PDA

Zobacz pełną wersję : Aparat dla rodzinki do 3k



spiritus
03-08-2021, 13:43
Siema

Co polecacie?
Głównie zdjęcia do albumu mają być. Wycieczki, jakieś imprezy w niezbyt ciężkich warunkach świetlnych.


Zerknąłem na szybko co oferują w sklepach i w oczy mi wpadły poniższe rzeczy... co sądzicie?

Olek PEN E-PL10 +14-42 EZ
Canon M50 + 15-45 (lub z lekkim naciągnięciem budżetu o 200pln dodatkowo do tego 50/1.8 i adapter)

_Pawel
03-08-2021, 14:40
Może lampę dołóż do budżetu, wtedy będzie komplet i na spacer i na urodziny do cioci. Pokażesz, jak się odbija od sufitu i będzie super. Nawet 50/1.8 niekonieczne.

ksh
03-08-2021, 15:50
Panasonic Lumix DC-GX9N +14-42mm

Olympus PEN E-PL8 lub 9 z naleśnikiem i jakaś stałka jasna do kompletu.

Sony A6100 + 16-50mm

Nikon Z50 z kitem w promocjach był poniżej 3000zł ale na tą chwilę nie ma akcji żadnej.

Jakieś Fuji może też jest.

No i może Sony RX100 VI ?

spiritus
03-08-2021, 17:34
Dzięki koesh. Podrzuciłem propozycję i niech dumają ;)

horn3t
04-08-2021, 08:27
Wiem lustrzanki już nie robią zdjęć, ale osobiści bym wybrał i polecił D5600+kit 18-55 bo:
- Lubię i znam nikony od 15 lat używam,
- mały, lekki jak na lustrzankę poręczny,
- bateryjka starcza na długo,
- przy dobrze ustawionym profilu wypluwa bardzo fajne jotpegi,
- ma gibany ekran można walić "selfiaczki" (to dla mlodszych ;) )

cóż chcieć więcej ...

takie moje osobiste odczucie

candar
04-08-2021, 09:05
spiritus Zdecydowanie szedłbym w Z50 z kitem (Nikon Zfc to jednak droga zabawka, ale ... :) Szukałbym dobrych ofert w miejscach do których mam zaufanie: np. https://www.interfoto.eu/?page=subprodukty&cat=675017&id=210 (używka demo za 3.200 zł z kitem.)

Sony RX100 VI z 1 calową matrycą bym w ogóle odpuścił - już lepiej kupić telefon huawei p20 pro https://www.dxomark.com/huawei-p20-pro-camera-review-innovative-technologies-outstanding-results/ (żona używa na zmianę z Z6 i często woli foty ze smartfona :) Serio rozważ smartfona z bardzo dobrym aparatem , gdzie zdjęcia będziesz miał już na "gotowo" z aparatu wybierając odpowiedni tryb zdjęć i matrycę głównego aparatu: 40Mpix (czujnik RGB 1/1.73″ o strukturze Quad Bayer, obiektyw z przysłoną f/1,8 z ekwiwalentną ogniskową 27 mm).

Podobnie rzecz ma się z mikro 4/3. Jedynie APS-C bym rozważał (wyższe używalne ISO), ale Fuji po kilku latach mi się "przejadło" i wyszedłem z tego systemu ze względu na brak obiektywów , które mnie interesowały ;)