PDA

Zobacz pełną wersję : Nikon Z7 II a Sony A7 s III



tatum
16-12-2020, 00:08
Hej,
myślę nad nowym aparatem bo już mnie szlag trafia jak do wszystkiego ostatnimi czasy wyciągam telefon .
Tak padło że nikon z7II jest na celowniku ale chodzi mi po głowie też sony a7s3 z tą 12 megapixelową matrycą i tu mam już namieszane że nie wiem co będzie lepiej grało oczywiście ruszę dupsko i pomacam sprzęty jak będą do macania a nawet bym na weekend popstrykał jakimś z wypożyczalni.
Przed tymi macaniami to mam do ws praktyków pytanie czy w nikonie ta matryca nie przysparza poruszonych fot ? ma większe wymagania co to pilnowania się ? były takie tematy z d800którymś z podobną matrycą (wielkościowo ) czy w z7II nie ma tego problemu ? i ewentualnie może ktoś testował sony A7s3 i powie czy foto z tej matrycy w zupełności wystarcza ? pstrykam dla siebie bo to mi sprawia przyjemność a raczej ma sprawiać bo jeszcze nie zakupiłem wiec stąd te pytania.

oczywiście nie dopisałem literki w temacie chodzi o sony a7s III

david555
16-12-2020, 00:14
To są zupełnie różne narzędzia, nie wiem skąd pomysł, żeby je porównywać ?

tatum
16-12-2020, 00:21
bo oba są aparatami
to bezlustra
są z tej samej lini czasowej

david555
16-12-2020, 00:27
OK już wszystko wiem, zatem dziękuję za sensowną odpowiedź.

cz4rnuch
16-12-2020, 00:30
bo oba są aparatami
to bezlustra
są z tej samej lini czasowej

Bez złośliwości napiszę, że Z7II. Bo jest do fot. Gdybyś jednak chciał filmować to wtedy A7SIII.

tatum
16-12-2020, 00:40
no i fochy,
a co mam napisać ? ty klasyfikujesz je jako zupełnie różne narzędzia być może przez pryzmat pracy (duże wydruki , kadrowanie ilość detalu nie wiem co jeszcze ?) ja jako sprzęt bardzo zbliżony poza rozmiarem matrycy wypuszczone na rynek w tym samym czasie za niemałe pieniądze.
Pytam bo nie wiem, chcę się dowiedzieć nieporuszonych kadrach czy to ma miejsce czy nie ? jak się foci z matrycą u sony ?

cz4rnuch
16-12-2020, 00:54
Oba aparaty mają matryce tej samej firmy. Ogólnie Nikon kupuje sensory od Sony. Poruszenie o którym piszesz występowało głównie w Nikonie D800. I głównie za sprawą mechanizmu lustra, którego bezlustra nie mają.

MstrG
16-12-2020, 09:34
Bez złośliwości napiszę, że Z7II. Bo jest do fot. Gdybyś jednak chciał filmować to wtedy A7SIII.


Miałem to samo napisać. tatum, co masz obecnie i jakie głównie robisz zdjęcia? Ja bym raczej skupił się na Z6 / Z6II i Sony A7III

ksh
16-12-2020, 10:59
To tak jakbyś zastanawiał się czy wybrać terenówkę czy kabrioleta bo wypuszczono w tym samym czasie i nawet mają zbliżoną cenę.
Dwa odmienne aparaty, w jednym Sony zmiażdży konkurenta w innym będzie słabizną nie wartą wydanych pieniędzy.

tatum
16-12-2020, 11:19
Obecnie na ten czas jestem bez aparatu stąd ten wątek. Brałem nikona z7II pod uwagę bo na czasie konstrukcja jak i a7s III to ze maja wielkościowo odmienne matryce to dla mnie podstawowa różnica . Nikon był już wychwalany za obrazek natomiast sony przy tej 12 mpikselowej matrycy stał się tańszym FS do filmowania i każdy pieje o filmie a ja szukam info obrazku z niej .
Co do z6 nie brałem pod uwage , nie zaznajomiłem info o niej myśląc że to kastrat totalny w stosunku do z7 a raczej tak nie jest po wstępnym przeczytaniu info ale czytanie to nie praktyka w uzytkowaniu wiec nie wiem za dużo.


Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

tatum
16-12-2020, 11:33
To tak jakbyś zastanawiał się czy wybrać terenówkę czy kabrioleta bo wypuszczono w tym samym czasie i nawet mają zbliżoną cenę.
Dwa odmienne aparaty, w jednym Sony zmiażdży konkurenta w innym będzie słabizną nie wartą wydanych pieniędzy.No jak byś to zmiażdży pociągnął dalej w kwesti foto to by może mnie to pomogło w wyborach , oczywiście jak możesz :)

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Bartolini82
16-12-2020, 12:02
Co do z6 nie brałem pod uwage , nie zaznajomiłem info o niej myśląc że to kastrat totalny w stosunku do z7 a raczej tak nie jest po wstępnym przeczytaniu info ale czytanie to nie praktyka w uzytkowaniu wiec nie wiem za dużo.

