PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia przy świetle księżyca



madmips
17-10-2005, 20:23
Witam, pare dni temu wybrałem się na zdjęcia przy pełni księżyca na pobliski zaprzyjaźniony cmentarz. Niestety za diabła nie mogłem nic sensownego wyciągnąć z mojego aparaciku :( zawsze mi wychodził rozbłysk i księżyc wychodził jak słońce. Trochę mnie to zirytowało, czy muszę chodzić z jakimś dodatkowym sprzętem na takie spacerki? Z góry dzięki za porady. Pozdrawiam

Lolas
17-10-2005, 20:32
Sprobuj robic fotki bez ksiezyca w kadrze. Zakladam, ze chcesz sfotografowac cmentarz w specyficznym oswietleniu nocnym. Z ksiezycem najlepiej poradzic sobie podwojna ekspozycja - na jednej naswietlasz na obiekty ziemskie ;) a na drugiej dajesz pieknie naswietlony ksiezyc :)

madmips
17-10-2005, 20:58
eeee tam, tak to wiem, ale liczylem, ze da sie jakos po prostu to zrobic :)

Lolas
17-10-2005, 21:01
Nie ma lekko, trzeba sie narobic w PSie ;)
Wieczor na cmentarzu i dwie nocki przed kompem :mrgreen:

madmips
17-10-2005, 21:17
to chyba jednak latwiej na cmentarz za dnia powendrowac i ksiezyc sobie normalnie z okna sciagnac :D

[ Dodano: Pon 17 Paź, 2005 ]
dla przykładu zamieszczam totalny przepał :(


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://madness.pl/foto/moon1.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://madness.pl/foto/moon2.jpg)

cahe
17-10-2005, 21:50
księżyc jest b. jasny w stosunku do otoczenia w nocy. ihmo powinienes mieć ze sobą statyw i robić dwie fotki - jedna "na" księżyc i druga na otoczenie. a potem PS i do roboty ;-)

madmips
17-10-2005, 21:58
kurde statyw mam kiepsciutki i mnie wkurza, a na lcd to tak fajnie wygladalo ;)

cahe
17-10-2005, 22:08
kurde statyw mam kiepsciutki i mnie wkurza, a na lcd to tak fajnie wygladalo ;)

masz przecie opcje wyświetlania histogramu i przepaleń :-).

Gamling
17-10-2005, 22:39
Poprawny czas ekspozycji ksiezyca w pelni przy f16 i ISO 200 to 1/125 sekundy wiec nic dziwnego ze wychodzi Ci biala plama. Zreszta polecam do poczytania: link (http://home.hiwaay.net/~krcool/Astro/moon/howtophoto/)

ALF
17-10-2005, 23:19
osłabić księżyc silną szarą połówką...a jeśli użyjesz cokina to możesz nawet wybrać kawałeczek kadru z księżycem do osłabienia...

mihow
17-10-2005, 23:26
A ja ci powiem, że pierwsze zdjęcie bardzo mi się podoba...
Drugie też jest niczego sobie... :)

ALF
18-10-2005, 00:02
A ja ci powiem, że pierwsze zdjęcie bardzo mi się podoba...
Drugie też jest niczego sobie... :)

o i to mi się podoba...ładne zdjęcia a gość marudzi jak by miał okres :twisted: :wink:

przepalone słońce czy księżyc występują w naturze, więc czemu tylu cyfrakowców się tego czepia?

Siupes
18-10-2005, 01:21
taaaa... polowka, albo dwie (czyli litr ;) ). wyciagac na cmentarzu to raczej nie z aparaciku, i bez lopaty podobno ciezko idzie, a od siebie dodam ze iso200 lepiej wyglada (chyba ze to mi w oczach szumi).
a poza tym to strzel to jak chcesz, dopal w ps i od razu tutka zrob ;)

szymony
18-10-2005, 05:23
A mnie udało się takie cuś spłodzić. Bez klejenia, bez filtrów wszelakich, bez statywu z 210mm :wink:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.plfoto.com/zdjecia/496902.jpg)

madmips
18-10-2005, 08:17
szymony, no widzisz - da się :) ale mam wrażenie, ze u ciebie jakos widniej bylo, moze za późno poszedłem, zobaczę jeszcze raz, może zbyt drastycznie podszedłem do tematu i za długie czasy dawałem faktycznie. pozdrawiam i dzięki za pomoc i komentarze

stig
18-10-2005, 09:00
A mnie udało się takie cuś spłodzić. Bez klejenia, bez filtrów wszelakich, bez statywu z 210mm :wink:
Obrazek (http://www.plfoto.com/zdjecia/496902.jpg) No, ale troche musiales sie nakombinowac, zeby te rzezby z ciemnosci wyciagnac... ;) Halo wokol nich niezbyt dobrze wyglada... Teraz by sie przydalo wyszparowac i stempelkiem sie pobawic... :D

ALF
18-10-2005, 11:46
tja...ale to nie jest zdjęcie nocne, a wieczorne :cry:
zupełnie inny klimat...

gmoszkow
18-10-2005, 17:18
To może i jest zdjęcie nocne, ale bardzo mocno wyciągane D Lightning lub czymś podopbnym.

Pozdrawiam

Grzegorz