PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Z6 i ustawienia użytkownika U1 U2 U3



KIT
30-05-2021, 11:01
Pytanie dotyczące zapisanych ustawień użytkownika np. U1. Dotychczas w Nikonie D750 zapisane ustawienia skorygowane w trakcie fotografowania (np. zmieniłem balans lub czas ekspozycji ale nie zapisałem tego ponownie) po wyłączeniu aparatu i po ponownym włączeniu pozostawały nadal te skorygowane. Oczywiście po przełączeniu na U2 lub M i powrót do U1 odczytywane były te pierwotne. W Nikonie Z6 po takiej korekcji ustawień użytkownika i po wyłączeniu aparatu i ponownym włączeniu dane te są utracone na korzyść tych zapisanych pierwotnie.
Nie wiem czy napisałem to w zrozumiały sposób.
Może w tym modelu Nikona aby nie utracić tej tymczasowej zmiany należy nie wyłączać aparatu. Zaznaczam że wyłączenie na 1-2 sekund nie powoduje utraty tej wartości skorygowanej, jednak już po czasie dłuższym wracamy do ustawień pierwotnych.

ksh
30-05-2021, 11:24
Póki wyłącznikiem nie wyłączysz to ustawienia są pamiętane, ja już się przyzwyczaiłem i raczej wkurza że pamięta po uśpieniu zmiany zamiast mieć te zapisane.

KIT
30-05-2021, 11:33
u mnie na odwrót, wolę aby pozostawały te zmienione, a w każdej chwili mogę przełączyć na np. na U2 i wrócić na U1 aby przywołać te pierwotne

Póki wyłącznikiem nie wyłączysz to ustawienia są pamiętane, ja już się przyzwyczaiłem i raczej wkurza że pamięta po uśpieniu zmiany zamiast mieć te zapisane.

ksh
30-05-2021, 12:42
Po części można adaptować do foto U1, U2, U3 w trybie video ale trzeba ustawiać wszystko ręcznie i nie wszystko się da bo tryb video wprowadza swoje parametry całego aparatu i jest powiązany ogólnie nie ważne czy tryb foto czy video, jeszcze nad tym muszę popracować przed wyjazdem :)