PDA

Zobacz pełną wersję : miejsce mocowania obiektywu



moshica
12-10-2005, 15:04
Chciałem zapytać czy u Was też po zakupie D70 miejsce mocowania obiektywu z korpusem, czyli to miejsce gdzie pierścienie mocowania do siebie przylegają też były posmarowane jakimś smarem lub czymś podobnym ? U mnie wygląda to jak jakiś smar i zastanawiam się po co on jest ? Może służy temu aby kurz nie przedostawał się do środka lub wkręcanie obiektywu było ułatwione i się nie zacierało ?

Pzodrawiam
Moshica

Grey
12-10-2005, 16:20
u smaru nie bylo:o

Tomek
12-10-2005, 16:28
Może służy temu aby kurz nie przedostawał się do środka lub wkręcanie obiektywu było ułatwione i się nie zacierało ?
Dlaczego łożyska i przeguby, tam gdzie jest smar są zawsze osłonięte?
Nie ma to jak smar plus kurz. Doskonała pasta ścierna.
Pierścień mocowania obiektywu ma być suchutki.

groseb
12-10-2005, 18:38
to nie smar a oliwka techniczna.
tak mi się coś zdaje.

phantomek
14-10-2005, 21:04
U mnie tez takie cos bylo :)