PDA

Zobacz pełną wersję : [ Fujifilm ] X-T30 - czy zamienilbys na D7500 lub odwrotnie



THINK
26-12-2020, 22:41
Witam.

Jak temacie. Luźna rozmowa bez spiny.

Pytam bo zamieniłem rok temu D80 na X-T30 i mam wrażenie że jakby przestałem robić zdjęcia. A wybierałem właśnie pomiędzy D7500.

W moim przypadku chyba wygrał brak czasu na przestawienie się na system.

ksh
26-12-2020, 22:53
Witaj, nie mam pojęcia ale chyba kierowałbym się obiektywami i pomysłem do czego mi one potrzebne, a potem podliczył koszty i wybrał sprzęt.
Teraz przykładowo możesz kupić w euro agd Z50 + kit za 2999zł ale po co ?

THINK
26-12-2020, 23:50
No, właśnie chyba dałem się ponieść temu nurtowi "minimalizmu" kosztem użyteczności i przyjemności z fotografowania. Generalnie podejście ala gówniarz tym bardziej że dużo lepiej mi leży w dłoni stary klamot D80.

Coś mi chyba na leb wtedy siadło. Dam sobie jeszcze pół roku na przekonanie się do tego i jak nic nie wyjdzie to sprzedam to i wrócę do Nikona.

Jurek Ż
27-12-2020, 01:21
Jestem pewien, że jeśli lepiej poznasz Fuji X-T30 to zmienisz zdanie. :grin:

czomolungma
27-12-2020, 15:34
Witaj, nie mam pojęcia ale chyba kierowałbym się obiektywami i pomysłem do czego mi one potrzebne, a potem podliczył koszty i wybrał sprzęt.
Teraz przykładowo możesz kupić w euro agd Z50 + kit za 2999zł ale po co ?

koesh szanuję Cię z widzę, serio, ale robisz się naprawdę upierdliwy z tym naciaganiem za wszelką cenę na nikona. Z50 ? przeciez przy xt-30 to biedak, nie mówiąc juz ze sa do niego 2 ciemne szkła na krzyż. Tak wiem zaraz zaczniesz tutaj prawic o FTZ ale nie po to ktoś kupuje małego bezlusterkowca żeby kolejną kluchę przed obiektywem przypinać. Rozumiem że wielbisz nikona, sam miałem i wiele dobrego w tym systemie ale porówywać tego kastrata bez szkieł natywnych do xt30 to jakaś kpina, przegrywa a każdym aspekcie.
Jeśli chodzi o Z-tki to tylko od Z6 wzwyż, bo to fajny sprzęt. Dla mnie natomiast za duży (wraz z natywnymi szkłami). Dlatego jeśli chodzi o apsc to akurat cieżo znaleźć w tej cenie coś lepszego od fujików. Taka prawda. Jak się pojawi coś lepszego sam z chęcią przejdę.

A odnosząc się do pytania autora wątku...sam miałem D90 i D7100 i dla mnie to było za wielkie. Lubię popedałować przed siebie mając na sobie lub przy sobie albo w nerce aparat. Dwycyfrowe body fuji plus mała stałka odczepiona chowa się mojej nerce na pasie...
Odpowiedz brzmi - nigdy nie wrócę do luster bo sa dla mnie za duże i za cięzkie, cenię sobie mobilność. Póki co nic fajniejszego niż takie X-Txx + stałka do wyboru 16f2.8 23f2 , 35f2 itp dla mnie nie powstało. Jest małe, lekkie, ostre, szybkie i światło dla mnie wystarczające. Obrazek tez jest na tyle dobry że nie myślę o przejściu na FF. Nie chcę zwiększać działki GO , działki ISO trcąc tę mobilność. Dla każdego coś dobrego. Jest tyle sprzętu wkoło że każdy cos wybierze. Takie używane na gwarancji X-T20 można kupic za 1300 zł.....23F2 za 1200 zł....i piekny zestawik mobilny gotowy.

ksh
27-12-2020, 15:39
Serio nie doczytałeś co napisałem ?

Teraz przykładowo możesz kupić w euro agd Z50 + kit za 2999zł ale po co ?
:)

czomolungma
27-12-2020, 15:52
Serio nie doczytałeś co napisałem ?

:)

odczytałem to inaczej, że polecasz ale...po co ma kupowac skoro to za małe dla niego i chce wrócić do lustra.

beduin17
27-12-2020, 17:21
No, właśnie chyba dałem się ponieść temu nurtowi "minimalizmu" kosztem użyteczności i przyjemności z fotografowania. Generalnie podejście ala gówniarz tym bardziej że dużo lepiej mi leży w dłoni stary klamot D80.

Coś mi chyba na leb wtedy siadło. Dam sobie jeszcze pół roku na przekonanie się do tego i jak nic nie wyjdzie to sprzedam to i wrócę do Nikona.

W stopce widzę że masz XF 16-55, straszny klocur. Zrób sobieprzyjemność i zainwestuj w stałki F2 zamiast tego. Ja tak zrobiłem i mam świetny, kompaktowy i lekki zestaw.

basket
27-12-2020, 18:48
16-55 to mega szkło, tylko, że niestety kloc. Kolega wyżej poleca stałki i ja też tylko z małą różnicą. 35/1.4 , to tak po środku zuma którym dysponujesz. Nie jest zbyt szybki, jest głośny, ale obrazek wypluwa bardzo fajny...może tędy droga?
Z drugiej strony może nie dogadałeś się z filozofią guzikologii fuji, bo jak sam stwierdziłeś masz za mało czasu.