PDA

Zobacz pełną wersję : Fuji & Sony A7 :-(



TENET
16-07-2020, 12:47
Mam Fuji XT3 i X-H1 ... i caschback i w sumie dobra oferta i do zestawu dołączył Sony A7 III na razie z kitowym szkiełkiem :-). Po kilku dniach zabawy powiem tak , gdyby Fuji X-H1 miało matrycę FF z Sony A7 III i akumulator Sony ..... i nic a nic więcej , to byłby to aparat wręcz idealny. Szkoda że tak nie będzie . Matryca Sony jest świetna , zakres tonalny itd , ale sam korpus i rozwiązania w nim zawarte odbiegają od Fuji , nie ta klasa aparatu jeśli chodzi o sterowanie , menu , motor jpg , wygląd . Sony to fajna firma
ale tradycji w sprzęcie foto jakby nie była nie ma a to co przejęła od Minolty poszło troszkę w zapomnienie :-). No ale może się polubimy z Sony , szczególne jak trafi do mnie 55 1.8 ZEISS , którego mam w planach . Ale ten dźwięk walącej migawki w porównaniu z aksamitnym pyknięciem Fuji to już przesadzili :-). Także zanim zaczniecie Szanowni myśleć o takich zmianach to dobrze przyjrzyjcie się co macie :-)))) .

poste
16-07-2020, 14:39
Wiesz, jak jesteś przyzwyczajony do jakichś rozwiązań, to chwilę zwykle trwa zanim na tyle poznasz inne, żeby aparat nie przeszkadzał ;) Co do dźwięku migawki to zapewne masz rację, Sony poszło drogą Nikona i wali jak się patrzy:). Jako ciekawostkę napiszę, że licznik migawki w moim Sony pokazuje 242 zdjęcia, natomiast ostatnia fotka ma numer 4359:shock: Po prostu wyłączyłem wszystkie dźwięki i używam migawki elektronicznej... na tyle zdjęć tylko raz zauważyłem problem, pojawiły się pasy na zdjęciu w oświetleniu z jakichś gównolamp ulicznych. Ale może się po prostu nie znam i migawka elektroniczna to zło:twisted:

cybulski
16-07-2020, 15:33
Fuji lepszy user experience, że tak powiem. Sony wali tą migawką, że aż przykro słuchać, no do dyskretnej fotografii Fuij lepszy :)
Ktoś napisał kiedyś i uważam, że to faktycznie tak jest że czar fuji trochę pryska gdy siada sie do obróbki rawów. JPGi są wygodne dobre jednak mam wrażenie że przez te lata ostatnie Fuji z obrazem zostało trochę w tyle i jeśli nic z tym nie zrobią to będzie lipa.
Niby mają ten średni format ale tutaj uważam że Sony jest bardziej przystępną alternatywą jednak. No ciężko dzisiaj chyba znaleźć ogólnie "lepszy" i bardziej przystępny system do wszystkiego niż Sony.
Jeszcze musi dużo wody upłynąć zanim N i C zagrożą aktualnej pozycji systemu Sony (szklarnia).

ksh
16-07-2020, 15:43
Trzeba było wybrać Nikon Z6 i byłbyś zachwycony :)

cz4rnuch
16-07-2020, 15:57
Piękny dźwięk migawki wydobywa się z Canona R5. Tutaj Sony niestety odpada w przedbiegach. A co do używania to miałem do czynienia z Fuji gdy jeszcze byłem nikoniarzem i wtedy zupełnie nie siedziała mi ta filozofia. Ale jak się domyślam to kwestia przyzwyczajenia. Ja się już nawet przyzwyczaiłem do menu Sony :)

cybulski
16-07-2020, 16:28
Mnie chodzi po głowie właśnie seria A7R trójka ale z drugiej strony nie umiem się rozstać z Canonem, miał być na rok dwa a polubilem.

ksh
16-07-2020, 17:45
Ja się już nawet przyzwyczaiłem do menu Sony :)

hehe... jest coś w tym ale też się przyzwyczaiłem mimo że jednak od zawsze to nikon dominował w moich łapkach.