poste
12-01-2022, 21:55
Taka ciekawostka. https://www.rijksmuseum.nl/en/collection/SK-C-5
Dzięki fotografom i sztucznej inteligencji możemy podziwiać "Straż nocną" Rembrandta w taki sposób, jakbyśmy oglądali obraz pod mikroskopem. Taką możliwość - za darmo - dało ludziom na całym świecie holenderskie muzeum narodowe.
Przy pomocy 100-megapikselowej kamery Hasselblad H6D 400 MS zespół fotografów zrobił 8439 pojedynczych zdjęć dzieła Rembrandta. Później, wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji, fotografie połączyli tak, aby stanowiły całość. Teraz cyfrowa wersja zawiera 717 miliardów pikseli.
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114530,27994220,straz-nocna-rembrandta-w-wersji-717-gigapikseli-czegos-takiego.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink
Podobają mi się takie akcje.
Dzięki fotografom i sztucznej inteligencji możemy podziwiać "Straż nocną" Rembrandta w taki sposób, jakbyśmy oglądali obraz pod mikroskopem. Taką możliwość - za darmo - dało ludziom na całym świecie holenderskie muzeum narodowe.
Przy pomocy 100-megapikselowej kamery Hasselblad H6D 400 MS zespół fotografów zrobił 8439 pojedynczych zdjęć dzieła Rembrandta. Później, wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji, fotografie połączyli tak, aby stanowiły całość. Teraz cyfrowa wersja zawiera 717 miliardów pikseli.
https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114530,27994220,straz-nocna-rembrandta-w-wersji-717-gigapikseli-czegos-takiego.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink
Podobają mi się takie akcje.