z działalności fotograficznej.
spiritus
27-01-2022, 21:39
Allegro to paśnik dla łosi. [emoji6]
Wysłane z mojego kalkulatora Casio przy użyciu Tapatalka
Noo i nie kupiłem. Panie załatw jedną. Dam autograf xD
A gdzie niby można było kupić?
:)
Niby można kupić z linku, co Spiryt podał. Problem tylko w tym, że trzeba założyć konto, bez tego nawet nie da się sprawdzić, czy moneta jeszcze dostępna, co dopiero o dodaniu do koszyka mówić.
ja załozyłem - sprawdzałem co jakiś czas - ni cholery nie było monety w sprzedaży :D
spiritus
27-01-2022, 22:30
O 6 rano popatrzyłem i była dostępność 0% :/
Teraz to wgl jej nie widzę na sklepie
A w NBPie (w tzw trumience) nie było?
Kiedyś to tam sprzedawali.
spiritus
27-01-2022, 23:08
A w NBPie (w tzw trumience) nie było?
Kiedyś to tam sprzedawali.
Nie miałem jak podejść. Jestem na oddelegowaniu na podlasiu obecnie.
spiritus gratulacje, nakład wyprzedany, a w stolicy autobusy z wizerunkiem monety jeżdżą.
Nie wiem dlaczego NBP wydaje monetę kolekcjonerską na cześć moderatora Nikoniarzy ;) ale tak czy inaczej gratulacje :)
spiritus
28-01-2022, 11:29
Nie wiem dlaczego NBP wydaje monetę kolekcjonerską na cześć moderatora Nikoniarzy ;) ale tak czy inaczej gratulacje :)
Hahaha :D
Dzięki ;)
- - - - kolejny post - - - - - -
spiritus gratulacje, nakład wyprzedany, a w stolicy autobusy z wizerunkiem monety jeżdżą.
A no widziałem. Chyba bardziej medialna moneta niż jakiekolwiek inne.
Dzięki ;)
Wind Mill
28-01-2022, 16:38
Spiryt, Ty podżegaczu wojenny! :mrgreen:
"Jednak rosyjska agencja informacyjna EurasiaDaily dostrzegła w tym rewersie coś więcej.
A mianowicie obraz śmigłowca bojowego, który zawisł nad obwodem kaliningradzkim – czyli symboliczną groźbę wobec tej eksklawy Rosji."
spiritus
28-01-2022, 20:37
Spiryt, Ty podżegaczu wojenny! :mrgreen:
"Jednak rosyjska agencja informacyjna EurasiaDaily dostrzegła w tym rewersie coś więcej.
A mianowicie obraz śmigłowca bojowego, który zawisł nad obwodem kaliningradzkim – czyli symboliczną groźbę wobec tej eksklawy Rosji."
Cooo??? Gdzie to tak napisali? :D
jurkarol
28-01-2022, 22:37
https://wyborcza.biz/biznes/7,177151,28048479,nbp-wystraszyl-kaliningrad-sciagneli-na-pomoc-marszalka-wasilewskiego.html
https://eadaily.com/ru/news/2022/01/27/v-polshe-vypushchena-moneta-s-zavisshim-boevym-vertolyotom-nad-kaliningradskoy-oblastyu
spiritus
29-01-2022, 08:07
Tak trochę prostując to śmigło służy do obserwacji z użyciem kamery dziennej i termowizyjnej. Żadne bojowe nie jest ;)
Airbus H135
tbogdanowicz
29-01-2022, 15:49
spiritus - czy możesz pokazać "normalne" wersje zdjęć z monety?
Przy okazji, nie wiem czy już Ci gratulowałem, więc na wszelki wypadek - GRATULUJĘ! :-).
Trzecie wycinanie postów. W sumie to już chyba połowa postów została usunięta.
Zamiast się cieszyć z tego co się "przytrafiło" koledze to tu ciagle jakieś inne odwołania.
Bym się zastanowił nad zamknięciem. Spirit sam możesz, rozważ to.
Jak będe musiał czyścic po raz czwarty to zamknę.
PS. Były 4 raporty na ostatnio usunięte wpisy.
Gratulacje!! :)
Monet nie zbieram wiec nie będę nabywał ale banknot jak najbardziej wyląduje w kolekcji.
Miło będzie mieć świadomość, że jakaś część banknotu została stworzona z udziałem kolegi z forum :)
Pozdrawiam.
spiritus
30-01-2022, 10:37
spiritus - czy możesz pokazać "normalne" wersje zdjęć z monety?
Przy okazji, nie wiem czy już Ci gratulowałem, więc na wszelki wypadek - GRATULUJĘ! :-).
Nie mogę bo to nie tylko moje zdjęcia zostały wykorzystane.
spiritus
31-01-2022, 09:09
Heli jest w tym moim wątku zdjęciowym tylko wirnik wzięty z innego zdjęcia.
Żołnierza poszukam bo też jestem ciekawy czy to z mojego.
Heli jest w tym moim wątku zdjęciowym tylko wirnik wzięty z innego zdjęcia.
Żołnierza poszukam bo też jestem ciekawy czy to z mojego.Zrobiłeś mi tydzień, co najmniej. Ha ha ha
spiritus to te banknoty? całkiem ładne, twoja fota to śmigło czy coś innego?
https://i.imgur.com/xMV6UjY.png
https://i.imgur.com/A5fSkLN.png
https://www.dziennikustaw.gov.pl/MP/2022/688
spiritus
13-07-2022, 19:59
spiritus to te banknoty? całkiem ładne, twoja fota to śmigło czy coś innego?
https://i.imgur.com/xMV6UjY.png
https://i.imgur.com/A5fSkLN.png
https://www.dziennikustaw.gov.pl/MP/2022/688
Tak, BH jest mój ;)
Już bez zmiany wirnika xD
No to gratulacje także za tantiemy przyszłe :)
No to gratulacje także za tantiemy przyszłe :)
W dwudziestozłotówkach. :)
Tak, BH jest mój ;)
Już bez zmiany wirnika xD
jest śmigło, jest moc :D
gratulacje
Właśnie się natknąłem
https://www.money.pl/gospodarka/nbp-upamietnia-kontrowersyjne-dzialania-na-granicy-z-bialorusia-jest-nowy-banknot-6792066833685248a.html
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.