PDA

Zobacz pełną wersję : [ Sony ] Aktualizacje a6000



Nduro
16-09-2020, 22:35
Kilka pytań mam,wpierw czy miał ktoś problemy z komunikacją z komputerem na win10. Mój laptop nie widzi a6000, w aparacie ustawiona pamięć masowa jak pisało na stronie Sony. Podpinałem pod wszystkie usb i nic. Czy ktoś aktualizował a6000 do wersji 3.21? Czy jest rzeczywiście jakaś poprawa widoczna dla amatora względem wersji 3.2? Ponoć lepiej i szybciej chodzi AF na tej aktualizacji (chociaż na moją starszą wersję nie narzekam)

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

MiGo
19-09-2020, 23:09
Nie widzę różnicy "przed" i "po" aktualizacji, być może dlatego że nie mam "wymagających" obiektywów. Z tego co pamiętam to aktualizacja odbywała się poprzez oprogramowanie odpalane na komputerze - próbowałeś?

Nduro
21-09-2020, 21:59
Tak odpalałem na kompie, robiłem wg. Wskazówek ze strony Sony. Jutro spróbuje ponownie, dziś aktualizowalem lapka i robiłem w nim porządki

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

rotos
24-09-2020, 22:08
Używałeś kabla z zestawu Sony czy przypadkowego? Z którymś modelem (Nex 6 chyba) miałem podobnie i poszedł tylko po sonowym kablu.

Nduro
24-09-2020, 22:16
Nie wiem czy to oryginalny kabel bo sprzęt kupiłem używany, a kabel dość długi. Miewałem podobne z innych aparatów i były sporo krótsze. Czy sony ma takie długie kable? Teraz nie mam jak zmierzyć, jutro podam jego długość. Nadal nie udało mi się połączyć z komputerem.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Nduro
26-09-2020, 14:40
Podłączyłem do starszego lapka z win7 i na zwykłym kablu usb z ładowarki Huawei poszła aktualizacja bez zająknięcia. Podłączałem później do lapka z win10 i nie widzi aparatu nadal. Ale aktualizacja zrobiona [emoji41]

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

KaarooL
27-09-2020, 10:03
Miałem zasugerować użycie w7, ale sam rozwiązałeś problem.
w10 to szajs, pod wieloma względami.