PDA

Zobacz pełną wersję : Przejście z Nikona na Sony



Paapaj
28-09-2021, 06:10
Jak w temacie,przyszedł czas na zmianę,szukam body które będzie najlepsze do focenia ptaków,różnorodność body Sony trochę mnie wprowadza w chaos,które będzie najlepsze.Wiadomo że chodzi o Af i wszystko co się w tym zawiera,szybkośc zapisu,bufor,śledzenie.Mam dużo optyki Nikona i w tym momencie potrzebna będzie przejściowka bo inaczej się nie da.Co byście mi polecili?

cz4rnuch
28-09-2021, 06:53
Oznaczenia 7ek od Sony są bardzo proste. To z oznaczeniem S to król wysokich czułości choć obecnie kojarzy się z modelami dla filmujących, Rki mają wysokie rozdzielczości, C jest bardziej kompaktowe a modele bez literowych sufiksów to modele podstawowe, takie do wszystkiego. Są jeszcze reporterskie A9. Oraz A1, które jakby wypisuje się ze schematu, ale tu Sony chciało mocno zaakcentować, że to wszystkomający samiec alfa. Bez znaczenia, bo i tak mało kogo na niego stać. Modele z najlepszym afem zaczynają się od rzymskich 3ek, ale niezły af ma też a7rII. To tyle jeśli chodzi o pełną klatkę. Jeśli chodzi o apsc to do pewnego czasu było to chyba dość schludnie poukładane, ale potem pojawił się model a6400. Niezbyt logiczne. A odpowiadając na twoje pytanie - żaden. O ile chcesz nadal używać szklarni Nikona. Wtedy kup sobie Zetkę z ich adapterem. Adaptery nikon f - sony e też są, ale działają one co najwyżej poprawnie.

https://briansmith.com/nikon-lens-adapters-sony-e-mount-cameras/

Do Sony lepiej kupić używaną szklarnię Sony w miejsce używek Nikona, pewnie z dopłatą, lub zamienić szklarnię Nikona na Canona, bo ta działa lepiej na Sony. Odnośnie fotografii ptaków to najlepsze do tego byłyby A7RIV, jeśli zależy Ci na rozdzielczości, lub A9 (I lub II) jeśli 24Mpx Ci wystarczą. Lub najnowsze apsc.

g69
28-09-2021, 10:41
MC 11 Sigmy z Canonem dostaje jakieś aktualizacje? Swego czasu przechodzący z Canona na Sony chwalili. Coś się zmieniło?

Myszowor
28-09-2021, 10:58
W Sony to chyba A9 do ptaków itp., reszta to podobnie do Z6 i Z7 więc po co zmieniać system to nie wiem.

poste
28-09-2021, 12:06
Paapaj Siłą systemu Sony jest wybór i jakość optyki bez adapterów. Także szkła tańszych marek działają z pełną zgodności (może są jakieś wyjątki, ale bez wpływu na tę opinię), w kolejnej aktualizacji aparatu obiektywy nie przestają działać, nigdzie ich nie trzeba wysyłać, kupować konsoli, itd. ;) Jak masz dużo Nikkorów, to wejście w nowy system będzie finansowo bolało, choć jak sądzę nie byłaby to tylko wymiana bagnetu, ale i upgrade jakościowy. Mimo wszystko nie wiem, czy to ma sens. Patrzysz na tzw. pełną klatkę, czy też na aps-c?

Paapaj
28-09-2021, 21:52
Pełna klatka

Zdebik
29-09-2021, 10:14
https://www.instagram.com/p/CUYPrq_pAPr/?utm_source=ig_web_button_share_sheet

Po co Sony, jeśli można zapinać L'ki do Z7.

poste
29-09-2021, 10:41
Ale kolega Paapaj nie ma L-ek. Ma Nikkory ;)

Zdebik
29-09-2021, 10:43
Ale kolega Paapaj nie ma L-ek. Ma Nikkory ;)To Z'ka Nikona. Sony można kupić, ale playstation ;)

A tak na poważnie, wszystko teraz robi zdjecia nawet Canon.

poste
29-09-2021, 10:51
Czasem każdy tak ma, że chce rzucić wszystko... i wyjechać w Bieszczady albo sprzedać cały sprzęt i kupić Sony.:mrgreen:

Nie mam Playstation, mam alfę i nawet czasem robię zdjęcia, zamiast głowić się, który Tamron/Sigma przestanie działać po aktualizacji ;)

Zdebik
29-09-2021, 11:09
Nie mam Playstation, mam alfę i nawet czasem robię zdjęcia, zamiast głowić się, który Tamron/Sigma przestanie działać po aktualizacji ;)

A co to Tamron i ta Sigma?

