PDA

Zobacz pełną wersję : Przesiadka z d7000



sylpart
16-10-2020, 16:49
Hej! Szukałam na forum takiego wątku, ale niestety nie znalazłam, choć podejrzewam, że był taki... wybaczcie. Zamierzam sprzedać swojego d7000 z obiektywem 18-105, gdyż zdiagnozowano u niego problem z af przy małych wartościach przysłony tj. 1.4-1.8
Myślę nad d750. Czy to będzie duży przeskok? Znam specyfikację, ale co w praktyce da mi ta zamiana? Mogę się spodziewać lepszej ostrości, lepszej jakości? Na razie ze szkieł mam tylko Nikkora 50 mm 1.4G i chciałabym go wykorzystać do pełnej klatki. Moje tematy foto to głównie portret, w tym szersze ujęcia rodzinne.

Czy ktoś dokonał takiej zamiany w ramach tych konkretnych modeli? Jakie odczucia?

Jurek Ż
16-10-2020, 17:13
Moim zdaniem Nikon D750 to znacznie lepsza jakość obrazowania. Możliwość korzystania z wysokiego ISO. Szybszy i dokładniejszy AF oraz lepszy pomiar światła.

TOP67
16-10-2020, 19:22
Jeśli kupiłeś jasny obiektyw dla uzyskania małej GO, to pełna klatka da Ci jeszcze więcej. Ale obiektyw 50/1.4G nie będzie już portretowy, tylko standardowy. Swoją drogą ten obiektyw słynie z wolnego AF oraz shift focusa. Sprzedałem go tak szybko, jak tylko mogłem.

lukasz_kk
16-10-2020, 19:26
Ja przeszedłem taką drogę, z tym że do kompletu z D7000 miałem Sigmę 17-50 2.8 i Nikkora 35 1.8 w wersji DX. D750 jest lepszy pod każdym względem, ale D7000 miło wspominam. Dobrze naświetlone ISO 3200 z tego korpusu po obróbce wygląda całkiem przyjemnie.

Co do Nikkora 50 1.4G to nie jest on demonem ostrości, ale na Twoim miejscu bym go nie sprzedawał, bo nie jest wiele wart. Z tego samego względu sam go chyba chętnie kupię, bo poza kiepską ostrością bardzo podoba mi się plastyka i bokeh jaki daje ten obiektyw.

sylpart
17-10-2020, 08:44
odnośnie obiektywu masz na myśli, że stanie się standardowy z powodu szerszego kąta widzenia?

- - - - kolejny post - - - - - -


Jeśli kupiłeś jasny obiektyw dla uzyskania małej GO, to pełna klatka da Ci jeszcze więcej. Ale obiektyw 50/1.4G nie będzie już portretowy, tylko standardowy. Swoją drogą ten obiektyw słynie z wolnego AF oraz shift focusa. Sprzedałem go tak szybko, jak tylko mogłem.

odnośnie obiektywu masz na myśli, że stanie się standardowy z powodu szerszego kąta widzenia?

- - - - kolejny post - - - - - -

Oglądałam i czytałam recenzje d750 i właśnie dużo się mówi na temat ISO. Zetknęłam się nawet ze stwierdzeniem, że ten aparat widzi w ciemności więcej niż ludzkie oko. W każdym razie z tego co piszecie wynika, że ta zmiana będzie korzystna. Potem planuję dokupić szkła, choć jeszcze nie wiem jakie. Pewnie coś szerokokątnego.

TOP67
17-10-2020, 10:09
Tak. 50 mm to obiektyw standardowy. Portretówki zaczynają się od 85 mm. Ale do zdjęć całej postaci, czy rodzinnych standard jest OK.
Kupując obiektyw 85/1.8 uzyskasz na D750 mniejszą GO niż z 50/1.4 na D7000.

Sprawa ISO jest oczywista, ale przy portretach zwykle nie jest to najważniejsze.

sylpart
28-10-2020, 12:20
A może jednak zamiast d750 iść w bezlusterkowce? Np. Nikon z50. Co myślicie? Który bardziej nadaje się do zastosowań profesjonalnych? Głos w mojej głowie podpowiada mi full frame...

TOP67
28-10-2020, 12:25
Z50 to dalej DX, więc nic nie zmieni w kwestii portretów.

sylpart
04-11-2020, 10:01
Ok, a więc lepiej FF w postaci d750, a może kiedyś jak ceny spadną to się zastanowić nad formatem FX bezlusterkowca. Teraz może warto zainwestować w szkła. I tu jeśli mogę podpiąć wątek.... Co polecicie do portretów i reportaży? Mam 50mm, wiem że do portretu idealne są 85 i 35. Kręcą mnie szerokokątne szkła. Jakiej marki konkretnie i w jakim zakresie ogniskowych byście polecili?

ksh
04-11-2020, 10:37
Ogniskowa jaką potrzebujesz, a model to kwestia kasy, wybór w lustrzankach jest gigantyczny.