Zobacz pełną wersję : Wybor kuriera
Na rynku jest co najmniej kilkanaście opcji na przesłanie określonego zamówienia do klienta końcowego. Z jakich opcji korzystacie najczęściej? Czy poszczególne opcje różnią się od siebie aż tak mocno pod względem jakości?
Najtaniej wychodzi Inpost lub Paczka w Ruchu.
Z kurierów, to różnie to bywa. Zależy gdzie.
robin102
14-09-2020, 13:15
korzystam dużo z furgonetka.pl nawet sporo zagranicznych przesyłek na czas i bezpiecznie docierało
Najtaniej jest Poczta z podpisaną umową ale kurier/listonosz to loteria, póki co u mnie najmniej zawodna jest Poczta ( przesyłka polecona, odbiór w punkcie, paczka kurierska ), najgorszy to kurier Inpost, DPD, Fedex, w tej kolejności, Paczka w Ruchu to często tydzień dostawa i zawsze stękanie klienta co to wybiera, a z firm kurierskich najlepszy jest UPS ale bez umowy drogo.
robin102
14-09-2020, 22:30
jakoś tak w zdrowiu to mało ma szczęścia, ale w kurierach i kurierkach mega fart :) przez jakieś 15 lat korzystania ani jednego, jedniutkiego problemu z kurierami i przesyłkami. Setki, grube setki przesyłęk nadalem i odebrałem. Zawsze docierają, zawsze na czas, ale fakt często w kontakcie telefonicznym jestem i zdarzało się, że gdzieś na mieście odbierałem, bo pani Ania by się nie wyrobiła . Poczta niestety zawodzi w terminach i to dramatycznie. Chociaż to też trochę opanowałem i wysyłam ta specjalna przesyłkę z okresloną wartoscią którą się podaje, nie chodzi o przesyłkę tzw wartościową paczkę tylko o specjalny druk przesyłka -wartość i wtedy dociera dnia następnego i to sporej wagi mogą być. Coś 22 zł było w tamtym roku
Bartolini82
24-09-2020, 18:32
Jeżeli coś wysyłacie Inpostem to jak uszkodzą, zapomnijcie, że dostaniecie odszkodowanie. Mi już kilka razy rozwalali paczki oklejone "ostrożnie szkło". Był protokół szkody, paczki zapakowane wedle ich regulaminowych wytycznych, a i tak reklamacje odrzucane :/
Ile trzeba wysyłać, żeby mieć tyle rozwalonych?
Ja wysyłam kilkanaście paczek miesięcznie (i tyle samo dostaję). Nigdy nie miałem uszkodzonej. Raz paczka zaginęła, bo okradli samochód kuriera. Odzyskałam całą kwotę ubezpieczenia (5 tys.).
Jeśli się da, korzystam z paczkomatu, jak nie to z DPD i kuriera 48.
jak wysyłam droższy sprzęt to zawsze kurier + ubezpieczenie, nawet jak uszkodzą, kasę oddadzą
ale też mi się nigdy nie zdarzyło by coś było uszkodzone, tylko że zawsze podstawa to folia bąbelkowa, którą w markecie na rolki dostaniesz za kilkanaście złotych
wolę kilka razy sprzęt owinąć i upakować porządnie w dobry karton, nawet jak dam te naście złotych za opakowanie to wolę to niż potem płakać że uszkodzili
Bartolini82
24-09-2020, 21:32
Ile trzeba wysyłać, żeby mieć tyle rozwalonych?
Ja miesięcznie nadaję Inpostem ponad 1000 paczek.
Dużo nie wysyłam/odbieram ostatnio ale parę rzeczy na miesiąc się znajdzie. Najwygodniej chyba teraz i sprzedającemu i kupującemu korzystać z inpostu. Jednak możliwość nadania i odebrania przesyłki o "dowolnej" porze + brak kolejek robi robotę :) Ja z tego przynajmniej bardzo zadowolony jestem.
Nawet jak ktoś kuriera wybierał to pasowało mi wybrać kuriera inpostu, wrzucić do paczkomatu i po temacie :)
A z "normalnych" kurierów to absolutnie nie polecam DPD. Owszem wysłać ok, wcale drogo nie wychodziło ale jako klientowi zdarzyło mi się, że 2 paczki mi przepadły. O reklamowaniu można zapomnieć...
Teoretycznie jest to wygodne, problem zaczyna się jak masz większą ilość i trzeba polegać na kurierze inpost, który może przyjedzie, a może jutro, loteria kompletna.
Obecnie klienci zaczęli korzystać z UPS i tu póki co jest rewelacja od strony kuriera, kontakt i punktualność, oby tak dalej.
Bartolini82
30-09-2020, 23:36
koesh, to gdzie Ty mieszkasz, że kurier codziennie nie przyjeżdża? W Inpost możesz sobie zrobić zlecenia stałe, że kurier będzie na 100% codziennie w wybranych przez Ciebie godzinach.
Ja mieszkam na wsi pod Wrocławiem i kurier jest u mnie codziennie. Wystarczy, że wysyłam zlecenie na odbiór do godz.13. Choć tak czy siak, nawet jak bym zapomniał to i tak wie, że ma przyjechać ;)
W dodatku nie mam żadnych oficjalnych stałych zleceń. Choć u mnie na terenie nie mogę narzekać na żadną firmę. Przyjeżdża do mnie zarówno DHL, UPS, Geis, DPD, Hellman (czy jak im tam) z paletami, jak i GLS czy czasami FedEx. Więc przekrój totalny. Każdy jest terminowo. Czasami z paletami Hellman nawalał, ale poprawili się ostatnio.
Teoria, a praktyka to w inpost omijają się szerokim łukiem sprawy, przedmieścia Krakowa i co tydzień nowy ukrainiec za kółkiem w inpoście.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.