PDA

Zobacz pełną wersję : Tani aparat z CCD



Franek_
24-05-2020, 22:50
Co jest tanie, ma CCD z tymi pięknymi czerwieniami, i za bardzo nie laguje przy użytkowaniu?

Kompakt albo jakieś małe lustro z tanimi obiektywami.

Dla fanaberii bym zanabył..

madebyzosiek
25-05-2020, 00:05
Nikon D80

jjj
25-05-2020, 00:29
nikon d200

david555
25-05-2020, 01:51
No co Wy, a D50 to od macochy ? :D

Jest jeszcze D70 i D70s, ale nic nie daje takiego pięknego obrazka, jak D50.
Optyczni go swego czasu zjechali jak burą sukę, ale to Panie Dziejaszku z czystej zawiści, bo obrazek ma jak marzenie, no i synchro z LB 1/500 s.

Franek_
25-05-2020, 07:50
czy w którejś z tych puszek AF jest taki dobry jak w analogowym Nikonie F90x? bo akurat mam taki i miałbym skalę porównawczą, a z tego f90 jestem pod tym względem b. zadowolony

ewentualnie - coś z kompaktów?

david555
25-05-2020, 08:00
W sumie im mniejsza rozdzielczość sensora, tym wymagania wobec AF mniejsze i tu brylowałyby D50 i D70s.

D70s, to taki bardziej zaawansowany D50, ale co do zasady, obydwa generują dosyć podobny obrazek.

D50 do dziśiaj dumnie pręży się na półce i bywa, że zabieram go na spacery.

jurkarol
25-05-2020, 09:25
z kompaktów ccd ma sony dsc v1, dość wolny jak na obecne czasu ale obrazek do iso 400 fajny

jjj
25-05-2020, 10:29
Mój pierwszy aparat cyfrowy ;)

jurkarol
25-05-2020, 13:55
Mój pierwszy aparat cyfrowy ;)
ja go jeszcze mam, robi zdjęcia ale cierpliwość mi znacznie zmalala

Ligo
25-05-2020, 15:05
https://www.dpreview.com/products/search/cameras#criterias=SpecsSensorSize%2CSpecsSensorTyp e&view=grid&paramSpecsSensorSize=PremiumCompacts%2COneInch%2CF ourThirds%2CAPSCH%2CFullFrame&paramSpecsSensorType=CCD

jurkarol
25-05-2020, 15:35
https://www.dpreview.com/products/search/cameras#criterias=SpecsSensorSize%2CSpecsSensorTyp e&view=grid&paramSpecsSensorSize=PremiumCompacts%2COneInch%2CF ourThirds%2CAPSCH%2CFullFrame&paramSpecsSensorType=CCD
no i pozamiatales :)
tylko, że... nie każdy aparat z tą matryca robi te słynne magiczne zdjęcia

aldam
25-05-2020, 16:06
Mialem kiedyś Pentaxa z ccd z 50 1.4
Piękny obrazek dawał ten zestaw. Mam kilka zdjęć do dzisiaj w dużym formacie na ścianie .

Czy d3000 i d80 to ta sama matryca ?

jo44
25-05-2020, 16:10
Nikt nie wspomniał o Fuji - podobno obraz z ich matrycy był niedościgniony.

ksh
25-05-2020, 16:15
Sony A200

david555
25-05-2020, 16:42
...

Czy d3000 i d80 to ta sama matryca ?

Tak, to Sony ICX-493-AQA .

Myszowor
26-05-2020, 09:07
Poczytaj o Fujifilm - S5 Pro, chociaż nigdy nie posiadałem to bardzo mi się podobają foty z niego.

matbe
26-05-2020, 09:12
A co jest nie tak z d90?
A nie ważne, byłem święcie przekonany że ccd..

aldam
26-05-2020, 11:26
Tak, to Sony ICX-493-AQA .

Dzięki

Tanie są te body . Kolorki rzeczywiście fajne wyjściowo .

jurkarol
26-05-2020, 12:10
wiadomo, że s5 pro po pierwsze, ale kolega pytal o tani aparat i mały. Fuji s5za 800 zł może się uda znaleźć