PDA

Zobacz pełną wersję : Pixma G640



odzio
14-04-2021, 16:17
Stoję właśnie przed wyborem drukarki do domu (dokumenty + zdjęcia), długo się głowiłem i praktycznie zdecydowałem na model TS8350 (https://www.canon.pl/printers/pixma-ts8350-series/). Niestety nie jest on już dostępny (na alledrogo ostatnie sztuki za prawie 900zł), a w ofercie nie znalazłem innej budżetowej drukarki z 6 zasobnikami na tusz. No i właśnie się pojawił nowy model. Przez całe poszukiwania zastanawiałem się "dlaczego nie ma wielokolorowych drukarek z tuszem w butelkach?!". Już jest Pixma G640 (https://www.optyczne.pl/16298-news-Canon_Pixma_G540_oraz_G640.html) :) Co o niej myślicie?

Zastanawiam się jak to jest z zamiennikami tuszu do tego modelu. Widzę, że tusze mają różne oznaczenia: GI-40, 41, 43 etc. Orientujecie się czy "farba to farba" i można używać zamienników do MegaTanków z innych modeli? Nie udało mi się też znaleźć zamienników do nowych kolorów: szarego GY i czerwonego R. Myślicie, że długo pozostanie taka luka na rynku żebraczych tuszy?

Jakie są Wasze ogólne opinie na temat tego sprzętu, o ile oczywiście będzie oferowany za rozsądne pieniądze.

2marekm
26-04-2021, 10:52
Ja czekam z niecierpliwością na model G540, bez skanera, ponieważ posiadam skaner Epsona. Poza tym będzie tańsza i mniejsza.

odzio
26-04-2021, 11:01
Pytanie kiedy to będzie dostępne...

odzio
27-04-2021, 14:40
U nas w sklepie jeszcze nie da się dorwać G640/540, poza jakąś wzmianką w cyfrowe.pl (https://www.cyfrowe.pl/drukarka-canon-pixma-g640-p.html), a europejskiej stronie canona już pojawiły się wersje G650/550 (https://www.canon-europe.com/printers/pixma-g650/)... Jedyne co je różni w specyfikacji to nazwa butelek z farbą: GI-43 vs. GI-53. Nie wiem czy to są te same atramenty, czy nie ale trochę paranoja z tymi drukarkami...