PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw - stabilny, wysoki itd.



Tomekk
15-11-2021, 13:50
Cześć,
Chcę kupić statyw, wysoki, stabilny, ciężar nie ma znaczenia. Co myślicie o tych dwóch modelach: BENRO MACH3 TMA38CL lub LEOFOTO Ranger LS 324C. Nigdy nie używałem tych marek, ktoś cos podpowie? Dzięki

90s
15-11-2021, 14:53
W tym przedziale cenowym masz w czym przebierać.
Ja bym polecił ten model:
https://www.amazon.co.uk/Rollei-Carbon-Tripod-professional-capacity/dp/B07HJBJ6P7
od 14cm do 190 bez środkowej kolumny. 65kg raczej ci nie potrzebne, chyba że chcesz się huśtać na nim:)
Mam od 5 lat Rollei Rock Solid Beta z opcją monopoda. Ale sam bym ten proponowany kupił dla tej żabiej perspektywy i braku konieczności wysuwania środkowej kolumny.

Tomekk
15-11-2021, 15:37
Dzięki 90s, próbowałem znaleźć go w Polsce, ale chyba tylko przez Niemcy możliwa sprzedaż, nie wiem czy ewentualne gwarancyjne sprawy nie będą problemem...

90s
15-11-2021, 15:52
Kup przez Amazona. Ja wszystko co potrzebuje na gwarancji kupuje przez ten sklep. Chociaż wątpie że będziesz jej potrzebował.
Przerabiałem trochę statywów i ten zrobił na mnie ogromne wrażenie. Ale nie będę ukrywał że sam bym przytulił ten co ci przylinkowałem:)
Przede wszystkim brak środkowej kolumny, daje pełno możliwości bez konieczności odkrecania i kombinowania. 14cm i 190 to świetny zakres moim zdaniem. Mój sprzęt sporo waży i dlatego wybrałem te fimę. Gizo było droższe i miało tylko 6 warst karbonu, stąd kupiłem tego Rock Solid Beta z 8 warstwami i do 25kg.
Po 5 latach nic nie lata, wszystko szystwne pasywne.
Dziś widzę że w tej samej cenie jest ten z linku, a mój dają jeszcze taniej i do tego z głowicą. Więc myślę że warto sprawdzić te ofertę.

Tomekk
15-11-2021, 15:56
Dziękuję, a jaką głowicę polecasz do tego statywu?

90s
15-11-2021, 16:04
Jakbyś się skusił to daj znać jak wrażenia. Sam się zastanawiałem nad nim, ale cena była dużo większa i to był pierwszy model z tej serii.
Nawet film znalazłem. Widać że to bydle:)
https://www.youtube.com/watch?v=cdhdOWCN3II

90s
15-11-2021, 16:40
Głowicę mam Manfrotto MH054M0-Q5 054, kupiłem ją w 2012 roku. Długa płytka montażowa oraz do 15kg.
Ale tutaj nie doradzę, pewnie znajdziesz lepsze i tańsze opcje.
Statywy mi padały, więc zmeniałem i szukałem a po dwóch tańszych głowicach szarpnąłęm się na te. Do dziś i jej użwyam i nie planuje zmienić. Zwłaszcza że mój aparat ma też długą podsawę idealnie pasującą pod te płytkę.
https://www.manfrotto.com/global/057-magnesium-ball-head-with-q5-quick-release-mh057m0-q5/

Nie wiem też co planujesz fotografować i jakie masz cele. U mnie to waga sprzętu plus, długie czasy. Staram się też kadrować na gotowe, Więc nie ma mowy o nawet minimalnym ruchu po dokręceniu.
Ale jak mogę coś doradzić, to z mojego doświadczenia wyszło że lepiej się szarpnąć zwłąszcza jak dużo fotografujesz i masz zamiar przez wiele lat.

Tomekk
15-11-2021, 16:53
Oglądałem ten filmik, statyw jest ogromny, dla mnie za duży, ale jest jego mniejszy brat: https://www.rollei.com/collections/rock-solid-alpha/products/carbon-stativ-rock-solid-alpha-mark-ii-22652#technical-specifications sprzedawany jest wraz z głowicą. Wygląda to solidnie. Nie mam dużych zestawów, 70-200 2.8 to największy obiektyw jaki mam, ale wraz z D800 robi się dość "nerwowo" na moim Manfrotto Be Free.

90s
15-11-2021, 16:58
To jak ci pasuje 165cm to masz tutaj super okazje.
https://www.ebay.co.uk/itm/304225171584?_trkparms=amclksrc%3DITM%26aid%3D1110 01%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D201609081050 57%26meid%3D95cad0bb5bc44cd88189b6d68894c0d2%26pid %3D100675%26rk%3D2%26rkt%3D15%26sd%3D144264935438% 26itm%3D304225171584%26pmt%3D0%26noa%3D1%26pg%3D23 80057%26brand%3DRollei&_trksid=p2380057.c100675.m4236&_trkparms=pageci%3A60c84fa3-4624-11ec-8f09-8e3a66bfddf4%7Cparentrq%3A241a8da217d0acf318cd0201 fffa5538%7Ciid%3A1

markB
15-11-2021, 19:41
May not post to Poland. A do tego wszystko co idzie z UK podlega odprawie celnej. Mi przetrzymali książkę z Amazon.uk przez ponad miesiąc.

90s
15-11-2021, 23:06
Faktycznie tylko na UK. Sam bym powalczył o niego ale 165cm to za mało dla mnie. Co do cła to taki deal zrobił Borys że są dodatkowe opłaty w obie strony i totalny chaos. Ale w TV zrobili show że sukces osiągneli.:)

Tomekk
16-11-2021, 16:09
Dzięki za pomoc, zdecydowałem się na Benro, Rollei był bardzo fajny, z tymże chciałem pogadać z producentem i zamówić z ich strony bezpośrednio, ale tam nikt się mną nie zainteresował, a ja po niemiecku nic fersztejen. Także padło na Foto-Technikę, zobaczymy. Jak przyjdzie i z nim ruszę w plener to napiszę parę słów jak to wszystko się sprawuje.

90s
16-11-2021, 16:32
To fatalnie się zachowali. Daj znać jak wrażenia i dużo udanych kadrów życzę:)