Na drugi raz zacznij chociaż od kliknięcia "porównaj" na tej stronie...
https://www.nikon.pl/pl_PL/products/category_pages/digital_cameras/category_mirrorless.page#

ksh
16-12-2020, 12:05
Ten model Sony to niesamowicie rewelacyjnie małe szumy na wysokich ISO, tam nie musisz żadnej lampy używać nawet w dosłownie ciemnościach ale czy potrzebujesz zdjęć ciemności ? :)
Nikon to w tym przypadku lepsze AF, dużo pikseli na matrycy.
Sony jest generalnie do video, ten model oczywiście, Nikon uniwersalny model, zerknij na tańszy pierwszy model gdzie grip nie m przycisków i sloty wyłącznie XQD/CFE.

garnus
17-12-2020, 10:48
Ten model Sony to niesamowicie rewelacyjnie małe szumy na wysokich ISO, tam nie musisz żadnej lampy używać nawet w dosłownie ciemnościach ale czy potrzebujesz zdjęć ciemności ? :)
Nikon to w tym przypadku lepsze AF, dużo pikseli na matrycy.
Sony jest generalnie do video, ten model oczywiście, Nikon uniwersalny model, zerknij na tańszy pierwszy model gdzie grip nie m przycisków i sloty wyłącznie XQD/CFE.

Z tym AF to pojechałeś.

fafniak
17-12-2020, 10:51
Ten soniak ma bardzo usprawniony system aF ale bardziej w kontekście video chyba (tracking) i tu chyba jednak wygra z nikonem albo przy zdjęciach w ruchu.

ksh
17-12-2020, 11:14
Z tym AF to pojechałeś.

Teoretyzuję bo praktyków w temacie brak, więc rozwiń bo ja tam szału z AF nie dostrzegam.
Za to czekam na porównanie Z7II z nowym softem i A7rIV bo to może być ciekawsze porównanie.

garnus
17-12-2020, 11:22
Teoretyzuję bo praktyków w temacie brak, więc rozwiń bo ja tam szału z AF nie dostrzegam.
Za to czekam na porównanie Z7II z nowym softem i A7rIV bo to może być ciekawsze porównanie.

Dokładnie, na ten moment brak jakiś testów Z7ii. Testy Z6ii też nie pokazują jakiegoś super usprawnienia.
Kudłaty w jakimś teście pokazywał, że Z7 może już z R4 pod względem AF konkurować więc Z7ii chyba MUSI być jeszcze lepsze.
Tylko to matryca 45 vs 61.

cz4rnuch
17-12-2020, 11:23
Teoretyzuję bo praktyków w temacie brak, więc rozwiń bo ja tam szału z AF nie dostrzegam...Napisałeś, że Z7II ma lepszy AF niż SIII a teraz dodajesz, że teoretyzujesz :) Trzeba było od razu napisać, że nie wiesz i po prostu tak sobie piszesz dla zabicia czasu :)

fafniak
17-12-2020, 11:35
chyba MUSI być jeszcze lepsze.


a to ładne zestawienie ;)

garnus
17-12-2020, 11:39
a to ładne zestawienie ;)

A dziękuję :cool:

david555
17-12-2020, 11:42
Dpreview dostał w ręce Z6II i Z7II, także długo nie trzeba będzie czekać na jakieś konkrety.
Jak na razie, to nawet na samplach widać, że punkty AF są ciągle za duże i trafiają w rzęsy, a nie w rogówkę.

ksh
17-12-2020, 12:20
Napisałeś, że Z7II ma lepszy AF niż SIII a teraz dodajesz, że teoretyzujesz :) Trzeba było od razu napisać, że nie wiesz i po prostu tak sobie piszesz dla zabicia czasu :)

Miało być że Z7 ma lepsze, więc dwójka pewnie to samo, tak teoretyzuję ale jak masz coś co obala tą teorię to dawaj :)

markB
17-12-2020, 13:04
Dpreview dostał w ręce Z6II i Z7II, także długo nie trzeba będzie czekać na jakieś konkrety.

Test Z6II już jest: https://www.dpreview.com/reviews/nikon-z6-ii-review

garnus
17-12-2020, 13:13
Miało być że Z7 ma lepsze, więc dwójka pewnie to samo, tak teoretyzuję ale jak masz coś co obala tą teorię to dawaj :)

Z7 ma lepszy AF niż SIII? Najpierw teoretyzowanie a teraz fantazjowanie?

cz4rnuch
17-12-2020, 13:20
Miało być że Z7 ma lepsze, więc dwójka pewnie to samo, tak teoretyzuję ale jak masz coś co obala tą teorię to dawaj :)

