PDA

Zobacz pełną wersję : Ladowarka do baterii AA



Cosnek
17-11-2021, 14:35
Moja ladowarka przegrzewa mi baterie, laduje za szybko. Moze ktos poleci mi dobra ladowarke z procesorem, wystarczy 4 sloty. Dzieki

OjTam
17-11-2021, 14:38
Everactive NC-1000+. Ze 3 lata mam, korzystam.

90s
17-11-2021, 14:47
Everactive NC-1000+. Ze 3 lata mam, korzystam.

Również jej używam. Wraz z eneloop. Dobry sprzęt w dobrej cenie.

Cosnek
17-11-2021, 17:45
Dzieki panowie.

TOP67
17-11-2021, 18:25
Moja ladowarka przegrzewa mi baterie

Zacznij ładować akumulatorki ;)

Teu
17-11-2021, 18:55
https://swiatbaterii.pl/ladowarki-do-akumulatorow-aa-i-aaa/36559-ladowarka-green-cell-gc-vitalcharger-4x-baterie-akumulatorki-aa-2000mah-ni-mh.html?gclid=CjwKCAiA7dKMBhBCEiwAO_crFA1Iq3SBKuZf WVQrJAYBQphVmo4lGdtV_EGSRXx3C7eyUnkwqperMBoCXnoQAv D_BwE

Krzysztofh
17-11-2021, 19:37
Ja polecam Technoline BC-1000. Ładowanie lub rozładowanie i zmiana trybu dla każdej baterii niezależnie. Polecam

OjTam
17-11-2021, 19:43
Everactive NC-1000+.


Technoline BC-1000.

To prawie to samo. ;)
Różnice to zawartość pudełka i to, że NC-1000+ ma wyjście usb.
Czy są w bebechach jakieś różnice, to nie wiem, nie rozbierałem.

ksh
17-11-2021, 19:58
To samo wszystko, może EverActive ma lepszą kontrolę jakości, u mnie działa już chyba pięć lat i polecam.

90s
18-11-2021, 00:58
A jakie Aku teraz są warte rozważenia?

TOP67
18-11-2021, 08:06
LADDA z IKEA

Schwefel
18-11-2021, 12:50
Zdecydowanie Eneloopy i to nie musisz iść w drogie czarne bo białe też do większość zastosowań dają radę.

ksh
18-11-2021, 14:34
Używam Fujitsu, GP i EverActive, póki co nie dostrzegam żeby były jakieś lepsze czy gorsze.

90s
18-11-2021, 18:11
LADDA z IKEA

Dzięki TOP67, takie jeszcze pytanie, co sprawia że są warte uwagi?
Schwefel mam właśnie białe Eneloopy, ale mają już 10 lat z tego co widzę. I tak się zastanawiam czy nie warto wymienić.
Da się sprawdzić stan takich ogniw w prosty sposób? Bo nie każde były równo używane i mam ich 16.

TOP67
18-11-2021, 18:19
Dzięki TOP67, takie jeszcze pytanie, co sprawia że są warte uwagi?


Bo LADDA to to samo co Eneloop


Da się sprawdzić stan takich ogniw w prosty sposób? Bo nie każde były równo używane i mam ich 16.

Skoro masz Everactive NC-1000+, to ma ona funkcję sprawdzania i regeneracji.

90s
18-11-2021, 18:33
Właśnie co roku robię regeneracje. Będę musiał poszukać instrukcji, aby zobaczyć jak wyświetla się stan ogniw. Do tej pory to tylko podpinałem i wyciągałem jak pisało FULL.

TOP67
18-11-2021, 19:46
Tryb CHARGE TEST
Ładuje do pełna
rozładowuje, mierząc pojemność
Ładuje ponownie

Refresh robi to wielokrotnie i porównuje zmierzoną pojemność. Jak przestaje rosnąć, to kończy cykl.

90s
19-11-2021, 01:57
Ślicznie dziekuje. Odpalę jutro i zobaczymy co z tego wyjdzie:).

LeonardZelig
19-11-2021, 08:04
Bo LADDA to to samo co Eneloop
Na dodatek Eneloopy pro, czyli te wzmocnione. Mam, używam, bardzo dobre są.

Schwefel
19-11-2021, 13:43
Dzięki TOP67, takie jeszcze pytanie, co sprawia że są warte uwagi?
Schwefel mam właśnie białe Eneloopy, ale mają już 10 lat z tego co widzę. I tak się zastanawiam czy nie warto wymienić.
Da się sprawdzić stan takich ogniw w prosty sposób? Bo nie każde były równo używane i mam ich 16.

Moje też mają coś koło 10 lat i przeżyły wszystkie inne GP, Ikea. Najlepiej jakbyś zmierzył rezystancję bo sama pojemność to za mało żeby określić ich stan. Niektóre ładowarki mają taką opcję.
Co do plotek o tym, że Ikea=Eneloop to nie wiem na czym są oparte. Po roku używania Eneloop Pro zamiennie z Ladda te drugie mają 3x większą rezystancje na 2 ogniwach i już widać spadek pojemności a Eneloopy bez zmian.

