PDA

Zobacz pełną wersję : Rozdzielczosc robocza monitor



krpolak
13-10-2005, 04:23
Jak w temacie, jaka jest Wasza robocza rozdzielczosc monitora? Z gory dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam,

K.Polak

Lolek
13-10-2005, 11:23
Mam w tym względzie pytanie, pewnie dość lamerskie. Sam korzystam z 1024 x 768, bo przy 1600 x 1200 mam tylko 60 Hz, a 1280 x 1024 ma proporcje 1.25, więc obraz jest nienaturalnie rozciągany w poziomie. Czy jedyną dla 1280 x 1024 metodą uzyskania prawidłowych proporcji jest zwężenie pola obrazu na monitorze, czy może istnieje jakaś możliwość automatycznego i samoczynnego przeskalowywania wszystkich otwieranych zdjęć?

krpolak
13-10-2005, 15:22
Ja bym zwezil obraz. Korekcje trzeba wprowadzac u zrodel.

Pozdrawiam,

K.Polak

kacperek
13-10-2005, 19:35
Hihi a ja mam 1400x1050 i nie takiej na wykazie ;)

Saint
13-10-2005, 19:39
ja mam 2048x1536

stig
13-10-2005, 21:06
Czy jedyną dla 1280 x 1024 metodą uzyskania prawidłowych proporcji jest zwężenie pola obrazu na monitorze, czy może istnieje jakaś możliwość automatycznego i samoczynnego przeskalowywania wszystkich otwieranych zdjęć? Chcesz skalowac zdjecia, po to tylko, zeby dobrze wygladaly w tej nieproporcjonalnej rozdzielczosci? :D A nie mozesz wlaczyc 1280x960? Wtedy bedziesz mial 4:3.

turbo
13-10-2005, 21:23
jeszcze chwilowo 1024x768 ale jak tylko sklep komputerowy łaskawie dostarczy do sklepu nowego kompa i LCD to będzie 1280x1024. WIęc zagłosowałem troszkę na wyrost :)

idiom
13-10-2005, 21:50
Zagłosowałem 1280x1024, ale w moim przypadku jest to x2 bo używam karty dwumonitorowej 8)

Gamling
13-10-2005, 21:52
Ja zaglosowalem na 1280x1024 bo tej uzywam chyba najczesciej. Ale dosc czesto jest to tez 1600x1200.

PS: Saint po co Ci taka duza rozdzielczosc? Wiekszosc monitorow (jesli nie wszystkie) ktore sa w stanie ja utrzymac znacznie lepiej pracuje na nizszej. No i wszystko jest strasznie male.

Anonymous
14-10-2005, 01:10
Mam w tym względzie pytanie, pewnie dość lamerskie. Sam korzystam z 1024 x 768, bo przy 1600 x 1200 mam tylko 60 Hz, a 1280 x 1024 ma proporcje 1.25, więc obraz jest nienaturalnie rozciągany w poziomie. Czy jedyną dla 1280 x 1024 metodą uzyskania prawidłowych proporcji jest zwężenie pola obrazu na monitorze, czy może istnieje jakaś możliwość automatycznego i samoczynnego przeskalowywania wszystkich otwieranych zdjęć?

Kto Ci powiedział, że obraz jest nienaturalnie rozciągany?

Pozdrawiam:
Andrzej

krpolak
14-10-2005, 01:11
Dzieki wszytskim za odpowiedzi i glosy w ankiecie.

Interesuje mnie rozdzielczosc w jakiej pracujecie w zwiazku z tworzeniem mojej strony. Wyglada na to, ze ponad 70% osob uzywa 1280+ i wlasnie pod ta rozdzielczosc jest optymalizowana moja strona.

Bardzo ciekawe, ze w Australii jest duzo osob, nawet tych zaagazowanych w fotografie itd, ktore uzywaja 1024. Mozna by z tego wyciagnac bardzo ciekawe wnioski :)

Pozdrawiam,

K.Polak

MikeP
14-10-2005, 12:06
Kto Ci powiedział, że obraz jest nienaturalnie rozciągany?

Pozdrawiam:
Andrzej

No ja tez mialem 1280x1024 i zdjecia w przegladarkach (chocby zwykla w windows) byly rozciagniete.
Teraz uzywam 1600x1200 i jest w przadku.

Pozdrawiam

MikeP

Lolek
14-10-2005, 14:52
A nie mozesz wlaczyc 1280x960?
Niestety moja karta (bo to jest chyba kwestia karty?) takiej opcji nie proponuje.
Andrzej100: Jeśli masz monitor o proporcjach boków ekranu 1.33 (zresztą chyba wszystkie są takie), to ustaw go na rozdzielczość 1280x1024, otwórz jakieś zdjęcie, dodaj miarki (nieważne czy w pikselach, cm, czy calach) i zmierz na monitorze linijką taki sam, możliwie spory fragment miarki pionowej i poziomej.

EDIT: zobaczyłem w wynikach że znaczna większość głosujących korzysta z 1280x1024. Czy Waszym fotografowanym Paniom (Panom) nie przeszkadza nadmierna tusza? Bo moja zauważała to na każdym swoim zdjeciu, chyba że było kadrowane w pionie i jeszcze go nie odwróciłem. A może jednak macie bardziej kwadratowe monitory?