PDA

Zobacz pełną wersję : Porównanie jakości aparatów W tych samych warunkach



Śprotek
04-02-2021, 11:17
Szanowni, do tej pory korzystałem z punktów DxOMark, ale widzę, że nie ma tam całkiem sporej ilości modeli, szczególnie Fuji.
Czy jest gdzieś w sieci strona, porównująca uczciwie matryce aparatów, względem tonalności, kolorów itp, na różnych ISO, super gdyby można było pobrać jakieś rawy do samodzielnego obrobienia? Gdyby były tam też starsze aparaty typu D700 byłoby super. Jest taka strona?

markB
04-02-2021, 16:37
No jest dpreview: https://www.dpreview.com/reviews/nikon-z5-review/5, aczkolwiek bez raw.

Wind Mill
04-02-2021, 17:24
Szanowni, do tej pory korzystałem z punktów DxOMark, ale widzę, że nie ma tam całkiem sporej ilości modeli, szczególnie Fuji.
Czy jest gdzieś w sieci strona, porównująca uczciwie matryce aparatów, względem tonalności, kolorów itp, na różnych ISO, super gdyby można było pobrać jakieś rawy do samodzielnego obrobienia? Gdyby były tam też starsze aparaty typu D700 byłoby super. Jest taka strona?

Studio shot comparison na DPReview, rawy do pobrania.

https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=nikon_d750&attr13_1=fujifilm_xt30&attr13_2=nikon_z50&attr13_3=fujifilm_xt1&attr15_0=raw&attr15_1=raw&attr15_2=raw&attr15_3=raw&attr16_0=3200&attr16_1=3200&attr16_2=3200&attr16_3=3200&normalization=full&widget=1&x=0.3192656339644292&y=0.6466201260003406

markB
04-02-2021, 19:49
Faktycznie można też pobrać rawy, a myślałem, że tylko jpegi.

sl011
15-04-2021, 13:04
Jest jeszcze https://www.imaging-resource.com/ - trzeba znaleźć test danego sprzętu a w nim wybrać dział "samples".
Może jest to nieco bardziej skomplikowana procedura niż na dpreview (gdzie wystarczy włączyć , porównywarkę (https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison) ), ale za to wyniki są bezpośrednio porównywalne nawet z baaardzo starym sprzętem (nie zmieniali głównej sceny porównawczej - tej ze szmatkami i kredkami - chyba od 2006 roku) Możesz porównać bezpośrednio zdjęcia np z D700 (https://www.imaging-resource.com/PRODS/D700/D700A7.HTM)i Z7 II (https://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-z7-ii/nikon-z7-iiA7.HTM) ;-) Na DPreviev nie masz takiej możliwości.

czomolungma
17-07-2021, 20:44
Jest jeszcze https://www.imaging-resource.com/ - trzeba znaleźć test danego sprzętu a w nim wybrać dział "samples".
Może jest to nieco bardziej skomplikowana procedura niż na dpreview (gdzie wystarczy włączyć , porównywarkę (https://www.dpreview.com/reviews/image-comparison) ), ale za to wyniki są bezpośrednio porównywalne nawet z baaardzo starym sprzętem (nie zmieniali głównej sceny porównawczej - tej ze szmatkami i kredkami - chyba od 2006 roku) Możesz porównać bezpośrednio zdjęcia np z D700 (https://www.imaging-resource.com/PRODS/D700/D700A7.HTM)i Z7 II (https://www.imaging-resource.com/PRODS/nikon-z7-ii/nikon-z7-iiA7.HTM) ;-) Na DPreviev nie masz takiej możliwości.

nie wiem jak oni tę porównywarkę robili ale gdybym sie na niej opierał to bym nic nie kupił. Najpierw Nikon którego miałem według ich zdjęc porównaczych do innych modeli był kupą. Oczywiście kupiłem go i takiego siana jak im wyszło nie robił. Potem kupiłem drugie małe body fuji, według ich obrazków xtrans to dramat. Oczywiście mi wychodzi coś innego. Nie mam tak rozmazanych przy iso wyższym zdjęc jakie im wyszły, nie mam takiego braku szczegółów. Zeby bylo śmieszniej oba modele które miałem nikon i fuji według ich porównania zdecydowanie na korzyśc nikona. Oczywiście po miesiącu testów nikon poszedł w odstawkę było dokładnie na odwrót. Dlatego ta ich biedna porównywarka ma dla mnie zerowe znaczenie. Niestety na jej podstawie czesto ludzie porównują jakość obrazka nie mając ów modeli w ręku (głownie na forum optycznych choć i tu). Wsadzic w buty ten szajs i pozyczyć sobie model który chcecie kupić i samemu zbadać. Taka prawda.

stachmuszel
17-07-2021, 21:45
nie wiem jak oni tę porównywarkę robili ale gdybym sie na niej opierał to bym nic nie kupił. Najpierw Nikon którego miałem według ich zdjęc porównaczych do innych modeli był kupą. Oczywiście kupiłem go i takiego siana jak im wyszło nie robił. Potem kupiłem drugie małe body fuji, według ich obrazków xtrans to dramat. Oczywiście mi wychodzi coś innego. Nie mam tak rozmazanych przy iso wyższym zdjęc jakie im wyszły, nie mam takiego braku szczegółów. Zeby bylo śmieszniej oba modele które miałem nikon i fuji według ich porównania zdecydowanie na korzyśc nikona. Oczywiście po miesiącu testów nikon poszedł w odstawkę było dokładnie na odwrót. Dlatego ta ich biedna porównywarka ma dla mnie zerowe znaczenie. Niestety na jej podstawie czesto ludzie porównują jakość obrazka nie mając ów modeli w ręku (głownie na forum optycznych choć i tu). Wsadzic w buty ten szajs i pozyczyć sobie model który chcecie kupić i samemu zbadać. Taka prawda.

+1

Róbcie zdjęcia, szukajcie kadrów, bawcie się w obróbkę. To ma być frajda, a nie ganianie króliczka, którego nigdy nie dogonimy :-)
To mówię ja Stachu, który amatorsko bawi się w fotografię już prawie pół wieku.
Pozdrawiam.

ksh
17-07-2021, 22:17
Ja bym sobie darował takie porównania obecnie, a to dlatego że od kilku lat wszystko co na rynek wychodzi jest porównywalne od strony sensorów, nawet Canon podgonił konkurencje w najnowszych konstrukcjach.

Banialuki o kolorach pakować w humor z automatu.

horn3t
18-07-2021, 08:30
+1

Róbcie zdjęcia, szukajcie kadrów, bawcie się w obróbkę. To ma być frajda, ...
Pozdrawiam.

Święte słowa :)