Zobacz pełną wersję : Statyw - stabilny, wysoki itd.
Cześć,
Chcę kupić statyw, wysoki, stabilny, ciężar nie ma znaczenia. Co myślicie o tych dwóch modelach: BENRO MACH3 TMA38CL lub LEOFOTO Ranger LS 324C. Nigdy nie używałem tych marek, ktoś cos podpowie? Dzięki
W tym przedziale cenowym masz w czym przebierać.
Ja bym polecił ten model:
https://www.amazon.co.uk/Rollei-Carbon-Tripod-professional-capacity/dp/B07HJBJ6P7
od 14cm do 190 bez środkowej kolumny. 65kg raczej ci nie potrzebne, chyba że chcesz się huśtać na nim:)
Mam od 5 lat Rollei Rock Solid Beta z opcją monopoda. Ale sam bym ten proponowany kupił dla tej żabiej perspektywy i braku konieczności wysuwania środkowej kolumny.
Dzięki 90s, próbowałem znaleźć go w Polsce, ale chyba tylko przez Niemcy możliwa sprzedaż, nie wiem czy ewentualne gwarancyjne sprawy nie będą problemem...
Kup przez Amazona. Ja wszystko co potrzebuje na gwarancji kupuje przez ten sklep. Chociaż wątpie że będziesz jej potrzebował.
Przerabiałem trochę statywów i ten zrobił na mnie ogromne wrażenie. Ale nie będę ukrywał że sam bym przytulił ten co ci przylinkowałem:)
Przede wszystkim brak środkowej kolumny, daje pełno możliwości bez konieczności odkrecania i kombinowania. 14cm i 190 to świetny zakres moim zdaniem. Mój sprzęt sporo waży i dlatego wybrałem te fimę. Gizo było droższe i miało tylko 6 warst karbonu, stąd kupiłem tego Rock Solid Beta z 8 warstwami i do 25kg.
Po 5 latach nic nie lata, wszystko szystwne pasywne.
Dziś widzę że w tej samej cenie jest ten z linku, a mój dają jeszcze taniej i do tego z głowicą. Więc myślę że warto sprawdzić te ofertę.
Dziękuję, a jaką głowicę polecasz do tego statywu?
Jakbyś się skusił to daj znać jak wrażenia. Sam się zastanawiałem nad nim, ale cena była dużo większa i to był pierwszy model z tej serii.
Nawet film znalazłem. Widać że to bydle:)
https://www.youtube.com/watch?v=cdhdOWCN3II
Głowicę mam Manfrotto MH054M0-Q5 054, kupiłem ją w 2012 roku. Długa płytka montażowa oraz do 15kg.
Ale tutaj nie doradzę, pewnie znajdziesz lepsze i tańsze opcje.
Statywy mi padały, więc zmeniałem i szukałem a po dwóch tańszych głowicach szarpnąłęm się na te. Do dziś i jej użwyam i nie planuje zmienić. Zwłaszcza że mój aparat ma też długą podsawę idealnie pasującą pod te płytkę.
https://www.manfrotto.com/global/057-magnesium-ball-head-with-q5-quick-release-mh057m0-q5/
Nie wiem też co planujesz fotografować i jakie masz cele. U mnie to waga sprzętu plus, długie czasy. Staram się też kadrować na gotowe, Więc nie ma mowy o nawet minimalnym ruchu po dokręceniu.
Ale jak mogę coś doradzić, to z mojego doświadczenia wyszło że lepiej się szarpnąć zwłąszcza jak dużo fotografujesz i masz zamiar przez wiele lat.
Oglądałem ten filmik, statyw jest ogromny, dla mnie za duży, ale jest jego mniejszy brat: https://www.rollei.com/collections/rock-solid-alpha/products/carbon-stativ-rock-solid-alpha-mark-ii-22652#technical-specifications sprzedawany jest wraz z głowicą. Wygląda to solidnie. Nie mam dużych zestawów, 70-200 2.8 to największy obiektyw jaki mam, ale wraz z D800 robi się dość "nerwowo" na moim Manfrotto Be Free.
To jak ci pasuje 165cm to masz tutaj super okazje.
https://www.ebay.co.uk/itm/304225171584?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D1110 01%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D201609081050 57%26meid%3D95cad0bb5bc44cd88189b6d68894c0d2%26pid %3D100675%26rk%3D2%26rkt%3D15%26sd%3D144264935438% 26itm%3D304225171584%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D23 80057%26brand%3DRollei&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A60c84fa3-4624-11ec-8f09-8e3a66bfddf4%7Cparentrq%3A241a8da217d0acf318cd0201 fffa5538%7Ciid%3A1
May not post to Poland. A do tego wszystko co idzie z UK podlega odprawie celnej. Mi przetrzymali książkę z Amazon.uk przez ponad miesiąc.
Faktycznie tylko na UK. Sam bym powalczył o niego ale 165cm to za mało dla mnie. Co do cła to taki deal zrobił Borys że są dodatkowe opłaty w obie strony i totalny chaos. Ale w TV zrobili show że sukces osiągneli.:)
Dzięki za pomoc, zdecydowałem się na Benro, Rollei był bardzo fajny, z tymże chciałem pogadać z producentem i zamówić z ich strony bezpośrednio, ale tam nikt się mną nie zainteresował, a ja po niemiecku nic fersztejen. Także padło na Foto-Technikę, zobaczymy. Jak przyjdzie i z nim ruszę w plener to napiszę parę słów jak to wszystko się sprawuje.
To fatalnie się zachowali. Daj znać jak wrażenia i dużo udanych kadrów życzę:)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.