PDA

Zobacz pełną wersję : Serwis Sigma Problem



swiderk
18-10-2020, 19:46
Witam.
Mam pytanie odnośnie serwisu sigmy w Gdyni.
Wysłałem im nowo zakupiony obiektyw Sigmy (50 mm art.) do kalibracji w raz z body D610.
Fakt, faktem że dosłownie po 5 dniach obiektyw do mnie wrócił rzekomo skalibrowany z body.
I tak jak szybko sprzęt do mnie wrócił, tak szybko się rozczarowałem.
Obiektyw zanim wysłałem miał spory FF po powrocie ma teraz spory BF ale nie to mnie zaskoczyło najbardziej.
W aparacie w ustawieniach picture control standardowych (w zasadzie używam tylko tych) ustawione zostało wyostrzanie na 9 tj. max i tyle.
Czyli kalibracja w serwisie sprowadziła się jedynie do zmiany ustawień wyostrzania, które zresztą dotyczą tak naprawdę jpga.
Czy to normalne praktyki tego serwisu?
Zalatuje to jakimś quasi-profesionalizmem. Co robić słać tam jeszcze raz? Dobrze że to nowy obiektyw na gwarancji bo gdyby kazali mi za to płacić to było by wręcz śmieszne.

Może zainwestować w usb-docka i powalczyć z tym samemu? (tylko czy wspomnianym usb-dockiem jestem w stanie w domu osiągnąć "legendarne" efekty sigm art.?)

OjTam
18-10-2020, 19:58
Serwis Sigmy zawsze zwiększa ostrość w ustawieniach PC, bo wtedy najłatwiej przestrzelenia wyłapać. A to, że nie ustawili za pierwszym razem, też się niestety zdarza. Może wyślij raz jeszcze?

swiderk
18-10-2020, 20:13
Hym, no o tym nie wiedziałem. Zadzwonię i zapytam zamiast się wkurzać i od razu psioczyć na nich.

notdot
19-10-2020, 10:52
sprawdź sobie to dokładnie czy masz FF czy BF i w ogóle czy masz, na różnych przysłonach
jeśli faktycznie to dzwoń, czasami się zdarza, ale zazwyczaj w te kilka dni robią porządną robotę i ja nigdy nie narzekałem a kalibrowałem chyba z 6 czy 7 szkieł

Zetec
20-10-2020, 18:55
Ja miałem kilka kontaktów z tym serwisem i zawsze chcieli mnie zrobić w wała. Przeważnie było to zwiększenie zapłaty za robotę nawet kilkukrotnie. Dlatego zrezygnowałem z obiektywów sigmy...

Wysłane z mojego SM-N970F przy użyciu Tapatalka

swiderk
17-11-2020, 19:11
Chwilkę to trwało zanim to ogarnąłem. Wszystko już działa tak jak powinno:)

adalbert7
18-11-2020, 19:27
Ja tylko raz wysyłałem obiektyw na kalibrację do Gdynie i wszystko przebiegło szybciutko i obiektyw wrócił bez żadnego BF czy FF. Był to obiektyw na gwarancji więc nie potrafię nić powiedzieć o kasie, bo usługa była bezpłatna. Pozdrawiam