Zobacz pełną wersję : D800 robi prawidłowo tylko część kadru
Dziwny obraz tylko w zdjęciach JPG, RAW jest OK.
Zdarzają mi się takie obrazki, tylko JPG - część kadru jest prawidłowa, a druga jakby w negatywie lub bez jednego koloru.
Co może być powodem? wystąpiło mi to kilkakrotnie dzisiaj.52974
krzysztofz24
27-06-2021, 13:53
Rozumiem że to jest na ekraniku aparatu i po zgraniu na kompa.
Często jest tak, że błędy zapisu są wina karty pamięci. RAW a JPG to inne formy zapisu i zapisywanie JPG może właśnie być błędne przez kartę.
Sprawdź na drugiej karcie pamięci, jeśli masz.
A jeśli nie masz to chyba bez karty można zrobic jedno czy dwa zdjęcia, jakoś tak kojarzę.
I od tego bym zaczął, z kilkadziesiąt zdjęć bez karty (zdjecie-kontrola-kasowwnie itd).
Potem na drugiej innej karcie.
Dzięki, właśnie to zrobiłem.
Kartę drugą miałem, ale była ustawiona na przepełnienie.
Zobaczę co będzie na nowej karcie, niestety to wystąpiło to tylko 4 razy przy 90 zdjęciach.
Nie pamiętam które, ale kilka razy długo zapisywał przed pojawieniem się obrazu wykonanego zdjęcia na ekranie.
Pozdrawiam, Roman
jak masz problem z kartą, bo możesz zdjęcie na tetheringu zrobić - działa bez kary w slocie :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.