PDA

Zobacz pełną wersję : "Straż nocna" Rembrandta



poste
12-01-2022, 21:55
Taka ciekawostka. https://www.rijksmuseum.nl/en/collection/SK-C-5

Dzięki fotografom i sztucznej inteligencji możemy podziwiać "Straż nocną" Rembrandta w taki sposób, jakbyśmy oglądali obraz pod mikroskopem. Taką możliwość - za darmo - dało ludziom na całym świecie holenderskie muzeum narodowe.

Przy pomocy 100-megapikselowej kamery Hasselblad H6D 400 MS zespół fotografów zrobił 8439 pojedynczych zdjęć dzieła Rembrandta. Później, wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji, fotografie połączyli tak, aby stanowiły całość. Teraz cyfrowa wersja zawiera 717 miliardów pikseli.

https://kultura.gazeta.pl/kultura/7,114530,27994220,straz-nocna-rembrandta-w-wersji-717-gigapikseli-czegos-takiego.html#do_w=57&do_v=67&do_st=RS&do_sid=330&do_a=330&s=BoxOpLink

Podobają mi się takie akcje.

spiritus
12-01-2022, 22:32
Mała ciekawostka:
"Obraz został w 1715 w przycięty ze wszystkich stron, żeby zmieścił się w drzwiach ratusza. Odcięto krawędzie - 60 cm z lewej strony, 22 cm na górze, 12 cm na dole i 7 cm z prawej strony"

59449

Ligo
12-01-2022, 22:40
Taka ciekawostka.

Teraz cyfrowa wersja zawiera 717 miliardów pikseli.

Podobają mi się takie akcje.
Mnie też by się podobały.
Gdyby mój monitor miał tyle pikseli...;-)

jo44
12-01-2022, 23:27
Mnie też by się podobały.
Gdyby mój monitor miał tyle pikseli...;-)

Potrzebny telewizor 220 calowy - to już wkrótce. :)
Zbieraj $$ :)

Ligo
12-01-2022, 23:33
Tak jest, proszę Pana...:-D