PDA

Zobacz pełną wersję : Zapis zdjęcia na fb



misie0077
06-07-2021, 01:23
Hej wszystkim
Nie wiem czy toć dobry dział ale najbardziej pasuje mi do mojego pytania a mianowicie jak powinno publikować zdjęcia na fb. Zauważyłem że niektorzy mają świetne portrety i po zbliżeniu nadal jest super rozdzielczość i jakość a przecież Facebook dokonuje sporej kompresji. Jak nie stracić na jakości publikowanego zdjęcia?

sebek8199
27-03-2023, 22:36
Nie wiemy o jakiej rozdzielczości i przybliżeniach mówisz, daj jakiś przykład. Aleee... Zdjęcie powinno być przygotowane (już wyeksportowane / skompresowane / zmniejszone przez Ciebie) pod zalecaną rozdzielczość i dpi facebooka (jeśli dobrze pamiętam to 2048 pix na krótszym boku i 72 dpi) po to, aby facebook nie musiał używać swojej kompresji / swoich algorytmów w Twoim zdjęciach.