PDA

Zobacz pełną wersję : Drukarka do domu



faden
06-07-2021, 08:32
Witam
Przymierzam się do zakupu drukarki wybór padł na Epsona L805 ,lub l1800 zastanawia mnie tylko jaka jest różnica pomiędzy nimi że cena l1800 jest tak wysoka w porównaniu do l805 czy tylko za sam format A3+ trzeba tyle zapłacić.Może są tu użytkownicy obu modeli i podpowiedzą jaki model wybrać {format A3+ jest jakims plusem}

LeonardZelig
07-07-2021, 06:57
Posiadam poprzedniczkę L805, czyli L800 i z tego co wiem, to różnica tkwi m.in. w głowicy drukarki. Ta w tańszych modelach jest mniej trwała. Wymiana po gwarancji w serwisie to koszt ok. 800 zł, ale możesz to zrobić samemu za cenę zakupu samej głowicy, czyli ok. 300 zł.

2marekm
08-07-2021, 08:15
Interesująca drukarka konkurencyjnej firmy - Canon Pixma G540. Jak "wykończę" swoją Pixma IP 6700D z pewnością kupię sobie wymienioną.

axik
09-07-2021, 05:03
Używałem obu. Dużo. Są różnice. L1800 to lepsza mechanika i daje nieznacznie, ale zauważalnie lepszą jakość (ostrość obrazu, powtarzalność). W L1800 to też 10x większa trwałość głowicy (wg. producenta 30 tysięcy wydruków vs 3000 w L805). A3+ to wisienka na torcie ;). Jeśli masz zamiar dużo drukować to L1800. Jeśli tylko się bawić to L805. Chyba, że budżet Cię nie ogranicza, to L1800 ;).

faden
13-07-2021, 12:27
Używałem obu. Dużo. Są różnice. L1800 to lepsza mechanika i daje nieznacznie, ale zauważalnie lepszą jakość (ostrość obrazu, powtarzalność). W L1800 to też 10x większa trwałość głowicy (wg. producenta 30 tysięcy wydruków vs 3000 w L805). A3+ to wisienka na torcie ;). Jeśli masz zamiar dużo drukować to L1800. Jeśli tylko się bawić to L805. Chyba, że budżet Cię nie ogranicza, to L1800 ;).

Dzięki za pomoc w wyborze w domu już stoi L1800 pierwsze wrażenia pozytywne,zastanawia mnie tylko dlaczego po włączeniu drukarki następuje czyszczenie głowicy, czy można to wyłączyć i samemu decydować kiedy ma być dokonane czyszczenie

axik
13-07-2021, 14:18
Dzięki za pomoc w wyborze w domu już stoi L1800 pierwsze wrażenia pozytywne,zastanawia mnie tylko dlaczego po włączeniu drukarki następuje czyszczenie głowicy, czy można to wyłączyć i samemu decydować kiedy ma być dokonane czyszczenie
To o czym piszesz to może nie być czyszczenie. Drukarka atramentowa zwykle uruchamia się tak, że chwilę coś tam miesza z atramentem. Czyszczenie trwa kilka minut. Niemniej jednak, niektóre drukarki mają domyślnie ustawione automatyczne czyszczenia co jakiś czas i dla trwałości głowicy warto tego nie wyłączać :).