Zobacz pełną wersję : Jaki gimbal
Szydlarz
02-09-2020, 10:00
Cześć :)
Ostatnio zastanawiam się nad kupnem gimbal'a do mojego statywu 3 Legged Thing Corey. Problem w tym, że nie wiem który wybrać. Zestaw jaki będzie na nim pracować to D750 z obiektywem T150-600mm G2.
Jakich gimbali uzywacie i jakie polecacie ?
Generalnie polecam benro. Tańsza opcja i używka to wersje gh-2 lub jak znajdziesz to gh-2c (carbon). Lepsza wersje to gh-5C, którą mam obecnie od jakiegoś czasu i jest świetna. Wcześniej miałem gh-2 i była ok, jeszcze wcześniej miałem manfrotto 393 ale z niej nie do końca byłem zadowolony, brak blokady obrotu (nie trzymała) itp. Mój zestaw waży ok 5kg i wspomniane głowice dają spokojnie radę.
madebyzosiek
02-09-2020, 13:13
Też polecam Benro GH-2, bardzo fajna głowica za bardzo rozsądne pieniądze. Ważne, żeby nogi nie chwiały się i żeby na kolumnie centralnej nie robił się żaden luz. Mi się udało kupić w dobrej cenie Induro CLT303, na prawdę mocne.
Keszelski
02-09-2020, 20:42
Ja ostatnio kupiłem gimbala na ali za ok. 160 zł. Z przeznaczeniem do D750 i D7200 z N 200-500.
Pierwsze wrażenie - bardzo solidny przyrząd, i dla moich amatorskich zastosowań z w/w sprzętem foto w zupełności wystarczający. Nie miałem styczności z GH2, ale patrząc na zdjęcia GH2, mój chińczyk dość podobny do niego.
Ja ostatnio kupiłem gimbala na ali za ok. 160 zł. Z przeznaczeniem do D750 i D7200 z N 200-500.
Pierwsze wrażenie - bardzo solidny przyrząd, i dla moich amatorskich zastosowań z w/w sprzętem foto w zupełności wystarczający. Nie miałem styczności z GH2, ale patrząc na zdjęcia GH2, mój chińczyk dość podobny do niego.
Siema.
Podziel się linkiem do tego chińczyka.
Dzięki
Keszelski
03-09-2020, 07:23
bejcman - link wysłałem na pw
Jedyna uwaga do dostawcy z linku - bardzo długo czekałem na dostawę - grubo ponad miesiąc. Zresztą w opiniach były uwagi o długim terminie dostawy. Inne duperele z ali przychodziły znacznie szybciej.
Kupiłem też płytkę szybkiego montażu 150 mm, na wypadek żeby N200-500 lepiej był wyważony w przypadku pozycji 500.
Szydlarz
04-09-2020, 09:20
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Wybór padł na Benro GH2C. Sprzęt w dobrej (tak sądzę) cenie już zamówiony a w gratisie płytka PL100.
Szydlarz
13-09-2020, 19:48
Ostatnio odbyłem pierwsze wyjście w teren z zamontowanym na statywie GH2C. Odczucia z użytkowania bardzo pozytywne (choć waga zestawu się zwiększyła). Przy idealnym wyważeniu świetnie manipuluje się aparatem i stabilność jest zdecydowanie lepsza niż przu standardowej głowicy kylowej (obiektyw zablokowałem na 500mm). Jeszcze przede mną kilka testów w czasie urlopu, ale to dopiero na koniec września. Dziękuję użytkownikowi grafo za polecenie osprzętu. :)
Jak to mówią 'będzie pan zadowolony' ;)
madebyzosiek
13-09-2020, 21:13
Jak to mówią 'będzie pan zadowolony' ;)Zdecydowanie tak :)
Kosciech
18-10-2020, 18:59
Żeby nie tworzyć nowego tematu to napiszę tutaj u kolegi. Szukam również gimbala do zestawy d850+sigma 150-600 Sport. Nie chciałbym kupować jakiejś mega drogiej głowicy więc szukam jakiegoś porządnego chińczyka, który działa dobrze. Macie koledzy jakieś doświadczenia w tym temacie? Nie chodzi mi o jakieś gówno za 150pln które się połamie przy 1 użyciu. taki chińczyk ale z wyższej półki. Znalazłem coś takiego i bardzo się nad tym zastanawiam: https://pl.aliexpress.com/item/32759866444.html?spm=a2g0o.detail.0.0.e7453dd4Nuda SM&gps-id=pcDetailFavMayLike&scm=1007.12873.140318.0&scm_id=1007.12873.140318.0&scm-url=1007.12873.140318.0&pvid=23461b7e-b340-4617-b420-12ebd1e94c96&_t=gps-id:pcDetailFavMayLike,scm-url:1007.12873.140318.0,pvid:23461b7e-b340-4617-b420-12ebd1e94c96,tpp_buckets:668%230%23131923%2315_668 %23808%234094%23704_668%23888%233325%2315_668%2328 46%238111%23415_668%232717%237563%23514__668%23337 4%2315176%23923
Wygląda porządnie, ma niby 20kg nośności i waga tylko niecały kg.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.