PDA

Zobacz pełną wersję : Ploter do wydruku na płótnie



ilovepierogi
04-01-2021, 17:57
Cześć!
Od jakiegoś czasu prowadzę swoją pracownię i chciałbym poszerzyć ofertę o możliwość wydruków wielkoformatowych na papierze i płótnie, czy ktoś na forum ma doświadczenie z takimi maszynami :)? Interesuje mnie druk wielkoformatowy (min. A0), cena w okolicach 15 tys. (może być więcej pod warunkiem niskich kosztów eksploatacji).
Na ten moment myślę o EPSONie SC-P8000 STD lub CANONie imagePROGRAF PRO-4100S (tutaj cena jest już trochę ponad budżet...).
Czy w tych pieniądzach da się kupić coś lepszego i/lub tańszego w eksploatacji? Może macie swoje doświadczenia z tymi urządzeniami :)?

rlat
06-01-2021, 17:10
Cześć!
Od jakiegoś czasu prowadzę swoją pracownię i chciałbym poszerzyć ofertę o możliwość wydruków wielkoformatowych na papierze i płótnie, czy ktoś na forum ma doświadczenie z takimi maszynami :)? Interesuje mnie druk wielkoformatowy (min. A0), cena w okolicach 15 tys. (może być więcej pod warunkiem niskich kosztów eksploatacji).
Na ten moment myślę o EPSONie SC-P8000 STD lub CANONie imagePROGRAF PRO-4100S (tutaj cena jest już trochę ponad budżet...).
Czy w tych pieniądzach da się kupić coś lepszego i/lub tańszego w eksploatacji? Może macie swoje doświadczenia z tymi urządzeniami :)?

Jesteś z Krakowa, aż się prosi by z kolegą Marcin Czornyj Kałuża się skontaktować ;-) to raz.
Dwa również w Krakowie masz firmę Centrum Druku (Dariusz Jucha) - mają tam show room prezentują różne plotery i materiały eksploatacyjne do nich. Myślę, że odpowiedzieliby na wszystkie Twoje pytania.
Trzy, na forum mva.pl jest też sporo informacji o druku https://mva.pl/viewforum.php?f=7&sid=62d26644824fe94d092922a0b91b8f7c

Świeży30
19-01-2021, 15:34
Celuj w stronę Canona Pro-4100. Osobiście używam w zakładzie fotograficznym mniejszej wersji PRO-2000. Ma tylko 60cm zadruk i często nie wystarcza na większe płótno. Canon jest tańszy w eksploatacji (w testach widziałem że nawet do 15%). Osobiście nie robiłem testów więc nie wiem na ile są wiarygodne. Pewnie Marcin Czornyj będzie wiedział więcej. Jeżeli chodzi o coś lepszego to nie znajdziesz. Coś tańszego w eksploatacji w tej klasie jakości wydruku - nie.