Dobra wyguglowalem, jakies obiektywy. Nie kupuje, sam nie chce skrecac po roku luzów i bawic sie z dockami.

poste
29-09-2021, 11:25
Kto zabroni bogatemu:lol:

O to chodzi, że w Sony nie musisz bawić się dockami ;) Ewentualną aktualizację robisz podpinając aparat i obiektyw do kompa.

Mam akurat dwa nowsze Tamrony (Nikon i Sony). Nic nie skręcałem, co ciekawe obydwa są uszczelnione, dość rzadko czyszczę matryce. Oczywiście wybór szkieł Sony jest spory jeśli kogoś stać :)

Zdebik
29-09-2021, 11:40
poste, tak jak pisałeś każdy kiedyś pewnie myślał o przesiadce na Sony. Mnie trzymały szkła i dobrze. Dziś mam R5 i stare szkła jako tako działają. Pociąg do Sony minął i szybko chyba nie wróci.

poste
29-09-2021, 11:48
Przecież do niczego Cię nie namawiam;-) Może nie każdy ma w domu liczydła, ale kalkulator w telefonie już tak:lol: Łatwo sobie wszystko policzyć, a opowieści o niewygodnej obsłudze Sony odłożyć na półkę z bajkami.

Ostatnio jest nienaturalna cisza z promocjami Sony. Mam nadzieję, że to cisza przed burzą ;)

g69
29-09-2021, 12:43
A7iii chodziła po 7500 nówka teraz... myslisz,że będzie korzystniej jak zapowiadana IV wyjdzie czy w BF dopiero będzie ta burza? ;) bo jak widze ceny używek to jakieś czekanie na jeleni.. ;))

poste
29-09-2021, 13:42
Większość cen używanych obiektywów w każdym systemie nie spełnia oczekiwań ewentualnych nabywców :lol:

Przyglądałem się bliżej promocjom w Sony w ostatnich dwóch latach. Najtaniej bywało moim zdaniem w grudniu, szczególnie między Świętami a Nowym Rokiem. wszystko zależy od tego, czego akurat szukasz. Poza tym aktualnie królują braki w zaopatrzeniu, więc trudno coś do końca przewidzieć.

ksh
29-09-2021, 13:55
A7iii chodziła po 7500 nówka teraz... myslisz,że będzie korzystniej jak zapowiadana IV wyjdzie czy w BF dopiero będzie ta burza? ;) bo jak widze ceny używek to jakieś czekanie na jeleni.. ;))

Sony nigdy na BF nic nie robiło, raczej trafiało się w momencie jak wprowadzali sami jakieś cashback i sklep dodawał coś od siebie.

poste
29-09-2021, 14:31
Można sobie prześledzić jak to było w zeszłym roku. Zimowa promocja ruszyła w październiku, w sumie wtedy były równolegle 3 promocje, które się sumowały. Na najlepsze ceny trzeba było poczekać do połowy grudnia, pojawiały się wtedy obniżki większe niż oficjalny cashback. Ciężko trafić w miarę nowy używany sprzęt Sony znacząco taniej niż w promo.

Paapaj
29-09-2021, 22:11
Fajnie się to czyta, poszukiwania trwają, do wyboru coraz bliżej, po podsumowaniu wartości sprzętu wyszło że mogę zaszaleć, nawet na bogato

cybulski
29-09-2021, 22:36
Jak w temacie,przyszedł czas na zmianę,szukam body które będzie najlepsze do focenia ptaków,różnorodność body Sony trochę mnie wprowadza w chaos,które będzie najlepsze.Wiadomo że chodzi o Af i wszystko co się w tym zawiera,szybkośc zapisu,bufor,śledzenie.Mam dużo optyki Nikona i w tym momencie potrzebna będzie przejściowka bo inaczej się nie da.Co byście mi polecili?

Pytanie po co.

poste
30-09-2021, 00:16
Paapaj Sądziłem że zniknąłeś już z tego wątku :) Napisz jakie masz przemyślenia, Sony czy nie Sony?

Paapaj
30-09-2021, 07:49
Pytanie po co.