90s
19-11-2021, 14:29
Jak to się robi? mam miernik w domu jakby co.

ksh
19-11-2021, 16:27
Ladda była robiona faktycznie tam gdzie są robione enelopp, sanyo, panasonic, fujitsu i pewnie wiele innych firm, nawet amazon basic niby to sanyo/eneloop ale bądź teraz mądry kto kogo i kiedy kupił, gdzie produkuje i jaka jakość tego.

Wind Mill
19-11-2021, 17:11
Z ciekawości googlnąłem "eneloop ladda", i pierwszy wynik:

https://spidersweb.pl/2018/02/ikea-ladda-akumulatory.html

Jeden z komentarzy:

"Nie mam nic do akumulatorów Ikei - są tanie i przyzwoite, ale byłbym daleki od porównywania ich do Eneloop. Weźmy wykres z 6m 20s tego filmu - bazując na tym wykresie można wręcz powiedzieć, że Ikea Ladda nędznie wypada w porównaniu do Eneloopa. Poziom napięcia 1.2V w Ikei jest osiągnięty po ok. 1h 30 min., w Eneloop po 2h 40 min. - w wielu wymagających urządzeniach będzie to równoznaczne z blisko 2-krotnie dłuższym działaniem na akumulatorze Eneloop. To charakterystyka napięcia rozładowania definiuje w wielu wypadkach jakość akumulatora w danym zastosowaniu - na tym filmie ewidentnie nie jest identyczna.

W dodatku z filmu można wnioskować, że testowane akumulatory Eneloop mogły być starsze od Ladda - co jeszcze gorzej świadczy o wynikach Ikea Ladda."

Linkowanego tam filmiku nie oglądałem jeszcze.

LeonardZelig
19-11-2021, 18:09
Abstrahując od ustalania wyższości świąt - używam tych akumulatorów z IKEI i są bardzo wydajne. Nie wiem ile wytrzymają, ale w przeciwieństwie do kolegi wyżej moje oryginalne, białe Eneloopy kończą obecnie żywot w pilotach i lampkach gdzie mi nie przeszkadza ich spadek wydajności po kilku latach.

Cosnek
19-11-2021, 18:10
Zacznij ładować akumulatorki ;)

Uzywam oczywiscie akumulatorki:} eneloop, biale i czarne. Mam je juz ponad 10 lat i ciagle dzialaja, cud malina. Po drodze mialem energizer i duracell ale nie polecam.

ksh
19-11-2021, 18:25
Nie ma gwarancji że Ladda pięć lat temu, czy dwa lata temu i teraz to te same ogniwa.

Był okres że Fujitsu, Sanyo i Eneloop były identyczne, produkowane w jednej fabryce ale kto wie jak jest obecnie ?

patronat
19-11-2021, 19:12
Uściślając wg dostępnych informacji:
1. Enloopa wymyślił Panasonic w 2005 roku
2. Jeszcze wcześniej zawarł pakt z Sanyo
3. Licencja na produkcję enloopa trafiła również do Sanyo
4. Sanyo zostało przejęte w 2014
5. Produkcję enloopa powierzono również Fuji
6. Wszystkie japońskie enloopy pochodzą z jednej fabryki - należącej właśnie do Fuji
7. Tam też produkowane są "ikeowe" Ladda

Wersja 2:
1. Enloopa wymyśliło Sanyo w 2005 roku ...
itd.

Gorzej, bo jedne testy wskazują, że enloop jednak znacznie lepszy, inne że wcale nie. Ja doszedłem do wniosku, że skoro te baterie wytrzymują kilka lat bez problemów, to nazwa enloop jak również ich cena mi nie przeszkadza. I nie muszę się przejmować.

Wind Mill
19-11-2021, 21:45
Tak dokładnie, to Panasonic musiał sprzedać portfolio (produkcję) Eneloopów, poszło do FDK należącej do Fujitsu. Taki był wymóg zgody US FTC na przejęcie Sanyo przez Panasonica (zachowanie konkurencji na rynku aku, masowo używanych przez wydziały policji i straży pożarnej w USA).
Pan Słonik zachował markę "Eneloop" i kupował akumulatroki w tejże samej fabryce, ex Sanyo, potem FDK (Fujitsu), w której były wcześniej produkowane.

90s
23-11-2021, 14:59
Zrobiłem ten tryb CHARGE TEST
Ale wszedzie było co innego.
Jedna bateriia miała FULL i 000 na zmianę
Dwie 1959 i 1983 reszta zawieszała się na wartościach 201, 154 itp.
Kilka aku była zbyt ciepła w mojej ocenie.
Chyba trzeba będzie odświeżyc set.