PDA

Zobacz pełną wersję : Jakość zdjęć



mariusz75
28-12-2020, 21:54
Witam. To mój pierwszy post na tym forum. Zwracam się w nim z prośbą o ocenę załączonych zdjęć .Co jest w nich nie tak , co można poprawić. Zdjęcia bez żadnej obróbki surowy jpeg z aparatu.

1.
46680

2.
46681

3.
46682

Ligo
28-12-2020, 22:13
Cześć.
Pierwsza rzecz, to daj odstępy między zdjęciami i ponumeruj je.
Na pierwszym przydałby się trochę większy kontrast, albo wyrównanie poziomów w PS.

- - - - kolejny post - - - - - -

Jak chcesz, to mogę wrzucić je na chwilę do PS-a i pokazać, jak ja bym to widział.

gremed
28-12-2020, 22:29
Ostrość masz, szczegóły są... Pozostaje zrobić RAW, odrobinę musnąć je w obróbce i będzie bardzo ok. No może trochę z kadrowaniem podziałać, mocne punkty itp.
Jakim sprzętem robisz?

mariusz75
28-12-2020, 22:36
Cześć.
Pierwsza rzecz, to daj odstępy między zdjęciami i ponumeruj je.
Na pierwszym przydałby się trochę większy kontrast, albo wyrównanie poziomów w PS.

- - - - kolejny post - - - - - -

Jak chcesz, to mogę wrzucić je na chwilę do PS-a i pokazać, jak ja bym to widział.

Nie bardzo wiem jak mogę edytować post.
Byłbym wdzięczny gdybyś mógł je trochę obrobić . Wskazało by mi to trochę drogę w którą powinienem iść.
Sprzęt to nikon d7100 , tamron 150 600 g2.

Ligo
28-12-2020, 22:47
Nie ma sprawy. No więc tak - PS Elements 14, zmniejszenie do rozmiaru forumowego, automatyka poziomów (levels) i wyostrzenie na 30%, czyli roboty na jakieś pół minuty.
Pamiętaj, że to tylko moja wersja, a inni mogą zrobić sto innych i na pewno w części lepszych.:-)

46684

Bartolini82
28-12-2020, 23:13
Pamiętaj, że to tylko moja wersja, a inni mogą zrobić sto innych i na pewno w części lepszych.:-)

Gdyby to był NEF to by mógł iść do następnej edycji zabawy w RAWki :) My byśmy "pomęczyli" to zdjęcie, a autor zobaczyłby ile jest możliwości i wizji :)

crusiek
28-12-2020, 23:17
Zawsze można też wrzucić RAWY w https://forum.nikoniarze.pl/forums/27-W-trakcie-obróbki z prośbą o obróbkę, można takie zdjęcie potem omówić wspólnie.
Wersja Ligo bardzo przyjemna.

mariusz75
28-12-2020, 23:35
Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi. Jestem na początku drogi zabawy z fotografią i jeszcze nie bardzo radzę sobie z obróbką, ale bardzo chętnie zobaczę jak byście widzieli te zdjęcia waszym okiem. Będę też wdzięczny za odpowiedzi dotyczące tych w wersji przedstawionej przeze mnie . W nowym wątku wstawię pierwszą fotkę w rawach i z tego miejsca proszę o dalsze wskazówki i wasze wizje tego zdjęcia.

Ligo
28-12-2020, 23:47
Bardzo dobry pomysł, by dać to pod "publiczną" obróbkę.:-)

Jakoś tak się przyjęło, że do obróbki musi być koniecznie RAW i Lightroom, albo coś podobnego. Tymczasem zwykły jpeg, pod warunkiem poprawnego naświetlenia, też można łatwo i szybko obrobić, choćby w tanim, mimo to jednak rozbudowanym PS Elements. A z prawidłową ekspozycją dzisiejsze aparaty nie mają przecież żadnego problemu.

mariusz75
28-12-2020, 23:54
Nowy wątek już jest. https://forum.nikoniarze.pl/threads/305288-Fotka-%C5%82osia-Pro%C5%9Bba-o-pomoc-w-obr%C3%B3bce?p=4155939#post4155939