Odpowiem na te pytanie tak,żeby próbować nowego, żeby nie zatrzymywać się, bo wygląda że N mocno został z tyłu a z kim nie rozmawiam to nosi się z takim zamiarem.A odwrócę pytanie przewrotnie kto z nas nie zmieniał w swoim życiu samochodu i zawsze miał uzasadnienie?
Decyzja zapadła będzie Sony Alfa 1 plus szkło itd.
Każdemu życzę odwagi i możliwości realizowania swoich pomysłów

- - - - kolejny post - - - - - -

I jeszcze na deser dodam że kolega który ma sprzętu N za furę kasy i robi w ptasiej foto też zbiera się do decyzji i jest coraz bliżej zmiany, oczywiście rozwody i nowe związki to zawsze jakaś adrenalina

cz4rnuch
30-09-2021, 08:11
No to żeś zaszalał. Będę mógł się chwalić, że prawie znam (z interneru) kogoś kto ma na własnośc A1 :)

Zdebik
30-09-2021, 08:49
Wow A1, nieźle.

poste
30-09-2021, 09:15
Niezłe playstation:mrgreen:

Jakie szkiełko do tego?
W systemie brakuje wciąż 300/2.8, w sumie chyba jedynie tego nie licząc jakichś nisz. Trzeba by wspomagać się wersją na bagnet A i adapterem, czyli w sumie jak u konkurencji.

cybulski
30-09-2021, 10:03
Papaj jeśli masz tonę szkieł Nikona bagnetu F to tylko nikon Z z ftz.

Zdebik
30-09-2021, 10:15
Niezłe playstation:mrgreen:

Jakie szkiełko do tego?
W systemie brakuje wciąż 300/2.8, w sumie chyba jedynie tego nie licząc jakichś nisz. Trzeba by wspomagać się wersją na bagnet A i adapterem, czyli w sumie jak u konkurencji.Nie do końca, w Canonie adapter jest ale to tylko przedłużenie obiektywu a nie inżynieria wsteczna.

poste
30-09-2021, 10:27
Adapter Sony A na Sony FE to też nie jest inżynieria wsteczna:-D

Btw, widziałeś co potrafi LA-EA5? Podpowiem, daje AF z obiektywami bez silnika ;) Ograniczenia oczywiście są, ale i ciekawe możliwości. Poza tym kolega może kupić natywne 400/2.8, najwyżej pomęczy się bez tc :mrgreen:

Kolekcjoner
30-09-2021, 10:48
Pytanie po co.
Takich pytań lepiej nie zadawać ;)....


Trzeba by wspomagać się wersją na bagnet A i adapterem, czyli w sumie jak u konkurencji.
Nie wiem jak W Sony ale u "konkurencji" jest tak, że np. szkła EF podpięte przez adapter dostają nowego życia więc używanie adaptera to żadna ujma 8)....

g69
30-09-2021, 11:16
Odpowiem na te pytanie tak,żeby próbować nowego, żeby nie zatrzymywać się, bo wygląda że N mocno został z tyłu a z kim nie rozmawiam to nosi się z takim zamiarem.A odwrócę pytanie przewrotnie kto z nas nie zmieniał w swoim życiu samochodu i zawsze miał uzasadnienie?
Decyzja zapadła będzie Sony Alfa 1 plus szkło itd.
Każdemu życzę odwagi i możliwości realizowania swoich pomysłów

- - - - kolejny post - - - - - -

I jeszcze na deser dodam że kolega który ma sprzętu N za furę kasy i robi w ptasiej foto też zbiera się do decyzji i jest coraz bliżej zmiany, oczywiście rozwody i nowe związki to zawsze jakaś adrenalina

Gratulacje.. i chyba wielu bedzie czekać na opisy wrażeń z użytkowania takiej maszyny.. :)

Paapaj
30-09-2021, 11:26
Niezłe playstation:mrgreen:

Jakie szkiełko do tego?
W systemie brakuje wciąż 300/2.8, w sumie chyba jedynie tego nie licząc jakichś nisz. Trzeba by wspomagać się wersją na bagnet A i adapterem, czyli w sumie jak u konkurencji.

