PDA

Zobacz pełną wersję : torba czy plecak???



BartekIgnasiak
07-10-2004, 16:50
witam
z racji powiekszenia sie mojej foto-rodzinki o lampe, musze sie przeprowadzic w wieksza torbe lub plecak... i tu pytanie, co lepsze?

bardziej sie sklaniam ku plecakowi ale sam nie wiem, ma ktos plecak??? jaki???
ma ktos moze CULLMANN MINI CARRIER???

Tr0n
07-10-2004, 16:57
Icemaster juz kilka razy o tym rozmawialismy i wsumie wyszlo że każdy ma swoje zdanie na ten temat.

goldie
07-10-2004, 17:17
to chyba zależy od tego jak Ci wygodniej... mnie tam plecak bardziej odpowiada niż torba... ale tak jak Tr0n powiedział - każdy ma swoje zdanie :)

elmihu
07-10-2004, 17:23
Ja mam podobny dylemat co Icemaster.
Dokupiłem ostatnio 80-200/2.8 który jakkolwiek wspaniały jest, skurczybyk, większy niż moja dotychczasowa torba (lowepro nova4)
No, powiedzmy większy może nie jest, ale i tak się już torba prawie nie domyka
Znak to iż czas najwyższy udać się na zakupy. Plecak wydaje się praktyczny przy fotografii górskiej i przy dłuższym transporcie sprzętu (sytuacja dość częsta w moim przypadku)
Jednak torba jest niezwykle poręczna przy fotoreporterskich zdjęciach – czy widział ktoś fotoreportera z plecakiem???
A może istnieją jakieś systemy hybrydowe, taki plecak który dało by się nosić i używać jak torbę?
Pozdro ze słonecznego Wrocławia :lol:

Irek Misiak
07-10-2004, 17:44
Pewno zbyt oryginalny nie będę jak odpowiem jedno i drugie jest dobre zależy tylko do czego mamy zamiar tego uzywać.
Ja nie raz klnąłem na swoją głupotę wspinając się z torbą na połoninę lub pod inszą górkę :D
Plecak jest w tej sytuacji lepszym rozwiązaniem hehe, ale z drugiej strony zachęca do zabrania do niego wszystkiego i to też mi bokiem kiedyś wylazło jak się po wyższych pagórkach wspinałem, bo dźwiganie kilkunastu kilogramów na plerach "na wszelki wypadek" było głupotą. Efekt był taki, że po wyjściu na górkę nie miałem już siły plecaka z pleców ściągać :D
Ale torba byłaby w tym przypadku znacznie gorszym rozwiązaniem.
Lepszym jest chyba przy odwalaniu reporterki, bo dostęp do szpejów lepszy :-)
Ja tam jednak żeby się ni rzucać w oczy pakuję wybrane sprzęta do małej torby (lub czasami nawet nie) i to do niewielkiego plecaka. Zakładam na szyje najmniej rzucajacy się w oczy aparat i ruszam w trasę. Jakby co to zasze w plecaku wygrzebię jakieś opcjonalne szkiełko :-)
Kamuflaż turysty świetnie sie sprawdza hehe.
A tak praktycznie na wakacjach chyba bardziej sprawdzał się plecak, bo mniej kojarzył się ze sprzętem foto (taki mój wybrany powód :-)).

Irek Misiak
07-10-2004, 17:49
A może istnieją jakieś systemy hybrydowe, taki plecak który dało by się nosić i używać jak torbę?
Są torby do których można zamocować szelki. Zazwyczaj są odpowiednio konstruowane. Zdarzyło mi się jednak widzieć niedawno w jednym ze sklepów szelki luzem, nie wnikalem jednak czy są dedykowane do jakiejś torby, czy to kolejny nowy cudowny uniwersalny patent.

