PDA

Zobacz pełną wersję : Spekulacje na temat cen Z6/Z6II



kurczeblade
14-10-2021, 19:55
Cześć czołem!
Mam ziomeczka który wkręcił się w fotografię ślubną (taaak, kolejny fotoziut ślubny xD) obecnie sobie śmiga na Z50, ale po tym jak go wziąłem na śluby i porobił moimi Z6 nakręcił się na nie. W tym sęk że już ślubów nie ma, a on coś dopiero ma w kwietniu. Namawiam go żeby poczekał bo ceny Z6 może spadną, ale z drugiej strony widzę szaleństwo w gospodarce (wywołane wiadomo czym) i pytanie do Was, czy lepiej będzie jak się wyposaży teraz, czy lepiej aż poczeka? Chodzi o kupno 2x Z6 i szkieł. Co myślicie o tym, bo może być tak że będą braki i cena pójdzie w górę :-)

Myszowor
14-10-2021, 20:24
Ja bym poczekał do black friday 26.11 lub na zimową promocję Nikona, zawsze to kilka stówek lub tysi w kieszeni.

odzio
14-10-2021, 21:20
Z tego co obserwowałem, to Z6 był chyba "zbyt korzystnie" wyceniony: mam wrażenie, że był najrzadziej przeceniany. Teraz, gdy jest 2. generacja, pewnie nadejdzie pora na jakieś sensowne zniżki. IMO warto poczekać. A w międzyczasie może coś sensownego na rynku wtórnym się pojawi? Ciężko o lepszą promkę :)

Matthias
16-10-2021, 20:44
Też bym poczekał. Zaraz będzie black friday, może będą lepsze ceny. A obiektywy jak nie musza być nówki, to niech zaczyna polować na uzywki ;)
Pozdro

ksh
19-10-2021, 08:58
Z6 miał ceny szalone, nie było wtedy Z5 i Nikon upychał promocje nawet za 999euro ale ten model raczej będzie trudno dostępny, Z5 i Z6II ma być na rynku, a patrząc na premierę nowego podstawowego Sony nowy model Z6 można się spodziewać może w przyszłym roku, sensory 32-36Mpix musi tez wprowadzić Nikon do podstawowych modeli.