Będzie Canon 300 2.8 plus adapter

- - - - kolejny post - - - - - -

Od piątku zaczynam proces adaptacyjny po zmianie N na S

- - - - kolejny post - - - - - -


Gratulacje.. i chyba wielu bedzie czekać na opisy wrażeń z użytkowania takiej maszyny.. :)

Kolega z uwagi że ma też foto pułapki w oparciu o sprzęt N będzie miał trochę trudniej ale wiem że dojrzewa i w końcu owoc będzie

- - - - kolejny post - - - - - -


Papaj jeśli masz tonę szkieł Nikona bagnetu F to tylko nikon Z z ftz.

Używałem z FTZ całe wszystko N i nie było problemu,jeden kłopot to gniazdo statywu w FTZ po założeniu gripa do Z6II nie da się wykorzystać,grip wystaje poza obrys i kicha.Bez gripa ok,ale do FTZ z zapiętym jakimś tele to nie bardzo.

TheSzymonh
03-10-2021, 00:17
To teraz tylko czekać na jakieś opinie o tym zestawie. Sam niedawno przeszedłem z Nikona D7100 i 70-300 na Sony a7III oraz Sony 200-600. Bardzo dobrze robi mi się tym zdjęcia ptaków. Autofocus spełnia swoje zadanie, ostrość jest bardzo dobra. Czasami brakuje tylko Megapixeli przy cropie, dlatego rozważam przesiadkę na a7R IV.

cz4rnuch
03-10-2021, 07:50
Będzie Canon 300 2.8 plus adapter...Z tym combo raczej nie wykorzystasz w pełni potencjału A1ki. Na pewno nie będzie 30fpsów z ciągłym śledzeniem (obstawiam 15fps lub nawet mniej). I ogólnie bym poczytał czy nie ma jeszcze jakichś innych niespodzianek przy połączeniu tego Canona przez przelotkę.

Paapaj
05-10-2021, 08:03
Po porannym niedzielnym foceniu przy kiepskim świetle mogę powiedzieć że funkcja śledzenie obiektu działa, bardzo dobrze działa.Oczywiście przyzwyczajenie się do pewnych guzik-logicznych kwestii trochę czasu wymaga ale do przodu.Sprzęt naprawdę jest ok.

- - - - kolejny post - - - - - -


Z tym combo raczej nie wykorzystasz w pełni potencjału A1ki. Na pewno nie będzie 30fpsów z ciągłym śledzeniem (obstawiam 15fps lub nawet mniej). I ogólnie bym poczytał czy nie ma jeszcze jakichś innych niespodzianek przy połączeniu tego Canona przez przelotkę.

Było z zoomem 200-600,śmiga jak złoto,oczywiście z uwagi że jest to wypasiony komputer fotograficzny trzeba się go nauczyć po porzuceniu N
:)

patronat
05-10-2021, 08:12
Rozumiem, że wybór trafny. A jakieś zdjęcia masz?

hostman22
06-10-2021, 23:02
Po porannym niedzielnym foceniu przy kiepskim świetle mogę powiedzieć że funkcja śledzenie obiektu działa, bardzo dobrze działa.Oczywiście przyzwyczajenie się do pewnych guzik-logicznych kwestii trochę czasu wymaga ale do przodu.Sprzęt naprawdę jest ok.

- - - - kolejny post - - - - - -



Było z zoomem 200-600,śmiga jak złoto,oczywiście z uwagi że jest to wypasiony komputer fotograficzny trzeba się go nauczyć po porzuceniu N
:)

200-600 testowałeś z a7mk3?

Paapaj
08-10-2021, 08:25
Nie,od razu jazda z A1,jest dobrze.Zestaw body plus obiektyw jest tak cichy że tylko dzięki licznikowi w lewym rogu wiadomo że robi zdjęcia56728

- - - - kolejny post - - - - - -

Z ręki około 18 godziny, pochmurno

- - - - kolejny post - - - - - -

Tu inne56729

Bartolini82
08-10-2021, 08:43
Na zdjęciu czapli spory szum jak na ISO800. Rozumiem, że pochmurno, ale jednak...
Poza tym, jak widać, światło i umiejętności ważniejsze niż body za 35k ;)

ksh
08-10-2021, 09:58
Czapla domyślam się wykadrowana do 1:1 ale mimo to paskudna jakaś taka ziarnistość/szum, wiewiórka też ostrością nie grzeszy.
Z czego to pstrykane... edit... widzę Sony A1 ?

