PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki lab w internecie polecacie



Jacek B.
02-07-2007, 13:43
Witajcie.
Jaki lab internetowy poleciacie? Głównie chodzi mi o zdjęcia 15x21 w dobrej cenie i jakości. Mam namairy na lab za 1,50 zł/szt, podobno dobry.Linka podam później jak będę w domu. Pozdrawiam

fIlek
02-07-2007, 14:18
Było z milion razy - polecam wyszukiwarkę

KSIĘŻAK
02-07-2007, 14:21
15x21 1.30

Jacek B.
03-07-2007, 06:04
15x21 1.30

Właśnie lab net miałem na myśli ale nigdy nie widziałęm zdjęć od nich. czy ktoś może powiedzieć coś o jakości tych wydruków?

Gawronnek
03-07-2007, 07:26
cóż aby mieć dobre wydruki musiałem zapisywać w ich profilu z opcją Relative colorimetric, wtedy dopiero była zgodność z tym co na ekranie zapisane w sRGB, zdjęcia zapisane w SRGB z PS wpadały w magnete, czyli reasumując musiałem tworzyć 2 kopie zdjęcia jedno do labu i jedna do wyświetlania na kompie

od czasu gdy wywołałem pierwsze zdjęcia w fotomi.pl zrezygnowałem z ich usług, po obróbce zapisuje do profilu sRGB w PS i mam to samo na ekranie i na papierze

sote
03-07-2007, 10:52
od czasu gdy wywołałem pierwsze zdjęcia w fotomi.pl zrezygnowałem z ich usług, po obróbce zapisuje do profilu sRGB w PS i mam to samo na ekranie i na papierze

przyłącze sie do tej opinii ;] także polecam FOTOMI

pebees
03-07-2007, 12:31
Ja też polecam fotomi.pl ... bo wszyscy polecają, sam niedługo spróbuję :D

Gawronnek
03-07-2007, 13:48
to może się wstrzymaj, może akurat Ty będziesz odradzał ;)

pebees
03-07-2007, 14:31
to może się wstrzymaj, może akurat Ty będziesz odradzał ;)
Nie sądzę, jeśli by tak było, to chyba tylko ze względu na ceny :D (żeby nie było niedomówień - nie znam ich cen, więc gdybam :D)

ajt
03-07-2007, 15:27
A do tego FOTOMI to się jakoś wysyła przez net, bo nic na stronie nie piszą...

Gawronnek
03-07-2007, 15:31
napisz maila, dostaniesz nick i hasło do ftp

ajt
03-07-2007, 16:52
Chyba że tak, trzeba będzie spróbować, ale dopiero za jakiś miesiąc :)
Może jeszcze jakieś inne laby, do których wysyła się w sRGB, a one same robią konwersję do profilu swojej maszyny i wychodzi ok?

arecki1
03-07-2007, 21:05
Ja od samego początku używałem i używam foto.pl. Jestem bardzo zadowolony. Nawet panoramkę z Karkonoszy tam wywołałem 30x90 i wyszłą rewelacyjnie. Raz zawalili sprawę ponieważ wszytskie zdjęcia miały dość mocno podciągnięty czerwony kolor ale po zgłoszeniu reklamacji zrobili to jeszcze raz i na swój koszt. O ile dobrze pamiętam maszynę mają Noritsu i się chwalą że jedną z lepszych ale się nie znam :). Ogólnie w skali 1-5 daje im 5 mimo jednego potknięcia.

Jacek B.
04-07-2007, 07:04
cóż aby mieć dobre wydruki musiałem zapisywać w ich profilu z opcją Relative colorimetric, wtedy dopiero była zgodność z tym co na ekranie zapisane w sRGB, zdjęcia zapisane w SRGB z PS wpadały w magnete, czyli reasumując musiałem tworzyć 2 kopie zdjęcia jedno do labu i jedna do wyświetlania na kompie

od czasu gdy wywołałem pierwsze zdjęcia w fotomi.pl zrezygnowałem z ich usług, po obróbce zapisuje do profilu sRGB w PS i mam to samo na ekranie i na papierze

a czy w net-lab.pl w trakcie wysyłki z ich programu zdjęcia są jakoś zmiejszane? bo 13 zjęć ważyło u mnie 40 mb a w trakcie wysyłki pokazało mi 10 mb.

GrzegorzPPP
04-07-2007, 07:36
wiem, że pewnie dużo ludzi się ze mną nie zgodzi ale ja polecam foto gochę. Ostatnio zrobiłem odbitkę 40x60 i wyszła idealnie tak samo wygląda jak na kompie, przesyłka też bardzo dobrze zapakowana. Ogólnie mi pasuje ten lab

nowart
04-07-2007, 08:58
wiem, że pewnie dużo ludzi się ze mną nie zgodzi ale ja polecam foto gochę.

