PDA

Zobacz pełną wersję : pilarka tarczowa



bogdi64
07-11-2021, 18:01
na szybko, bo dziś padła moja (wysłużyła się) i muszę coś szybko kupić, padło na ....

https://allegro.pl/oferta/stanley-fme301-pilarka-tarczowa-1650w-190mm-10898438063
i troszkę drożej
https://allegro.pl/oferta/makita-hs7611-pilarka-tarczowa-1600w-190mm-pila-10910759210

przy tańszej pozostanie na dwie tarcze, ale ???

ktoś tym pracuje ? -

TOP67
07-11-2021, 18:14
Jeśli używasz tego często, to Makita

bogdi64
07-11-2021, 18:18
Jeśli używasz tego często, to Makita

nie - garażowe, które może być nie używane rok, a później pracuje dwa dni i znów zalega -

Kolekcjoner
07-11-2021, 18:31
nie - garażowe, które może być nie używane rok, a później pracuje dwa dni i znów zalega -
Kup sobie Macallistera z Castoramy. Mam. Do sporadycznego użytku w zupełności wystarcza. Teraz jest chyba promocja także kupisz poniżej 2 stów.
Oczywiście jeśli z tych dwóch to tylko Makita. Ewentualnie jak chcesz z żółtego obozu ;) to DeWalta, a nie Staśka ;)...

TOP67
07-11-2021, 18:46
W Castoramie jest promocja na narzędzie ręczne.

Makita czy DeWalt to są narzędzia firmowe. Stanley jest dla mnie niewiele lepszy od marek sklepowych.

Przestałem kupować tanie narzędzia, odkąd nabyłem pierwszy wkrętak Wiha. Naprawiam nim aparaty już z 6 lat. Poprzednio kupowałem tanie badziewie co kwartał.

Ale kupuję też czasami narzędzia z Lidla, jeśli używam ich sporadycznie.
Z ciekawostek, to dzisiaj widziałem tam komplet kluczy 6-32 za 149 zł, podobny zestaw Wera kosztuje 1699 zł. Mam jeden taki klucz i dodałem do świątecznej listy pomysłów na prezent zestaw Wera Joker 8-19.

Zresztą lista na amazon jest świetną sprawą. Wrzucam tam rzeczy, które chciałbym mieć, ale szkoda mi na nie kasy. Udostępniam rodzinie i co jakiś czas coś skapnie. Albo sam to sobie w końcu kupuje.

bogdi64
07-11-2021, 18:54
w zależności od potrzeb kupuję narzędzia firmowe lub marketowe - teraz rozleciała się pilarka Metabo,

ksh
07-11-2021, 19:53
Stanley polecam, bardzo dobra jakość nawet tanich modeli, Makita jest ok ale tylko u pewnego sprzedawcy bo podróbek z chin pełno.

bogdi64
07-11-2021, 21:16
decyzja podjęta, będzie pasować do czwartego mojego multitoola ;)

57543

Kolekcjoner
07-11-2021, 23:39
^^^^Będziesz Pan zadowolony :).

W Castoramie jest promocja na narzędzie ręczne.

Makita czy DeWalt to są narzędzia firmowe. Stanley jest dla mnie niewiele lepszy od marek sklepowych.

Przestałem kupować tanie narzędzia, odkąd nabyłem pierwszy wkrętak Wiha. Naprawiam nim aparaty już z 6 lat. Poprzednio kupowałem tanie badziewie co kwartał.
Wiha to klasa, nie ma co mówić.
Co do Stanleya to jest on właścicielem marki DeWalt.

ksh
07-11-2021, 23:43
U mnie wkrętaki Stanley w stanie praktycznie sklepowym już mają 25 lat, elektronarzędzia Stanley to solidny sprzęt ale może coś się zmieniło przez kilka lat.

barracuda
08-11-2021, 20:03
Używam od jakiegoś czasu wkrętarki Stanley i nie mogę nic złego o niej powiedzieć. A była użytkowana już dość intensywnie. Ale zgadzam się, że nie ma za bardzo co oszczędzać na narzędziach, bo ostatecznie wyda się więcej niż by się zapłaciło od razu za lepszy sprzęt. Po pierwsze trwałość np. Makity w stosunku do tańszych odpowiedników, a po drugie znacznie lepszy komfort pracy. To drugie też ma tutaj duże znaczenie.
Ale wiadomo jak jest, każdy się od czasu do czasu skusi na coś taniego:)

Rafał_Sz
08-11-2021, 22:20
Tak na marginesie to jestem fanem akumulatorowej serii Makity. :) od 14 lat co 3 miesiące kupuję sobie coś z serii LXT zamiast codziennego szesciopaku piwa, takie postanowienie. ;)

W kwestii samej pilarki - najważniejsza jest sama tarcza i jeszcze raz tarcza.
Np. Specialized Makity, CMT, Milwaukee czy DeWalt to klasa sama dla siebie i zupełnie zmieniają jakość pracy.

