PDA

Zobacz pełną wersję : Leica M6, tylna klapka



Switaj
19-11-2020, 22:16
Hej!

Zdecydowałem się na zakup aparatu Leica M6.
Body jest niesamowite - wspaniała maszyna. Niepokoi mnie jednak jedna rzecz i chciałbym rozwiać swoje wątpliwości:

tylne drzwiczki aparatu (te na których znajduje się okrągłe pokrętło od ustawiania ISO) mają jakby luzy. Tzn. pod naciskiem kciuków lekko "pracują" w górę i w dół, tak jakby lekko wypychała je jakaś sprężynka? Są to ruchy pokroju 2/3 mm - ale jednak. Biorą kamerę w dłoń czuć jak klapka lekko sprężynuje.

Czy to normalne zjawisko? Spotkaliście się z tym?
Mi wydaje się troszkę dziwne - tyle naczytałem się o tych aparatach i ich budowie a la czołg, że teraz dziwi mnie bardzo ten ruch.

JacekB
20-11-2020, 03:54
Są to ruchy pokroju 2/3 mm

Chodzi o dwie trzecie milimetra? Czy może o dwa do trzech milimetrów, co rzeczywiście powinno być zauważalne?

Wprawdzie nie mam M6, ale konstrukcja tylnej klapki we wszystkich modelach poczynając od M3 jest w zasadzie taka sama, więc mogę coś powiedzieć na ten temat. W obu moich M3 klapka siedzi sztywno. Na pusto dałoby się przy niejakim wysiłku wyinterpretować te dwie trzecie milimetra luzu, ale dwóch milimetrów w żadnym wypadku. Z filmem w środku powiedziałbym, że jest wręcz jeszcze bardziej sztywno, przynajmniej w subiektywnym odczuciu.