No to ja będę pierwszy - a tego , że jest takich jak ja dużo nie wątpię...
To najwięksi, zadufani w swojej "doskonałości" tandeciarze i fuszeranci , którzy zrobią z Ciebie oszusta i złodzieja przy każdej nadarzającej się okazji gdy tylko ośmielisz się skrytykować ich przeostrzane, zielono-purpurowo-sraczkowate odbitki.
Sory za dobitny ton ale takiego chamstwa i zakłamania w życiu nie spotkałem...
NIE POLECAM.

GrzegorzPPP
04-07-2007, 09:30
u mnie ostrość jest idealna podobnie jak kolor :)

nowart
04-07-2007, 10:39
I dobrze, pogratulować szczęścia.
Ja mam zgoła odmienne wrażenia. Na temat jakości zdjęć wypowiadać się już nie będę bo szkoda nawet klawiatury zużywać ale co innego mnie wkur... .
Mianowicie to, że K A Ż D Y kto ośmieli się skrytykować ich tandetny "profesjonalizm" jest bez jakichkolwiek ogródek traktowany jak złodziej, matacz, oszust i malkontent. Na jakikolwiek negatywny (choćby zgodny z prawdą) komentarz na allegro, ba - nawet na delikatny w wymowie neutral odpowiada oszczerczymi, kłamliwymi negatywami. Odpowiedzi na zasadzie - "nie ważne jaka jest prawda, śmiesz mnie krytykować - pożałujesz!!! "
Do dziś mam historię rozmów z nimi jak i odbitki , które od nich otrzymałem. Wskazałem jednoznacznie, że spieprzyli robotę. Właściciel podczas rozmowy tel. przyznał rację i słowa wyjąknąć nie potrafił w obronie swojego "profesjonalizmu". Po moim komentarzu zostałem w złośliwym negatywie wyzwany od oszustów, mataczy itd .
Mój znajomy doznał identycznego traktowania na allegro.
Sorry za wywód ale jak słyszę foto_gocha to mnie krew zalewa i poprzysiągłem sobie, że tępić będę te chamstwo i tandeciarstwo na każdym kroku.

jchyra
04-07-2007, 12:44
cóż mają tam Agfę a to jest najbardziej nieobliczalna maszyneria na świecie
raz ci odda perełkę a innym razem wypuści szmatę
szkota tylko, że nie potrafią się do tego przyznać

gALL
04-07-2007, 13:41
To nie Agfa winna a jej obsluga.
Albo kombinuja z chemia albo nie kalibruja maszyny.

Od 6 lat robie odbitki w labie z d-lab.2. Zamawiam przez net (lab.e-agfa.pl) i odbieram osobiscie (cena i jakosc ida w parze). Zawsze mozna zrabac obsluge, ze dala d...

pebees
04-07-2007, 13:47
(..)
Zamawiam przez net (lab.e-agfa.pl) i odbieram osobiscie (cena i jakosc ida w parze).
No ceny mają niezłe, faktycznie :)

A jest z nimi jakiś kontakt? Bo nic nie piszą o papierach...

jchyra
04-07-2007, 20:34
Od 6 lat robie odbitki w labie z d-lab.2. Zamawiam przez net
zamawiasz przez internet
a więc nie stoisz przy maszynie i nie widzisz jak laboranci walczą z tym potworem :-)
chwała im, że potrafią i mają cierpliwość wydusić dobry produkt

PS
pytam tylko po co to, skoro są maszyny posłuszne, z których zawsze wyjdzie to co chcesz?

downunder
04-07-2007, 20:50
Na podstawie różnych doświadczeń z labami polecam ANKARĘ
(http://www.ankaralab.com/)
Od kiedy pierwszy raz u nich wywołałem zdjęcia, "lepszych" labów już nie szukam. :)
Przy zamówieniu zawsze wybieram opcję bez korekty i dostaję dokładnie to co chcę.
Lab ten jest znanych w środowisku fotografów z Trójmiasta i złego słowa o nim jeszcze nie słyszałem.

nadgob
05-07-2007, 15:07
Ja często wysyłam do www.ufoto.pl - cena, jakość i szybkość odsługi mnie satysfakcjonuje.

fIlek
05-07-2007, 15:11
zamawiasz przez internet
a więc nie stoisz przy maszynie i nie widzisz jak laboranci walczą z tym potworem :-)
chwała im, że potrafią i mają cierpliwość wydusić dobry produkt

PS
pytam tylko po co to, skoro są maszyny posłuszne, z których zawsze wyjdzie to co chcesz?

