PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z przesyłaniem zdjęć w Coolpix 8800



Candel
13-10-2005, 08:54
Aparat zakupiłem niedawno i chciałem podłączyć go z komputerem załączonym kablem USB. Po zainstalowaniu dołączonego oprogramowania i próbie podłącznia kabla USB do aparatu blokuje się mysz. Komputer nie rozpoznaje aparatu.
Czy może ktoś miał podobne problemy, może jakieś sugestie?
Będę wdzięczny za każdą pomoc.

drhardware
13-10-2005, 10:38
Kilka pytań - jaka to mysz i jak podłączana? zo znaczy blokuje się - znika kursr, czy przestaje się poruszać? jak z innymi elementami komputera? Co na ten temat pokazuje Manager Urządzeń? Rozumiem, że tryb Twojego działaniajest taki - instalujesz soft z płyty, resetujesz komputer, podłaczasz kabel do aparatu, do komputera, właczasz aparat - i w momencie znajdowania nowego urzadzenia blokuje sie mysz. Napisz cos więcej, jak rozwiązujesz problem po zablokowaniu myszy. Postam się pomóc.

Candel
13-10-2005, 11:19
Postaram się teraz opisać dokładniej. Mój system w komputerze to WinXP. Robię wszystko to co opisałeś (instalcja oprogramowania, restart itp). Po podłączeniu aparatu jest taki króciutki dźwięk i kursor myszy pozostaje nieruchomy, po odłączeniu aparatu wszystko wraca do normy. Komputer nawet nie próbuje znaleźć i zainstalować nowego urządzenia bo jest zablokowany.
Mam nadzieję, że chociaż trochę mój opis jest dokładniejszy.

Prorok
13-10-2005, 16:33
Miałem podobny problem.przyczyn moze być kilka.
1.Słabe baterie w aparacie.
2.Ustawienie USB w aparacie powinno być na pamięc masową.
3. Program Picture project - chyba jedno z najwiekszych badziewi - wyrzuć go a będzie działać wszystko jak należy.Program blokuje inne programy typu:Nikon wiew, Nikon capture oraz innych firm. Ściąganie zdjęć z aparatu trwa dwa razy dłużej niż z eksploratora, a przy dużej karcie powyżej 1GB zawiesza się.Poza tym nie ma w nim nic wyróżniajacego go.
kg

drhardware
14-10-2005, 12:10
Powiedz, w jaki sposób masz podłączona mysz i czy masz w momencie podłączania aparatu wpięte jakies urządzenia USB. Aparat podłaczasz wyłączony i potem właczasz - kiedy się wiesza? już w momencie podłączenia kabla?

rafakow
14-10-2005, 14:47
A może jest tak jak w 8700 ?? Dwa tryby przesyłania danych: jeden to PTP a drugi MassStorage. Ja tak miałem z PTP ale w trybie MassStorage chodzi bez problemu. Looknij: PTP/MS (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=6666)