PDA

Zobacz pełną wersję : Przesyłanie plików RAW



Cilip
07-05-2021, 19:08
Witam, mam od roku Nikona D5600 i dotychczas korzystałem z apki Snapbrige. Teraz chciałbym robić zdjęcia w RAWie lecz aparat nie chce mi do apki przesyłać tych zdjęć. Gdzie jest problem? Czy w ustawieniach aparatu ? Czy niema możliwości przesyłania na telefon zdjęć RAW a może do tej apki nie da się przesłać zdjęć RAW. Apkę mam wersję 2.7.1 . Pozdrawiam.

And.N
07-05-2021, 20:37
... Czy niema możliwości przesyłania na telefon zdjęć RAW a może do tej apki nie da się przesłać zdjęć RAW. Apkę mam wersję 2.7.1 . Pozdrawiam.
Nie widzę za bardzo sensu przesyłania zdjęć w formacie RAW do smartfona, ale może starej daty jestem:)

crusiek
07-05-2021, 20:40
Nie widzę za bardzo sensu przesyłania zdjęć w formacie RAW do smartfona, ale może starej daty jestem:)

Aaaa widzisz, mi ostatnio się przydało I TO BARDZO!

Zapomniałem karty z domu.
Miałem 2 GB Kartę. max 58 zdjęć.
Po zrobieniu, siup do telefonu i można robić zdjęcia od nowa.

SB do transferu potrzebuje przełączyć się z Bluetooth na Wi-Fi.
Być może też kwestia firmware aparatu...

Cilip
07-05-2021, 21:08
Rozumiem , tylko ja dopiero się uczę i program Gimp mnie przerasta. Obrabiam na tel w lighroomie.

- - - - kolejny post - - - - - -

Już opanowałem i przesył udało mi się zrobić. Dzięki.