Zobacz pełną wersję : miejsce mocowania obiektywu
Chciałem zapytać czy u Was też po zakupie D70 miejsce mocowania obiektywu z korpusem, czyli to miejsce gdzie pierścienie mocowania do siebie przylegają też były posmarowane jakimś smarem lub czymś podobnym ? U mnie wygląda to jak jakiś smar i zastanawiam się po co on jest ? Może służy temu aby kurz nie przedostawał się do środka lub wkręcanie obiektywu było ułatwione i się nie zacierało ?
Pzodrawiam
Moshica
Może służy temu aby kurz nie przedostawał się do środka lub wkręcanie obiektywu było ułatwione i się nie zacierało ?
Dlaczego łożyska i przeguby, tam gdzie jest smar są zawsze osłonięte?
Nie ma to jak smar plus kurz. Doskonała pasta ścierna.
Pierścień mocowania obiektywu ma być suchutki.
to nie smar a oliwka techniczna.
tak mi się coś zdaje.
phantomek
14-10-2005, 21:04
U mnie tez takie cos bylo :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.