Popzdrawiam z jesiennego Krakowa

tzk
07-10-2004, 19:00
Ice,

widze, ze masz rodzinke podobna do mojej :) ,
ja pakuja ja w plecaczek jak w podpisie i sie miesci (jest jeszcze miejsce na 50-tke), mysle jednak ze nikt za Ciebie nie wybierze,
proponuje abys poszedl do jakiegos MM i potestowal,
ja tak zrobilem (nawet wypozyczyli mi na czas testow wlasny sprzet) przymierzylem i wybralem

oczywiscie nie miesci sie statyw

BartekIgnasiak
07-10-2004, 19:06
hehe, mam do najblizszego MM 170 km ;)

tzk
07-10-2004, 21:30
hmmm,

no to faktycznie bedzie ciezko,
jak Ci to pomoze to powiem tyle, jak mialbym wybierac to jeszcze raz wybralbym moj plecaczek
ale to tylko moje zdanie :)

chudkiewicz
07-10-2004, 21:33
Plecaki dla tych co lubią się kamuflować ;)

Ice tego sie po Tobie (byku) nie spodziwałem ;)

serio : jestem za plecakiem.

sailor
07-10-2004, 21:53
ice .. w cullmana mini sie nie zmiescisz .. jelsi juz to pomysl o czyms wiekszym. ja ze swojego jestem bardzo zadowolony. adminowski phototechnic jest tani i w miare dobrze wykonczony (jak na ta cene to uwazam ze wystarczajacco) ale wada sa fatalne szelki. tak wiec albo jakosc albo cena . z torba tak samo .. ale jest to wydatek na pare lat. wiec jak policzysz to niedrogo wyjdzie. ze swojej strony polecam tamraca (mimo paru szczegolow ktore mi przeszkadzaly - ale uwazam ze to swieny zakup) najwieksza jego zaleta jest swietny system nosny imho o niebo lepszy i wygodniejszy od lowepro.

BartekIgnasiak
07-10-2004, 21:58
a ceny...?
panowie liczy sie cena...

maroo
07-10-2004, 22:20
A ja mam jeszcze inne zdanie.
Torba noszona w zwykłym plecaku.
Na to rozwiązanie wpadłem w górach.
Miałem moją kwadratową torbę, z którą po górach chodziło się dość niewygodnie.
Miałem też jakiś plecak.
Włożyłem torbę do plecaka (w czasie "akcji" jest w plecaku otwarta) i jest super wygodnie.
Na krótkie spacerki zabieram tylko torbę (jest jeszcze wygodniej w czasie zmiany szkieł).
Na dłuższe torbę w plecaku.

Na zlocie oprócz sprzętu miałem też jakieś kanapki, zapas fajek, picie i kawę w termosie (z której chętnie korzystały współzlotowiczki)

Polecam.

dido
07-10-2004, 23:00
Ja też mam Tamrac Expedition 5 i jestem bardzo zadowolony. Ma duże możliwości rozbudowy tzn. ma możliwośc podpięcia bidonów i innych dodatkowych futerałów, ma też kieszeń i paski do zapiecia statywu i jak wspomniał Sailor doskonały sytem nośny. Cena jednak nizbyt niska ok. 450 zł

tekus
08-10-2004, 00:23
Ja posiadam plecaczek lowepro orion. Kupilem na allegro za 250, oczywiscie nowka.
Wczesniej w fotokonsorcjum ogladalem plecak takze lowepro ale model micro trekker czy jakos tak.
W srodku masa miejsca na szkla, dwa body i tysiac innych szpargalow,
cena zeszla na 350 bo chyba dosc dlugo lezal na polce.
Zdecydowalem sie jednak na oriona gdyz bardziej jest zblizony wygladem do
normalnego plecaka, co w naszej spolecznosci nie jest bez znaczenia :)
Kupilem sobie jesio mala torbe samsonita gdzie wchodzi mi tylko body+kit, aku. + ladowarka. Biore wtedy kiedy nie bede potrzebowal innego szkielka a nie chce mi sie chodzic z plecakiem.
Burzuj ze mnie, a co :lol:

elmihu
08-10-2004, 02:17
Torba noszona w zwykłym plecaku.
Na to rozwiązanie wpadłem w górach.
Miałem moją kwadratową torbę, z którą po górach chodziło się dość niewygodnie.
Miałem też jakiś plecak.
Włożyłem torbę do plecaka (w czasie "akcji" jest w plecaku otwarta) i jest super wygodnie

No tak tylko że ja musiał bym chyba mieć 120litrowy plecak żeby zastosować twój patent :lol:
mam 70l i torba owszem wchodzi ale bokiem i o wygodnym dostępie do sprzętu zapomnij :roll:

Chyba jednak plepleplecak kupię

maroo
08-10-2004, 06:30
Ja noszę puszkę i 3 szkła.
Dla mnie wystarczy. :wink:

JerzykB
08-10-2004, 07:19
A ja robię tak: w swojej LowePro TLZ AW mam aparat, dwa obiektywy (28-80, 70-300), statyw(imadło Cullmana) i troszkę dupereli czyli wszystko co musi być pod ręką, reszta (jeśli musi) siedzi sobie w plecaku.
Torbę wygodnie nosi się na ramieniu (z przodu, z tyłu, nawet z plecakiem) albo na sprytnych szelkach (dołączone do TLZ). Dostęp do aparatu nie może być lepszy a i plecak można zostawić pod kamieniem i bez przepakowywania oddalić się na chwilę...Jest jedna wada...ten model torby jest dosyć, hm, rzucający się w oczy...;-{
BTW, w praktyce się dobrze sprawdza, polecam.

lenek
08-10-2004, 09:04
Ja z kolei mogę polecić plecak LowePro. Używam go już 1,5 roku i jestem z niego bardzo zadowolony. Mieśli się w nim wszystko a nawet ciut więcej. Dobrze chroni sprzęt i jest bardzo wygodny. Do D70 z kompletem szkieł oraz ze wszystkimi akcesoriami będzie idealny. W przedniej kieszeni mieści mi się jeszcze rozkładane krzesełko i ortalion.

LowePro Mini Trekker


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.eurocolor.com.pl/produkty/7/8trekker_mini.jpg)

TomNie
08-10-2004, 09:25
Pytanko do kolegów 'plecakowców'. Nie macie problemów przy otwieraniu tej jaskini rozpusty? :) Chodzi mi o to czy nie wypadają Wam szkła, czy co tam jeszcze macie, przy otwieraniu. I jak sobie radzicie podczas wycieczek rodzinnych w góry (pewnie nie wszyscy mają to szczęście ale może ktoś się trafi) - Wy dzwigacie sprzęcicho a żonka plecór 150 l. z ciuchami, żarełkiem, śpiworami, piwkiem i innymi niepotrzebnymi rzeczami? :) Ze względu na to ja wolałbym chyba coś na biodra (co poniektórzy chyba to mają) - zawsze można toto przerzucić na przód i wtedy nawet ten 150l. wór na plecy się zmieści. A poza tym taka biodrówka (czy jak ją tam zwał) wydaje mi się najwszechstronniejszym rozwiązaniem, choć pewnie nie najpakowniejszym. No ale przecież życie to sztuka kompromisów. :)

Pozdrówka
Tomek

JerzykB
08-10-2004, 12:48
Biodrówka np taki Orion LowePro, fajnie fajnie, nawet i wygodnie i praktycznie ale...taka sytuacja: masz na biodrach np. Oriona i zakładasz plecak (choćby 150l drobiazg ;-} )i jak nieść taki wór bez pasa biodrowego a pamiętajmy że na biodrach jest już zapięty Orion....

elmihu
08-10-2004, 14:58
Pytanko do kolegów 'plecakowców'. Nie macie problemów przy otwieraniu tej jaskini rozpusty? :) Chodzi mi o to czy nie wypadają Wam szkła, czy co tam jeszcze macie, przy otwieraniu

Właśnie!!
W kwestii tego wypadania to jak to jest. Czasami przecież nie da się położyć plecaka po prostu na ziemi.
Przy wymianie obiektywów w sytuacji gdzie wszędzie dookoła błocko – półotwarty plecak wisi na przedramieniu, jeden obiektyw w ręce, aparat dynda na szyi, jeden obiektyw chowamy drugi wyciągamy- o nieszczęście (upuszczenie czegoś) nietrudno. :(
Torba przynajmniej pozostaje zawsze otworem do góry, plecak jednak otwierany jest na bok! Jak to się sprawdza w praktyce?

sailor
08-10-2004, 16:09
to taka mala historyjka z autopsji .. skonczona sesja w studio .. wszystkim bardzo sie spieszy .. zarzucam swoj plecak jak zawsze z rozmachem na ramie i slysze ... LUUUUUP, BRZDEK !!! zamarlem .. oczyma wyobrazni zoabczylem moje kochane d70 rozbite w pyl na podlodze .. zreszta wszyscy obecni zamarli ... kolo minuty walczylem ze soba zeby sie odwrocic ... okazalo sie ze d70 siedzi sobie spokojnie wsadzony na swoje miejsce przytrzymyany dodatkowym paskiem spinajacym boki wkladek. 50tka tez spokojnie lezy sobie na miejscu. mala studyjna lampa ktora akurat wcisnalem do plecaka i chcialem zabrc do domu nawet nie drgnela ... wypadl jedynie dysk twardy luzno wlozony w jedna z przegrodek. Ulga jaka poczulem byla niesamowita :)))) reasumujac : przy dobrych ustawiniach przegrodek (a troche ich jest) wszystko 3ma sie raczej mocno i nie ma problemow z otwieraniem. poza tym wyciagneicie aparatu z plecaka zajmuje ok 3-4 sekund (przesuwam go pod rmieniem nie zdjemujac rozpinam suwak i wyciagam body.