Jurek Ż
08-10-2021, 11:13
Troszkę zazdrości troszkę zawiści.:D Podważanie umiejętności. Oj panowie. Jest potencjał, są możliwości, a kolega Paapaj jeszcze nie raz Was zaskoczy.

g69
08-10-2021, 11:23
Kolega wybrał nie ten aparat,więc... ;))

Paapaj
08-10-2021, 11:56
Prosta sprawa,kupcie, zróbcie i potem sobie piszcie.Sprzęt mam od 7 dni,muszę sobie dużo pozmieniać,pozdrawiam wszystkich malkontentów co miętolą ten berecik i miętolą.Mam wrażenie że dla niektórych forum to miejsce jak kozetka u terapeuty.Jak mnie admin zbanuje to trudno.Więcej optymizmu panowie,mogę powiedzieć że zaczynam inny czas w fotografii

Paapaj
08-10-2021, 12:38
Kolega wybrał nie ten aparat,więc... ;))

Zawsze można coś wybrać kolego,również forum.Dobrego dnia

Bartolini82
08-10-2021, 13:06
Paapaj nie masz się co obrażać. Zdjęcie czapli to po prostu dramat, choćby z uwagi na szumy przy tak niskim ISO, o czym już wspominałem. Zdjęcia z takimi szumami (albo mniejszymi) to ja miałem robiąc D7200.
Tłumaczenie, że masz sprzęt od 7 dni miałoby sens, gdyby to był Twój 1szy aparat w życiu i faktycznie nie wiedziałbyś o co w tym wszystkim chodzi. W przeciwnym wypadku to takie średnie tłumaczenie bo w zasadzie aparaty funkcje mają te same. Kwestia odnalezienia pewnych rzeczy w menu i ustawienia ew. pod siebie.

cz4rnuch
08-10-2021, 13:17
Paapaj nie masz się co obrażać. Zdjęcie czapli to po prostu dramat, choćby z uwagi na szumy przy tak niskim ISO, o czym już wspominałem. Zdjęcia z takimi szumami (albo mniejszymi) to ja miałem robiąc D7200.
Tłumaczenie, że masz sprzęt od 7 dni miałoby sens, gdyby to był Twój 1szy aparat w życiu i faktycznie nie wiedziałbyś o co w tym wszystkim chodzi. W przeciwnym wypadku to takie średnie tłumaczenie bo w zasadzie aparaty funkcje mają te same. Kwestia odnalezienia pewnych rzeczy w menu i ustawienia ew. pod siebie.

Kwestia tego czy to jest jakiś duży krop czy nie. Parametry są jakoś tragicznie dobrane, że zarzucasz koledze braki? Bo jeśli nie to bardziej jest to kwestia warunków i samej matrycy. Na jedno i drugie operator nie ma wpływu. Tzn. może sobie przyjść o inne porze, ale nie zawsze jest taka możliwość. A upakowanie pikseli w D7200 i A1 jest podobne więc i szum może wyglądać podobnie. Kwestia powiększenia. Co prawda A1 ma nowszą matrycę, co może działać na plus, ale jeśli była użyta migawka elektroniczna to niestety, ale może to mieć negatywny wpływ na szum. Piszesz, że to kwestia ustawienia pewnych rzeczy pod siebie. Może i prawda, ale to też trwa, bo nawet jeśli w aparatach są te same funkcje to nie wszędzie są one podobnie zaimplementowane. To są jakieś testowe zdjęcia, sprzętu każdego trzeba się jednak nauczyć, poznać jego słabe i mocne strony a wtedy będzie dobrze. A już na pewno z takim aparatem jak A1.

Paapaj
08-10-2021, 13:20
Racja,poprawię się ,mam nadzieję :)

- - - - kolejny post - - - - - -


Kwestia tego czy to jest jakiś duży krop czy nie. Parametry są jakoś tragicznie dobrane, że zarzucasz koledze braki? Bo jeśli nie to bardziej jest to kwestia warunków i samej matrycy. Na jedno i drugie operator nie ma wpływu. Tzn. może sobie przyjść o inne porze, ale nie zawsze jest taka możliwość. A upakowanie pikseli w D7200 i A1 jest podobne więc i szum może wyglądać podobnie. Kwestia powiększenia. Co prawda A1 ma nowszą matrycę, co może działać na plus, ale jeśli była użyta migawka elektroniczna to niestety, ale może to mieć negatywny wpływ na szum. Piszesz, że to kwestia ustawienia pewnych rzeczy pod siebie. Może i prawda, ale to też trwa, bo nawet jeśli w aparatach są te same funkcje to nie wszędzie są one podobnie zaimplementowane. To są jakieś testowe zdjęcia, sprzętu każdego trzeba się jednak nauczyć, poznać jego słabe i mocne strony a wtedy będzie dobrze. A już na pewno z takim aparatem jak A1.
Crop był dość spory

Keszelski
08-10-2021, 13:23
ponieważ nie znam się, to zapytam: jako wywołarka był użyty LR4.4 (chyba) - czy to nie za słaba maszynka do RAW z A1?