Reasumując. Nie miałeś Z7, nie miałeś Z7II, nie miałeś A7SIII i żadnej z tych par nie porównywałeś ani jak się domyślam nie masz niczego na potwierdzenie swoich słów więc twierdzisz to co twierdzisz. No więc ja na tej podstawie mogę napisać jedynie to, że nawet nie ma sensu tego komentować :)

david555
17-12-2020, 13:27
Mam Z7, mam mieć Z7 II, zrobiłem kilka sesji A7R III i A7R IV i twierdzę, że Sony ma lepsze algorytmy AF i choć ma lepsze, to i tak wolę Nikona. :-)

cz4rnuch
17-12-2020, 13:44
Ważne, że wiesz czego chcesz. Ale ja nie o tym co lepsze tylko o tym, że jak ktoś pisze o swoich lub cudzych przemyśleniach/teoriach a nie doświadczeniach to warto to zaznaczyć w wypowiedzi tak by komuś innemu się to nie pomyliło z faktami :)

tatum
17-12-2020, 20:51
No i zostanie pomacanie i może zrobienie jakiejś taetowej fotki oczywiście jak znajdę miejsce z tymi aparatami bo dalej nie wiem jaki obrazek ma sony z 12-stki do nikona z jego dużą matrycą . Myślę że jak mnie nie zachwyci pierwsze och ach to takie 15 minut lub dłużej o ile sprzedawca nie będzie kręcił nosem pod maseczką nie będzie mi sprzyjało w wyborze. Po Waszych postach bliżej do z7II ale czysto teoretycznie :) i dziękuję za wypowiedzi.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

fafniak
17-12-2020, 21:14
nie mam zamiaru onanizować się osiągami matryc
ale generalnie te gęściejsze matryce zaczynąją szybciej tracić detale przy wyższych rozdzielczościach i poziom rozróżniana barw a także poziom minimum i maksium nasiwtelenia bo goni je szum wzmocnienia
te z mniejszą rozdzielczością mają więcej zapasu

ksh
17-12-2020, 21:37
Żeby mieć podobne parametry to razem z ilością pikseli powinna rosnąć powierzchnia sensora, większe upakowanie na tej samej powierzchni musi spowodować że piksele otrzymują mniej informacji, ratunkiem było tu BSI ale jest to też w sensorach 24Mpix, które wpakowano w ostatnich modelach, więc bardziej upakowane matryce zawsze będą traciły.

david555
17-12-2020, 23:07
Dopóki sensele mają rozmiar powyżej 4 μm, to dla mnie obrazek generowany przez takie sensory jest bardzo w porządku.
Dlatego nie mam powodu do narzekania na D850, czy na Z7.
W sumie najbardziej wyważone są dla mnie sensory 36 Mpx, ale to już przeszłość.

ksh
17-12-2020, 23:10
Ale te nowe ponad 60Mpix ładnie sobie radzą, ciekawe kiedy w Nikonie wreszcie się pojawi ten sensor, a to już chyba trzy lata mija jak o nim informowano i nic, chyba że faktycznie jakieś Z8/Z9 będzie go miał ?

david555
17-12-2020, 23:17
Pażywiom uwidim, ale dla mnie 61 Mpx na FF, to jak 100 Mpx na MF (44×33), czyli za dużo.

pawl_s
18-12-2020, 21:34
A ja z zupełnie innej beczki. Mam d750 i komputer 4 letni z i5 Intela, który jakoś sobie z 24MPix (czy ile tam) radzi. Masz sprzęt który udźwignie 45MPixów zamiast 12?

Kojocisko
18-12-2020, 21:41
Te 46mpx jest nieco demonizowane. Obrabiam je na niskonapięciowym i7 (i to siódmej generacji) w ultrabooku.

david555
18-12-2020, 22:10
Te 46mpx jest nieco demonizowane. Obrabiam je na niskonapięciowym i7 (i to siódmej generacji) w ultrabooku.

Czyli jak "ciężkie" masz wynikowe RAWy i jakiej wołarki używasz ?

Kojocisko
18-12-2020, 22:19
45-47MB i LR

david555
18-12-2020, 22:25
45-47MB i LR

Czyli kompresujesz, moje nieskompresowane są w przedziale 80-90 MB, a orzę PSem, który zużywa ciut zasobów.

Kojocisko
18-12-2020, 22:32
Ale w obróbce RAW jest jednak rozkompresowany. PS może potrzebować więcej zasobów. Eksport faktycznie wysyca mi system na maksa.
Ale mam obok najnowszego Precisiona z dosyć mocnym i7 ale jakoś nie chce mi się przenosić, co oznacza, że nie mam dyskomfortu pracy.

kurpsie
12-03-2021, 00:19
Mam Z7, mam mieć Z7 II, zrobiłem kilka sesji A7R III i A7R IV i twierdzę, że Sony ma lepsze algorytmy AF i choć ma lepsze, to i tak wolę Nikona. :-)

Na YT jedna panienka testowała A7R3 i mówiła że do foto ptactwa ma jedną poważną wadę. Podczas zdjęć seryjnych jest blackout i nie można podążać za ruchomym obiektem bo go nie można zobaczyćw wizjerze. Czy to prawda ? Jak ten Sony obie radzi z tym ?