Dla majsterkowiczów i zawodowych dłubaczy, polecam dla odprężenia kanał Project Farm - wiele ciekawych testów i porównań.

TOP67
08-11-2021, 22:30
Kanał Project Farm oglądamy. Nawet szukałem tam testu pilarek, ale nie znalazłem.

Ligo
19-11-2021, 01:09
Tak na marginesie to jestem fanem akumulatorowej serii Makity. :) od 14 lat co 3 miesiące kupuję sobie coś z serii LXT zamiast codziennego szesciopaku piwa, takie postanowienie. ;)
Doszedłeś już do odkurzacza DVC560Z LXT? Bo ja jeszcze nie.;-)

Rafał_Sz
19-11-2021, 02:04
Doszedłeś już do odkurzacza DVC560Z LXT? Bo ja jeszcze nie.;-)


Nie, mam już ten "europejski", na kółkach. :)

Ale za to wleciała mi przedwczoraj lampa DML809. Taka jak poniżej. Pomału odzyskuję wzrok ;)

57888

Ligo
04-02-2022, 21:38
Pilarka już pewnie dawno zakupiona, ale mam taką ciekawostkę, jeśli chodzi o narzędzia akumulatorowe, może komuś się przyda.

Otóż mam kilka narzędzi Makity, a ostatnio potrzebowałem multitoola oscylacyjnego do paru drobnych robót w domu. Już miałem brać następną Makitę, ale tak fajnie się złożyło, że Todd z polecanego wcześniej kanału PF przetestował właśnie tego typu narzędzia. No i wyszło na to, że akurat w multitoolach Makita jest taka sobie. Pomacałem to wszystko w sklepie i faktycznie, ergonomia DeWalta i Milwaukee jest wyraźnie lepsza, użytkowo wg PF też lepiej stoją.

Sprawdziłem przy okazji dostępność akcesoriów i baterii DeWalta w Polsce, a tu zonk. Cała seria Max* XR zasilana jest baterią 20V, a w Europie pracuje na 18V. Co jest grane, myślę? Wygląda tak samo, model taki sam, a napięcie inne, więc coś nie teges...
Dzwonię do DeWalta, ale chyba sami dokładnie nie wiedzą, odpowiedź jakaś taka wymijająca, że 18 to 18, a 20 to 20.

No to poszperałem trochę i okazało się, że guzik prawda, to tylko marketing. Te niby 20V to jest dokładnie to samo, co 18V wszędzie indziej, tylko oznaczenia są zmienione w US, ale to jest wymienne z europejskimi. Tak więc multitoola wziąłem od DeWalta i teraz będę zielono-żółty.;-)

Jeszcze jedna ciekawostka. Od niedawna Stanley/Black&Decker robi elektronarzędzia pod marką Craftsman, które podobno są starszą linią DeWalta. Ale sporo tańsze i ludzie chwalą. Jeśli się przyjmą, będzie to wielki powrót Craftsmana, marki ze średniej półki bardzo cenionej w US, póki prawie nie zniknęła z rynku razem z Searsem.

Rafał_Sz
05-02-2022, 12:18
Mi ostatnio wleciał klucz udarowy Makity, 1500 Nm siła zrywania. Bez problemu radzi sobie ze śrubami kół w ciągniku siodłowym. testowałem ją w boju jak kumpel złapał kapcia w trzech kołach i trzeba było podjechać z zapasem.

Swoją drogą to te koła w zestawach to takie nie za lekkie. ;)

Ligo
05-02-2022, 22:42
Swoją drogą to te koła w zestawach to takie nie za lekkie. ;)
Duży eufemizm.:-)
Co to za model, na pół cala, czy na 3/4?

Rafał_Sz
05-02-2022, 22:51
1/2", model DTW1002

Ligo
05-02-2022, 23:04
Porządna rzecz.
Tylko do tego nasadki impaktowe, bo te zwykłe może rozwalić w drzazgi.

Rafał_Sz
06-02-2022, 12:10
Kupiłem nasadki udarowe Makity. Dają radę.

O takie:

60073

Ligo
07-02-2022, 02:46
Mam podobny gun w aucie już ponad 10 lat, ale to Ingersoll Rand i pneumatyczny, bo w trucku powietrze jest dostępne zawsze. Mocna cholera. No i nasadki od SK.

Swoją drogą, może by warto zrobić wątek typowo o narzędziach?

Ligo
26-02-2022, 19:54
Używałem trochę tego multitoola od DeWalta i muszę powiedzieć, że podoba mi się nawet bardziej od Makity. W sensie, że materiały obudowy w dotyku są bardziej przyjemne i naprawdę chce się to brać do ręki.
Chociaż nie wiem, czy to już nie zboczenie...;-)