IMHO tamrac ma jedna prewage nad lowepro : szelki sa duzo wygodniejsze szersze i lepiej wykonczone - bardzo dlugo sprawdzalem zady i walety tamraca expedition 5 i lowepro minitrekker aw. tak jak napisalem w szelkach wygrywa tamrac. srodek porownywalny ( w tamracu sa polprzezroczyste kieszenie a w lowepro nie), jesli chodzi o zamki znacznie bardizej mi pasuje tamraca - jest szeroki i gruby - nie taki cienutki jak w lowepro - jakos bardziej budzi moje zaufanie. przewaga lowepro aw jest pokrowiec przeciwdeszczowy i bardzo fajne rozwiazanie mocowania statywu. oba sa bardzo porzadne i w podobnej cenie. tamra ma 5 lat gwarancji, lowepro dozywotnia. mimo to kupilem tamraca... chyba wlasciwie ze wzlgedu na to ze wygodniej mi na plecach lezal. i chyba tyle na temat tych dwoch sztuk. w mniejsze sie najzwyczajniej w swiecie nei zmiescisz. wiem bo probowalem ze swoim sprzetem :P

crazyjack
09-10-2004, 13:23
...a kolega pytal tylko o plecak Culmana :) tez znam to z allegro, a nawiazujac do tego - to tylko 120zl - i rodzi sie pytanie - ryzykowac/nie ryzykowac?? za takie pieniazki??

sailor
11-10-2004, 09:12
...a kolega pytal tylko o plecak Culmana :) tez znam to z allegro, a nawiazujac do tego - to tylko 120zl - i rodzi sie pytanie - ryzykowac/nie ryzykowac?? za takie pieniazki??

imho nie zmiescisz sie z tym co masz, a jelsi juz to na duzy wcisk. ten plecak jest NAPRAWDE malutki. wchodzi d70 z kitem i moze jeszcze lampa. pomysl o czyms wiekszym jak chcesz nosic calosc

oxbow
11-10-2004, 13:37
Ja z racji nie posiadania samochodu i znacznych londynskich odleglosci do pokonywania wybralem plecak. Dwa dni lazilem, przebieralem, wybieralem, czego efektem jest plecak Lowepro (ktory model za chiny nie pamietam). Do srodka wchodzi D70 +24-120+SB800 (ktore mam) i zostalo miejsca na 70-300 + jakis krotki +ladowarke i kable+ ladowarke do akumulatorkow (ewentualnie zamiast niej mozna spokojnie wlozyc kolejne szklo). Chodzi sie z tym bardzo wygodnie i nie rzuca sie w oczy (co wazne). Jedyny minus to jak juz wczesniej bylo wspomniane, dostep. NIestety trzeba go zdjac, polozyc, rozpiac i dopiero wyjac. MOze powinienes sie zastanowic za plecakiem dwuczesciowym, gdzie polowa (czyli dno) to torba na sprzet a czesc gorna przeznaczona jest na graty typu kanapki czy piersiowka z gorzalka. Dostep do sprzetu jest znacznie szybszy lecz minusem jest wielkosc a raczej ograniczona wielkosc. KOszt zakupu podobny (w moim przypadku Ł53) Pozdro

PS Jeszcze jeden plus: lifetime guarantee

BartekIgnasiak
12-10-2004, 19:51
w rezultacie kupilem plecak:
http://allegro.pl/show_item.php?item=32687756

przyszedl dzisiaj , i powiem ze jest super
dosc duzy i porzadnie wykonany, pojemny... moje zabawki weszly i jest jeszcze troche miejsca
...a ze SONY... no coz, trzeba zmylki robic ;)

crazyjack
13-10-2004, 11:08
Icemaster........powiedz uczciwie - czy warto (nie pytam ocene bo faktycznie niska) -, ale czy jest z nim wszystko ok i czy sie nie rozleci za miesiac?? - sam szukam wiec pytam :lol:
Pozdrowienia :)