Oj Jarku, święta prawda. Po co walczyć, kiedy jest Frontier. Po tylu latach nadal mnie ta maszyna zaskakuje. A ostatnio na Allego widziałem 350 z nowszym skanerem za 85000zł :) W porównaniu do prawie 800 000zł za nową kilka lat temu (że o zapisach i rocznym czekaniu nie wspomnę) to niezła różnica. Jeszcze trochę i kupię sobie taką i postawię w garażu ;)

gALL
05-07-2007, 18:12
A Panstwowa Inspekcja Ochrony Srodowiska pusci Cie w skarpetkach za brak utylizacji srodkow chemicznych ;)

MzMarcin
06-07-2007, 20:56
Oj Jarku, święta prawda. Po co walczyć, kiedy jest Frontier. Po tylu latach nadal mnie ta maszyna zaskakuje. A ostatnio na Allego widziałem 350 z nowszym skanerem za 85000zł :) W porównaniu do prawie 800 000zł za nową kilka lat temu (że o zapisach i rocznym czekaniu nie wspomnę) to niezła różnica. Jeszcze trochę i kupię sobie taką i postawię w garażu ;)
Eh moje marzonka mi przypominasz ;)
Ja jak do tej pory niestety zjadłem zęby w labach…
Zamiast się rozpisywać…
To czym różni się odbitka z:

- FOTOMI= FRONTIER, dedykowany papier fuji i chemia fuji + uśmiech i podejście do klienta…

-Agfa dlab2 = kodak endura, „jakaś chemia"

http://img252.imageshack.us/img252/7051/frontierkf8.jpg

MzMarcin
06-07-2007, 20:57
Ps. Niech mi tylko ktoś wspomni, że walnięte lampą na wprost...

pebees
06-07-2007, 20:59
Ps. Niech mi tylko ktoś wspomni, że walnięte lampą na wprost...
To szczegól, ale ten przepał.. :D

jchyra
06-07-2007, 21:30
coś nie tak z opcją osuwania czerwonych oczu :-)

chicken
11-07-2007, 00:03
www.ufoto.pl

Thrasher
11-07-2007, 15:06
Ja również polecam fotomi.pl, właśnie skorzystałem z ich usług i jestem bardzo zadowolony :-)

nadgob
14-07-2007, 10:53
no tak, poleciłem wcześniej www.ufoto.pl , a tu wtopa.
Zawsze kupowałem przez allegro pakiet zdjęć i tak z przesyłką wychodziło mniej jak 30 gr za fotkę 10x15 cm i ogólnie byłem zadowolony bo jakość i szybkość usługi była całkiem dobra.
Ale chyba coś się u nich podziało. Od jakiegoś czasu (chyba) nie wystawiają się na allegro, ale przez ich stronę można spoko zamówić zdjęcia i tak też robiłem z odbiorem w wybranym punkcie, bo taniej (maję listę swoich "partnerów").
Jakość i szybkość usługi się nie zminiła. Ale przychodzę na pewniaka do wybranego punktu po odbiór moich zdjęć, a tu facet mówi ''skąd wiem że on ma moje zdjęcia". To ja mu całą historię mówię że wysłałem przez internet, że wybrałem jego punkt jako miejsce odbioru, że figuruje w ufoto na liście jako partner... A gość wystawia oczy i mówi że pierwszy raz o ufoto słyszy.
Po długiej rozmowie facet przyznał się że coś przyszło do niego za darmochę kurierem, ale on nie wie co ma z tym zrobić. Wydać mi za kasę czy co, i co z tę kasą póżniej zrobić?
Wkońcu wydał mi te zdjęcia. Już nie wspomnę że w odpakowanej paczce przez co chciałem go przez chwilę ****..., ale z drugiej strony jakby do mnie przyszło coś o czym bym nie wiedział pewnie też bym się zachował jak ON.

Podsumowując:
Ufoto polecam jak najbardziej, ale tylko z dostawą pod własne drzwi.

jchyra
14-07-2007, 17:02
nadgob może pomyliłeś adresy, może to UFO_to było, UFO było to ;-)

ranbir kapoor
15-07-2007, 09:54
www.fujijama.pl
zdecydowanie polecam,Frontier350,materialy na jakich robia latwo zgadnac po nazwie. w wielu labach juz wywolywalem i oni sa najlepsi,polecam

FOTOP
17-09-2008, 15:55
I ja również się przekonałem do http://www.fotomi.pl/.
Więc polecam osobom, które są niezdecydowane! :)
Świetnie się wspólpracuje z Adamem!
Jeszcze raz polecam.

bialogardzianin
17-09-2008, 16:45
Na podstawie różnych doświadczeń z labami polecam ANKARĘ
(http://www.ankaralab.com/)
Od kiedy pierwszy raz u nich wywołałem zdjęcia, "lepszych" labów już nie szukam. :)
Przy zamówieniu zawsze wybieram opcję bez korekty i dostaję dokładnie to co chcę.
Lab ten jest znanych w środowisku fotografów z Trójmiasta i złego słowa o nim jeszcze nie słyszałem.

Czy wysyłasz im jpgi z profilem sRGB czy z tym udostępnionym na ich stronie?