PDA

Zobacz pełną wersję : Samoczynne wyłączanie się Coolpixa-a 3100



mariogl
16-10-2005, 19:47
Mam problem z aparatem Coolpix 3100...A mianowicie ładuję oryginalne akumulatorki a następnie wkładam do aparatu. Odkładam na 2-3 dni po czym włączam aparat i zanim w pełni "zaskoczy" a już się wyłącza. Jednak jeśli uruchomię natychmiast po naładowaniu to działa odpowiednio. Dodam, że zaraz po wyłączeniu wyświetlacza zanikają na nim specyficzne paski.

Aparat posiadam dopiero rok i był bardzo mało eksplatowany.

Mendoza
17-10-2005, 12:50
Cześć.
Sprawdź jak zachowuje się aparat na zwykłych bateriach, czy również po 2-3 dniach nie da się robić zdjęć. A najlepiej sprawdzić woltomierzem po 2-3 dnich te akumulatorki. Może sie okazać, że któryś z nich jest uszkodzony ("nie trzyma"-napięcie zbyt niskie - poniżej 0,8-0,9 V podczas gdy drugi ma 1,2 V), w każdym razie kiedy napięcia obydwu znacznie się od siebie różnią to coś jest nie tak.
Jeżeli faktycznie coś z aparatem to musi go zobaczyć ktoś kto potrafi naprawiać takie rzeczy.
Pozdrawiam

Wozik
17-10-2005, 16:40
Mam problem z aparatem Coolpix 3100...A mianowicie ładuję oryginalne akumulatorki a następnie wkładam do aparatu. Odkładam na 2-3 dni po czym włączam aparat i zanim w pełni "zaskoczy" a już się wyłącza. Jednak jeśli uruchomię natychmiast po naładowaniu to działa odpowiednio. Dodam, że zaraz po wyłączeniu wyświetlacza zanikają na nim specyficzne paski.

Aparat posiadam dopiero rok i był bardzo mało eksplatowany.

Mój umarł tak samo. Oddałem w ramach rękojmi (niezgodności towaru z umową). Sklep był na tyle opieszały i tak długo załatwiał naprawę, że odzyskałem pieniądze. Opłaciło się, oddali mi 1999 PLN, podczas gdy ten aparat kosztował już tylko 555 :)

BENIGNUS
18-10-2005, 20:33
Raczej na pewno wina AKKU.