Zobacz pełną wersję : Kosiarka spalinowa
spiritus
11-08-2020, 11:00
Starszym się zepsuła stara od AL-KO i postanowili kupić nową. Polecacie jakieś warte uwagi do przydomowego koszenia?
Budżet to tak ok 1500 pln więc jakaś honda odpada.
madebyzosiek
11-08-2020, 11:39
Kupiłem ostatnio i polecam: https://marpol.opole.pl/oferta/g-44-pk-comfort-plus/
Fakt, że nie ma napędu, za jakieś chyba 400 zł była z napędem, mi nie jest potrzebny. Kosztowała około 1000, gwarancja, serwis, pełne zadowolenie.
Kojocisko
11-08-2020, 11:44
https://topmarket.pl/produkty_nac/kosiarki/kosiarki_spalinowe.html
za 1000zł masz konstrukcję z silnikiem Briggs&Stratton. Firma (NAC) od lat na rynku.
Oczywiście model zależy od wielkości działki, ja używam elektryka, ale kupiliśmy znajomym duży model spalinowy na działkę 2 tys. metrów i od lat działa niezawodnie.
dannywrocek
11-08-2020, 11:48
Kup cokolwiek pasujacego do powierzchni działki (trawnika),byle miało silnik B&S.
spiritus
11-08-2020, 12:41
Kup cokolwiek pasujacego do powierzchni działki (trawnika),byle miało silnik B&S.
Hortmasz będzie ok?
https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-z-napedem-briggs-stratton-9545931536?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MmNhYzJjNDgtYjc3YS00NTY3LWE0MzctNWJjNmZjZTI0N zg1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f8c41080-c6be-42db-b436-c9f48ac9ce5a
dannywrocek
11-08-2020, 13:04
Wygląda ok :-) Ma silnik B&S. To ma znaczenie,bo łatwo dostać części,czy wyserwisować w każdym (sensownym) serwisie kosiarek. Jeśli ciężar i wielkość "pokosu" jest ok,to tylko brać. Ja swoją marketową (podobną) dręczę już 8 rok (nie oszczędzając jej) i śmiga jak szalona.
spiritus
11-08-2020, 14:11
No to kupione.
Zobaczymy ile to pochodzi ;)
jurkarol
11-08-2020, 14:26
Hortmaszem z napędem chyba ponad 2 lata koszę w sezonie co jakis czas prawie 0,3 ha na stoku. Ja wykończony kosiarka nic.
robin102
11-08-2020, 16:24
Hortmasz będzie ok?
https://allegro.pl/oferta/kosiarka-spalinowa-z-napedem-briggs-stratton-9545931536?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=MmNhYzJjNDgtYjc3YS00NTY3LWE0MzctNWJjNmZjZTI0N zg1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f8c41080-c6be-42db-b436-c9f48ac9ce5a
HORTMASZ z kosą 54 cm a nie jak tu 51 już 8 lat taka ma za sobą walkę z dużą ilością wiejskiej trawy co 10-12 dni. Oczywiście z silnikiem B&S pracowała już na benzynie ekstrakcyjnej, na oleju napędowym jak po piwku pomyliłem kanistry, u sąsiada tak od 5-6 lat ma nie wymieniany olej, więc sam silnik jakby niezniszczalny. Nadwozie po 8 latach tu i tam lekka korozja się pojawia, ale wiadomo to nie Audi :) . Dokładnie tyle samo kosztowała 8 lat temu, wiec można powiedzieć, że tanieją, bo pewnie w Chinach skladaja teraz :) Wymieniałem linkę uruchamiania napędu i pas napędu kół tej przekładni GT koszt części wszędzie dostępnych 100 zł , bo nie ma lekkiego życia, kretowiska, nierówny teren, wszystko dzielnie znosi. Żywotność założona przez producenta takich kosiarek to 250 do max 300 roboczogodzin.
robin102
12-08-2020, 11:46
Aaaa mój Hortmasz ma silnik 190 cm3 i chyba z 6 czy 7 KM mocy :) ta z linka widzę, że ciut słabsza ale i kose ma mniejszą.
spiritus
14-08-2020, 21:35
robin102
Nie wiedziałem, że hortmasz robi takie porządne kosiarki... z uchwytami na browce :D
42186
robin102
14-08-2020, 22:06
Hortmasz to dawna fabryka urządzeń i maszyn na potrzeby przemysłu spożywczego, dla dawnych lokali gastronomicznych spod brandu Hortex, taki dawniejszy PEWEX z łakociami, mrożonkami, ciastami, winami. Nie ma się co dziwić, że pamiętają o uchwytach na paliwo dla kosiarza :)
krzysztofz24
15-08-2020, 01:17
Uchwyty na piwo...co to za fanaberie. Jak sie ma rowny gladki teren i bez zadnych drzew to jeszcze mozna zrozumiec te uchwyty na piwko.
Ale jak to jest kosiarka z ktora sie zwija i wygina po nierownym terenie, pod zwisajacymi galeziami drzew (czyt. moja dzialka), to nie ma czasu na takei luksusy:-);-).
robin102
15-08-2020, 11:10
@robin102 (https://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=5441)
Nie wiedziałem, że hortmasz robi takie porządne kosiarki... z uchwytami na browce :D
Który model konkretnie zakupiony został ?
spiritus
15-08-2020, 13:34
robin102 ten z linku na allegro
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.