PDA

Zobacz pełną wersję : CELOWNIK KĄTOWY



Jarek
06-10-2004, 21:59
Czy ktoś z użytkowników Nikona używa innego niż firmowy celownika kątowego (oryginał kosztuje majątek), jeżeli tak to uprzejmie prosiłbym o odpowiedź jakiej firmy i jak go przerobił tak aby można było podłączyc do F100, słyszłem plotkę iż można podłączyć celownik od Pentacona Sixa, tylko z tego co pamiętam to on ma sanki?
Proszę o poradę!
Aha jestem nowy na liście ale wciągnął mnie Kolega z listy.
Pozdrowienia dla wszystkich Nikoniarzy! :?: :?: :?: :P :P :P

Tr0n
06-10-2004, 22:02
Link został usunięty ze względu na jego niekompatybilność z nową wersją forum.

Polecam opcję szukaj

Jarek
06-10-2004, 22:13
Dzięki za odpowiedź, jest OK! ale ja mam Nikona F100 sanek nie ma jest okrągła osłona celownika z gwintem !!!
Czy ktoś to przerabiał???? :?: :?: :?: :P :P :P

wasia
07-10-2004, 10:38
Witaj Jarek!Ciesze sie ,że jesteś z nami.
Owocnego uczestnictwa :D

szymony
07-10-2004, 10:49
Dzięki za odpowiedź, jest OK! ale ja mam Nikona F100 sanek nie ma jest okrągła osłona celownika z gwintem !!!
Czy ktoś to przerabiał???? :?: :?: :?: :P :P :P

Chyba jednak niestety nie :(
A szkoda bo też by mnie to interesowało.
Kiedyś pytałem, czy wszystkie okrągłe celowniki mają ten sam rozmiar i też nikt nie potrafił odpowiedzieć.

Jarek
07-10-2004, 19:03
No to mamy ten sam ból a już myślałem że wszyscy fotografują na D70, oryginalny celownik kątowy ma symbol Nikon DR-4 i kosztuje ok. 200 Euro do tego adapter okrągły z gwintem!!!! do F100 o symbolu Nikon DK-7 do Nikonów F801/F90/F4//F100 !!!!! kosztuje ok. 15 Euro, jedyne rozwiązanie jakie widzę to kupić sam adapter DK-7 i przylutować go do celownika Pentacon, znajomy ślusarz (też fotograf) mówi że zrobi to bez problemu, może spróbuję muszę jednak wpierw dostać ten celownik :idea: :P

Jarek
07-10-2004, 19:08
Witaj Jarek!Ciesze sie ,że jesteś z nami.
Owocnego uczestnictwa :D

Dzięki, mam nadzieję że oprócz wymiany doświadczeń, razem trochę pofotografujemy i będzie można te zdjęcia puścić w świat :!: :P