PDA

Zobacz pełną wersję : Pręt aluminiowy statywowy



manfred
05-10-2021, 22:05
Szukam pręt aluminiowy o średnicy do 20mm zakończony gwintem statywowym 6mm. Nie chce mini statywy tylko kawałek lekkiego pręta. czy ktoś spotkał się z takowym?

ksh
05-10-2021, 22:14
Spotkał się spotkał, szukaj jakiegoś sklepu z metalami kolorowymi i dobierzesz co chcesz, często mają też możliwość gwintowania ( gwint statywowy nie jest standardowym! ) ale w tym przypadku lepiej nawiercić i nagwintować, a potem wkręcić przelotkę taką chińską zwykłą z jednej strony śruba standard i z drugiej gwint statywowy.
( taki ? https://allegro.pl/oferta/pret-aluminiowy-walek-aluminium-fi-20-mm-100cm-pa6-5646188742 )
Tanio nie będzie :)

manfred
05-10-2021, 22:27
Tak chodzi i o taki pręt . Może być z otworem lub śruba . Już szukam pręty ale potem musiał bym i tak wiercić i gwintować a to przekracza budżet. Potrzebuję coś mocarnego aby trzymać na tym aparat. Te wszystkie statywy mini to nic nie warte są.

TOP67
05-10-2021, 22:51
To się nazywa monopod

Wujot
05-10-2021, 23:22
Szukam pręt aluminiowy o średnicy do 20mm zakończony gwintem statywowym 6mm. Nie chce mini statywy tylko kawałek lekkiego pręta. czy ktoś spotkał się z takowym?

Dlaczego to musi być pręt? I dlaczego 20 mm? I jaka długość?

manfred
06-10-2021, 05:58
Dlaczego to musi być pręt? I dlaczego 20 mm? I jaka długość?

Może być i rurka dlugosc maksymalnie 20cm tak aby wygodnie trzymać w dłoni. Co do średnicy 2cm optymalne.

manfred
06-10-2021, 06:30
Chyba znalazłem to o co mi chodzi. Końcowy element statywu studyjnego. Muszę poszukać coś taniego i uciąć ten kawałek z końcówka statywową

ksh
06-10-2021, 09:38
No to faktycznie dziwnie szukasz, przedłużki albo nawet samych tych chińskich tripodów oświetleniowych ( mają gwinty statywowe ) bo całe kosztują mniej niż metr pręta aluminiowego :)

manfred
06-10-2021, 09:55
Nie chce tripoda już to pisałem. A najtańszy "pręt" znalazłem w cenie 56 zł to chyba drożej od pręta co nie?

Wujot
06-10-2021, 11:10
Ja widzę więcej opcji;
- segment pionowy ze statywu fotograficznego, coś podobnego ale tańszego
https://mitoya.pl/statywy-stolowe/3357-grip-mini-skladany-statyw-stolowy-sk-t1-6971008020403.html

- takie coś
https://pl.aliexpress.com/item/4000574069370.html

- uchwyt pistoletowy
https://lulany.pl/wideo-mini-uchwyt-reczny-stabilizator-aparatu-stabilizator-uchwyt-stabilizujacy-uchwyt-do-lustrzanki-dslr-dc-canon-nikon-sony-smartphone/

- uchwyt taki
https://sprzedajemy.pl/uchwyt-do-aparatu-kamery-grip-bialogard-2-0010c9-nr60254359

TOP67
06-10-2021, 11:39
Zlituję się

https://allegro.pl/oferta/statyw-oswietleniowy-a602-74cm-z-glowica-16mm-1-4-10028195824

Wyjmij z tego górną część

manfred
06-10-2021, 11:54
Ja widzę więcej opcji;
- segment pionowy ze statywu fotograficznego, coś podobnego ale tańszego
https://mitoya.pl/statywy-stolowe/3357-grip-mini-skladany-statyw-stolowy-sk-t1-6971008020403.html

- takie coś
https://pl.aliexpress.com/item/4000574069370.html

- uchwyt pistoletowy
https://lulany.pl/wideo-mini-uchwyt-reczny-stabilizator-aparatu-stabilizator-uchwyt-stabilizujacy-uchwyt-do-lustrzanki-dslr-dc-canon-nikon-sony-smartphone/

- uchwyt taki
https://sprzedajemy.pl/uchwyt-do-aparatu-kamery-grip-bialogard-2-0010c9-nr60254359
Wszystkie nie w temacie :-) Ale dziękuję za poświęcony czas.

- - - - kolejny post - - - - - -


Zlituję się

https://allegro.pl/oferta/statyw-oswietleniowy-a602-74cm-z-glowica-16mm-1-4-10028195824

Wyjmij z tego górną część
Jednak idę w stronę kolumny statywowej z szerszą górą w postaci talerzyka. Totaj poję się że gniazdo aparatu mogę wyłamać.

ksh
06-10-2021, 11:57
Nie chce tripoda już to pisałem. A najtańszy "pręt" znalazłem w cenie 56 zł to chyba drożej od pręta co nie?

Ale z tripoda odkręcasz albo odcinasz to co potrzebujesz i masz gotowe, a tripoda takiego kupisz za ~25zł.
Jak boisz się że mały docisk do aparatu i coś sie stanie to zakładasz płytkę i już.

manfred
06-10-2021, 12:22
Ja potrzebuje tak jak wygląda kolumna statywowa z tym talerzykiem i śrubą 1/4 6mm. Im średnica kolumny mniejsza tym lepiej. Coś w granicach max 20 mm. Potem tą kolumnę przytnę na ok 10 cm długości.

ksh
06-10-2021, 12:53
Ale płytki montażowe masz nakręcane na statyw i potem do tego aparat. Statywy tripody te tanie mają średnicę 18-22mm.

Rafał_Sz
06-10-2021, 16:01
Szukam pręt aluminiowy o średnicy do 20mm zakończony gwintem statywowym 6mm. Nie chce mini statywy tylko kawałek lekkiego pręta. czy ktoś spotkał się z takowym?


Kup https://allegro.pl/oferta/adapter-gwintu-foto-z-3-8-na-1-4-cala-gwint-10820683983

Wklej w rurę nierdzewną 20 mm ze ścianką 2,5 mm https://allegro.pl/oferta/rura-nierdzewna-20x2-5-dl-500mm-aisi-304-surowa-9838446723

I już.

Surowe aluminium bardzo brudzi ręce, a rura z kwasiaka bedzie lżejsza od pełnego pręta z alu.