Paapaj
08-10-2021, 14:42
zgadza się LR4.4

Zdebik
08-10-2021, 14:59
Jeśli chodzi o szumy to raczej wszędzie jest dramat. Mam 5D3 i szum z R5 podobny może 1ev mniejszy. Trochę cieńko jak na te parę lat różnicy.

cybulski
08-10-2021, 17:40
Szum A1 pewnie porównywalny do z7 w takich warunkach , porównywalna gęstość matryc 50mpix vs 45.

ksh
08-10-2021, 19:46
Bez przesady z tymi złymi warunkami, 1/500s i ISO 800 czyli od strony szumu optymalnie, nie pamiętam czy ten sensor ma drugie natywne ISO 640 czy 800, taki szum pojawia się w Z7 przy ISO 6400 patrząc 1:1 albo jakieś ekstremalne wyciągnie z cienia też może tak spaprać kadr.
Nikon nie ma takiego sprzętu jak Sony A1, wiec nie można porównywać.

Ja już nic więcej nie pisze bo widzę że jest to odbierane jako atak.

Ligo
08-10-2021, 20:09
Często zapomina się, że aparat choćby najlepszy to tylko narzędzie, a jak zostanie ono wykorzystane, to już inna bajka.

Obrazek2000
08-10-2021, 22:49
Nawet mi, osobie której zdjęcia z Sony się po prostu za bardzo nie podobają, opadają ręce jak czytam niektóre komentarze. I to od osób, które lepszymi się tu nie popisały.
Paapaj, ciesz się sprzętem i rób zdjęcia.

poste
08-10-2021, 23:48
Paapaj Następne zdjęcie przeskaluj do 1200 pix. Koledzy sporego kropa oglądają na dodatek w powiększeniu, to nie może wyglądać dobrze:wink:

ksh
09-10-2021, 00:08
Ja podejrzewam że to jest kadrowanie może nawet 1:1 ale coś mi tu nie pasuje bo zerkałem na szybko co ten aparat potrafi i internety pokazują świetną jakość nawet na wyższych ISO.

Ligo
09-10-2021, 00:12
Internety to wiesz, pokazują to co mają pokazywać...:-)

TheSzymonh
09-10-2021, 10:46
Ja bym chciał zobaczyć zdjęcia tych co mają tak dużo do powiedzenia. Fotografia zwierząt jest bardzo trudna, sam dopiero zaczynam i mogę powiedzieć jedno. To nie jest praca w studio, że mamy czas, porządne oświetlenie i swojego rodzaju komfort. Czasem zrobi się 4-5 zdjęć a nasz obiekt już postanowił uciec. Czasem warunki są bardzo złe, słabe oświetlenie, zacienione miejsce. Ale niektórzy potrafią tylko krytykować.
PS. Zazdroszczę sprzętu i życzę Ci aby służył jak najdłużej i dawał radość z każdego kadru :)

Zelber
09-10-2021, 10:57
Czytam ten temat i naprawdę nie potrafię zrozumieć tej decyzji. Przesiadkę na A1 z 400 2.8 czy 600 4.0 Sony jak najbardziej bym zrozumiał, bo to w tej chwili topowy wysoko rozdzielczy zestaw, chociaż osobiście poczekałbym na to, co Nikon pokaże pod postacią Z9.
Ale jaki jest sens przesiadania się na A1 z 300 2.8 Canona, gdzie z jednej strony jest to zbyt krótka ogniskowa(co widać po tym jak mocne są to cropy), a z drugiej rodzi multum problemów(sprawność działania AF, ograniczenia ilości FPS, brak pewności, że nic się nie posypie po updacie softu) na linii puszka-obiektyw po prostu nie rozumiem.

cz4rnuch
09-10-2021, 11:03
Tyle, że te zdjęcia są robione sony 200-600 a nie 300ką Canona.

