PDA

Zobacz pełną wersję : Projektowanie opakowań



abdul
12-10-2020, 13:17
Jaki program najlepiej sprawdzi się do projektowania opakowań?

zdyboo
12-10-2020, 13:31
Jeżeli chodzi o graficzną stronę to Corel Draw lub Adobe Illustrator. W każdym razie coś do obsługi grafiki wektorowej.
Przyda się też program do obróbki grafiki bitmapowej o ile taka ma się znaleźć na projektowanym opakowaniu.

Jeżeli pytasz o stronę ergonomiczną czyli mając towar o zadanym kształcie i wielkości masz zaprojektować jak najmniejsze opakowanie to nie mam pojęcia. U mnie w fabryce graficy pracują na gotowych wykrojnikach, które dostają od wytwórcy.

abdul
12-10-2020, 13:54
No właśnie aby to później było kompatybilne z opakowaniem (ta grafika). Mam tutaj na myśli odpowiednią wielkość itd.

zdyboo
12-10-2020, 14:07
Nie rozumiem.
Masz towar np. aparat fotograficzny, razem z nim chcesz spakować akcesoria typowe dla tego typu produktu. Pasek, kabelki, akumulator, ładowarkę i dokumentację. Wychodzi, że będziesz potrzebował prostopadłościan o określonych wymiarach. Robisz projekt takiego opakowania i wykrojnik projektu czyli siatkę opakowania przekazujesz grafikowi. Grafika głowa w tym, aby zmieścić wszystkie elementy graficzne na opakowaniu tak, aby było sensownie i atrakcyjnie rozmieszczone. Działanie w inny sposób jest oczywiście możliwe, ale znacznie trudniejsze.

abdul
12-10-2020, 14:15
Jak mam opcję, to oczywiście wolę to zrobić przy najmniejszej linii oporu :) Czyli ten algorytm postępowania wydaje się być racjonalny.

kussy
12-10-2020, 14:35
Nie wiem jaka jest planowana skala, ale drukarnie mają zwykle dział projektowy, w którym Ci to ogarną: https://www.fingerprint.pl/projektowanie-opakowan/