Zobacz pełną wersję : Czym wywołać NEF
W sumie to szukam darmowy program do wołania NEF-u. Pracowałem kiedyś na Raw Shooter ale czy nie ma czegoś lepszego i nowszego bo niestety nie mogę znaleźć tego programu.
RawShootera już nie ma, bo został połknięty: http://avondale.typepad.com/rawformat/2006/07/rawshooter_is_d.html
Kup kartę SanDisk Extreme III z promocją na darmową wersję Capture One LE, niby promocja była do końca marca, ale wygląda, że można jeszcze się załapać.
RawShootera już nie ma, bo został połknięty: http://avondale.typepad.com/rawformat/2006/07/rawshooter_is_d.html
Kup kartę SanDisk Extreme III z promocją na darmową wersję Capture One LE, niby promocja była do końca marca, ale wygląda, że można jeszcze się załapać.
Pracowałem na CO ale jakoś do gustu mi nie przypadł, z tego co piszesz to nie ma nic za friko do obróbki?
Nie będzie łatwo. Wrzuć w google free software for NEF editing. Zrobiłem tak, ale pierwsze dwie strony rozczarowują.
Nie będzie łatwo. Wrzuć w google free software for NEF editing. Zrobiłem tak, ale pierwsze dwie strony rozczarowują.
Temat nieaktualny ściągnołem sobie RS 2006
RSE przy C1 LE to cienizna. RSE dziwnie sklada zdjecia z D200, szczegolnie z duza iloscia ciemnych planow.
C1 LE ma problemy z poprawnym zlozeniem RAWow z D80, na ISO 400 potrafi niezla sieczke zrobic w cieniach.
C1 LE ma problemy z poprawnym zlozeniem RAWow z D80, na ISO 400 potrafi niezla sieczke zrobic w cieniach.
Ciekawe, bowiem przerzuciłem się na C1 LE właśnie za to, że potrafi zdziałać cuda na wysokich ISO bez znacznej utraty detali. :)
witam podaje linka do RawSchooter ; http://files.brothersoft.com/freeware/RawShooterEssentials.exe ,osobiscie sciagalem w ub.tygodniu pozdrawiam
A czy można go wykorzystywać komercyjnie tzn w firmie? Chodzi o RS
RS w wersji Pro tak, nie pamietam jak jest z RSE (czyli ta bezplatna). Jedna uwaga do RS, on jest martwy, Adobe go usmiercil na dobre i forsuje swojego Lightrooma.
jak darmowo to polecam ufraw. dziala tez bez gimpa jako konwerter raw->tiff
ja od niedawna uzywam C1 - i nie moge sie oderwac od kompa....
do tej pory fotografowalem w jpg bo nie lubialem obrobki Raw w CS2
naprawde roznica jest OGROMNA- dopiero po 2 latach przekonalem sie do Rawow - nawet znajomi dzisiaj powiedzieli, ze ostatnio zrobilem duzy krok naprzod. Ale to sa nieprzespane noce z ksiazkami, noce nad forum, noce nad programami....
Naprawde Raw jest ok - trzeba znalezc tylko program do ich wywolywania, ktory polubisz....
Ja probowalem kilku i zostalem przy C1 - jest najszybszy i prosty - dla mnie....
Polecam
A tak przy okazji to dziekuje Wam za wszystkie posty z ktorych nauczylem sie taaak duzo :-)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.