Fatamorgana
28-08-2020, 11:01
Dzień dobry.
Rzadko narzekam, ale tym razem skala problemu jest już upierdliwa.
Mój drugi D7100 (STAN BARDZO DOBRY!, ZERO PROBLEMÓW, SERWISÓW ITP) od POCZĄTKU po zakupie nie chce się dogadywać z trzema Nikkorami. Na wyświetlaczu mam ERRor, a zamiast wartości przysłony kreski. :(
Czyszczenie styków nic nie dało.
Cechą wspólną jest posiadanie przez te Nikkory pierścienia przysłon. Chodzi o 50mm D, 80-200mm f2.8 (dwupierścieniowy NEW) i 300mm f4 (starszy, bez AF-S).
Jak to jest, że nowsze ale i STARSZE korpusy (jak D300, D300s) te obiektywy widzą, a taki dość zaawansowany aparacik jak D7100, mimo że też kilka latek ma nie widzi? Poprzedni egzemplarz korpusu nie miał z tym problemu, a na dodatek 50mm jest w znakomitym stanie, czystsza od pozostałych wymienionych, a jednak cała trójka jak na komendę po zapięciu do tego body nie jest widziana.
Inne szkła (z AF-S) bez problemu.
Software za stary, za nowy? (to w takim razie dlaczego taki D4 te obiektywy widzi?)
Zaznaczam, że wszystkie 3 szkła na 2 innych korpusach pracują bez zarzutu. Żadnych wahań, zawiech, utraty komunikacji itd.
Rzadko narzekam, ale tym razem skala problemu jest już upierdliwa.
Mój drugi D7100 (STAN BARDZO DOBRY!, ZERO PROBLEMÓW, SERWISÓW ITP) od POCZĄTKU po zakupie nie chce się dogadywać z trzema Nikkorami. Na wyświetlaczu mam ERRor, a zamiast wartości przysłony kreski. :(
Czyszczenie styków nic nie dało.
Cechą wspólną jest posiadanie przez te Nikkory pierścienia przysłon. Chodzi o 50mm D, 80-200mm f2.8 (dwupierścieniowy NEW) i 300mm f4 (starszy, bez AF-S).
Jak to jest, że nowsze ale i STARSZE korpusy (jak D300, D300s) te obiektywy widzą, a taki dość zaawansowany aparacik jak D7100, mimo że też kilka latek ma nie widzi? Poprzedni egzemplarz korpusu nie miał z tym problemu, a na dodatek 50mm jest w znakomitym stanie, czystsza od pozostałych wymienionych, a jednak cała trójka jak na komendę po zapięciu do tego body nie jest widziana.
Inne szkła (z AF-S) bez problemu.
Software za stary, za nowy? (to w takim razie dlaczego taki D4 te obiektywy widzi?)
Zaznaczam, że wszystkie 3 szkła na 2 innych korpusach pracują bez zarzutu. Żadnych wahań, zawiech, utraty komunikacji itd.