BartekIgnasiak
13-10-2004, 11:22
crazyjack.. bardzo warto, bardzo solidny, dosc duzy , mocne i szerokie ramiaczka, mi sie bardzo podoba... no i czarny, taki jak chcialem

crazyjack
13-10-2004, 11:44
dzieki - wiec ja taz zamawiam :)

crazyjack
13-10-2004, 11:52
... No i zamowiony !! :lol: ( jutro bedzie)

BartekIgnasiak
13-10-2004, 11:59
hehe, pewnie wziales ten ostatni... ;)

mam prosbe , jak ci sie nie spodoba to nie miej do mnie pretensji ;)

crazyjack
13-10-2004, 12:04
DOKLADNIE - TO BYL OSTATNI!!!, no, mysle ze taki doswiadczony Nikoniarz - nie podsunalby mi kitu :lol:

Gamling
13-10-2004, 12:06
A ja uzywam i tego i tego. Jak targam gdzies ze soba wszystkie moje graty (czyli to co w stopce i jeszcze troche drobnicy w rodzaju filtry, akumulatorki, gruszka i inne *******y) to tylko plecak, a i w nim sie ostatnio nie mieszcze. Mam Lowepro Mini Trekker AV i jestem z niego zadowolony. No moze powinien miec troszke lepszy system nosny ale nie przesadzajmy. Natomiast jak zabieram tylko czesc sprzetu to torba (mam Soligora w srednim rozmiarze). Czasem tez biore ze soba tylko ktores body + 50 lub inny obiektyw, wtedy po prostu zwykly plecak.

BartekIgnasiak
13-10-2004, 12:13
crazyjack.. mi sie podoba,
wiekszy od lowepro ktory kosztuje 300 zl, a co do wykonania to wydaje mi sie ze bardzo podobny

crazyjack
13-10-2004, 12:18
Jest jeszcze jedno eco-rozwiazanie, w Makro widzialem plecak do kompa, ktory idealnie by sie nadal i ma ta zalete, ze od gory mozna wyjmowac sprzet (wygodnie), oczywiscie zdalyby sie lekkie modyfikacje wnetrza, ale cena!!! tylko 60zlociszy :)

BartekIgnasiak
13-10-2004, 12:21
mi ten sony za 109 bardzo odpowiada

crazyjack
13-10-2004, 12:26
..przeciez ja tez go zamowilem, ta informacja byla dla pozostalych :lol: - ja zabralem ostatni :lol:

BartekIgnasiak
13-10-2004, 12:34
oto mala probka z zabawkami :


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://members.lycos.co.uk/ignasiakbartek/DSC_2713.jpg)

admin
13-10-2004, 12:40
Ice, taki duzy chlopiec a bawi sie jeszcze gumowymi pileczkami...? ;)

BartekIgnasiak
13-10-2004, 12:41
na to nigdy nie jest sie za duzym .... ;)
z tego co wiem to ty tez sie bawisz :D

admin
13-10-2004, 12:43
z tego co wiem to ty tez sie bawisz

Ciiiii...

crazyjack
13-10-2004, 16:47
Ice.. - calkiem fajnie wyglada :))

BartekIgnasiak
13-10-2004, 20:11
jest naprawde sympatyczny , szczegolnie za te pieniazki

Ewusia
15-10-2004, 12:50
bardzo dlugo sprawdzalem zady i walety...

:lol:


No mocny tekst... Nie powiem :twisted:

sailor
16-10-2004, 11:56
bardzo dlugo sprawdzalem zady i walety...

:lol:


No mocny tekst... Nie powiem :twisted:

:P stary jak swiat .. niestety wszedl na tyle mocno do jezyka mojego i znajomych ze kiedys na egzaminie walnalem do pana doktora (pozdrawiam :P) : "no to biorac pod uwage zady i walety sieci ethernet...." .. na szczescie mial poczucie humoru :lol:


ice gratuluje plecaka . za ta cene niezle wyglada. pomysl o uszyciu mu kubraczka na deszcz jesli nie ma oslonietych zamkow.

Anonymous
25-03-2005, 12:39
Aukcja już nie aktualna z tym plecakiem SONY więc czy moglibyście napisać ja się dokładnie ten plecak nazywa.