PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Z 35mm f/1.8 vs Tamton 35mm f/1.4



Bartzuza
21-05-2021, 17:24
Hej wszystkim, od kilku miesięcy posiadam Nikon z7 II, fotografia studyjna noworodki i dzieci, do tej pory sigma art 35mm F/1.4, chcę zmienić 35kę bo sigmę często muszę kalibrować.
Co wybrać? Nikon Z 35mm f/1.8 vs Tamron 35mm f/1.4
Lepsze szkło systemowe Nikon czy Tamron z FTZ który bardzo mnie kusi? ?

badtorro
21-05-2021, 18:44
Hej wszystkim, od kilku miesięcy posiadam Nikon z7 II, fotografia studyjna noworodki i dzieci, do tej pory sigma art 35mm F/1.4, chcę zmienić 35kę bo sigmę często muszę kalibrować.
Co wybrać? Nikon Z 35mm f/1.8 vs Tamron 35mm f/1.4
Lepsze szkło systemowe Nikon czy Tamron z FTZ który bardzo mnie kusi? [emoji30]Nie miałem w ręku Tamrona, ale brak FTZ to gigantyczny plus dla Nikkora, do tego napęd AF przygotowany dla bezluster (bezgłośne ostrzenie) podczas gdy Tammy na 100% będzie słychać jak pracuje AF. Cena chyba podobna, ja wybrałem Nikkora.

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Jacek_Z
21-05-2021, 19:21
Częsta kalibracja w bezlustrze???

4hunter
21-05-2021, 22:03
No właśnie aż Wlazłem by to sami napisać, po co Ty to kalibrujesz? [emoji28] Te mam tą sigmę na ftz i śmiga jak złoto od czasu jak skalibrowałem lata temu na D810

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

madebyzosiek
21-05-2021, 22:49
A no przecież w internetach pisali, że każda Sigma wymaga kalibracji, to sobie kolega kalibruje ;) No dobra, żarty na bok... Tamron 35 1.4 jest mało przewidywany na FTZcie. Przy takim dylemacie brałbym 35 1.8S, chyba że jest drugie body z lustrem... Ale Tamron jest bardzo dobry, Sigma trochę wymięka, choć to oczywiste bo sporo starsza jest...

Bartzuza
22-05-2021, 00:06
A no przecież w internetach pisali, że każda Sigma wymaga kalibracji, to sobie kolega kalibruje ;) No dobra, żarty na bok... Tamron 35 1.4 jest mało przewidywany na FTZcie. Przy takim dylemacie brałbym 35 1.8S, chyba że jest drugie body z lustrem... Ale Tamron jest bardzo dobry, Sigma trochę wymięka, choć to oczywiste bo sporo starsza jest...

„Koleżanka” ? sigmę kalibrowałam na nikonie d810 średnio raz na kilka miesięcy, teraz na bezlusterkowcu nie jest wcale idealnie, sporo zdjęć z nietrafionym fokusem więc próbuję kalibracji. Nie wiem może wadliwa jakaś lub coś się uszkodziło bo zaliczyła poważny upadek? Zresztą swoje lata ma i pracowała bardzo intensywnie więc pora na zmianę :)
Dzięki za rady, wychodzi na to że nikona wybiore.

ksh
22-05-2021, 01:47
Jak obiektyw wadliwy to będą cuda i nawet gorzej niż na lustrzance, objawy bf/ff są ale to albo muzealne obiektywy albo uszkodzone, złe algorytmy trafiania w głębię ostrości itd, a jak są pudła to też szukałbym problemu albo u osoby fotografującej albo w obiektywie.
Przy obecnie sprzedawanych najnowszych modelach sprzętu od kilku lat jest pod względem AF mega super i wyrównało się wszystko w sony, canonie, nikonie, wszelkie poprawki sprzętu to detal i wyśrubowywanie parametrów jak i działania.