Zelber
09-10-2021, 11:07
Wiem, ale docelowo jest mowa o 300 2.8 Canona ;)

Paapaj
09-10-2021, 18:16
Docelowo to robić dalej zdjęcia i szczerzyć się na widok udanych, fajnych fot, kupić sobie parę obiektywów, opanować jeszcze parę technicznych zagadnień.Jutro znowu pojadę rano na swoje rozlewisko i będzie przyjemnie.Wszystkim życzę przyjemności z robienia zdjęć bo robimy je przede wszystkim dla siebie:)

TheSzymonh
09-10-2021, 21:57
Paapaj Popatrzyłem jeszcze raz na to zdjęcie czapli i faktycznie jest bardzo zaszumione. Może to wynikać z dużej matrycy. Do porównania wrzucam zdjęcie z A7III na ISO 12800. Było już po zachodzie słońca i powoli robiło się ciemno56827

ksh
09-10-2021, 22:19
No i to wygląda od strony szumu już normalnie, jest utrata detalu ( jest tu jakieś odszumianie ? ) ale nie ma tej paskudnej ziarnistości, ja taką jakość widzę na swoim Z7 gdzie ISO 12800 nie degraduje zdjęcia tak tragicznie, jest łatwo odszumiać, crop 1:1 nie jest rewelacyjny ale... Paapaj nie obrażaj się bo to nie jest atak że sprzęt kiepski bo sprzęt super ale zaskakująco kiepska jakość tej czapli i nie chodzi o to czy potrafisz czy nie potrafisz.

TENET
09-10-2021, 22:36
A1 mh.. nie szumi bardziej niż A7III próbowałem :-) Gratuluje Koledze A1 jest aktualnie nie do pobicia

Bartolini82
10-10-2021, 00:14
Tyle, że te zdjęcia są robione sony 200-600 a nie 300ką Canona.

I 200-600 to naprawdę bardzo fajne szkiełko.

TheSzymonh
10-10-2021, 01:26
I 200-600 to naprawdę bardzo fajne szkiełko.

Noo. A jak są dobre warunki to zdjęcia kozak wychodzą :D. Piórka można liczyć.56831

Paapaj
10-10-2021, 07:16
Piękne foty:)

TheSzymonh
10-10-2021, 10:03
Paapaj Powiem tak. Obiektyw kupiłem w maju zeszłego roku więc mam lekko ponad rok fotografowania nim za mną. Doświadczenie jakieś jest ale nadal sporo brakuje. Mam nadzieję że Tobie również zacznie wychodzić. Nic na siłę. A tymczasem wstawie coś jeszcze :D56833

cz4rnuch
10-10-2021, 10:58
No i to wygląda od strony szumu już normalnie, jest utrata detalu ( jest tu jakieś odszumianie ? )...Raczej po prostu nietrafione. Lub trafione w nogi.

poste
10-10-2021, 13:54
Od ładnych paru lat każdym praktycznie aparatem można wykonać zdjęcie dobre, świetne, a nawet genialne. Z każdego aparatu można też otrzymać gniota. Udowadnianie, że A1 ma kiepską matrycę, jest w zasadzie tylko zabawne. Plus może studium dla psychologa amatora :mrgreen:

ksh
10-10-2021, 14:29
Daj linka do tego udowadniania że matryca w A1 kiepska, chyba coś manipulujesz.

Bartolini82
10-10-2021, 22:33
Noo. A jak są dobre warunki to zdjęcia kozak wychodzą :D. Piórka można liczyć.

Otóż to.
Fota z wczorajszego wypadu do zoo (małpa wcale nie była bardzo blisko).
Zdjęcie bez odszumiania, bez wyostrzania. Jedynie lekko poprawiona dynamika i cienie/światła w LR.
56848

a tutaj crop 1:1 :D
56849

A tutaj gepardy oddalone o 40-45m (według google maps), leżące w cieniu przed godz.17 (słońce już ledwo docierało minimalnie od tyłu) przy ISO8000 ! jeszcze bez odszumiania i wyostrzania.
56850

Tutaj przy cropie szum już mocno wyraźny, ale i odległość i cień swoje robią. No i ISO :/
56851

bomkallo
11-10-2021, 20:49
Wsiadka na matryce, a to pewnie mocny crop i wyciagniete 6 EV w PP :P