PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z nowym obiektywem



pzbaranski
17-05-2020, 12:25
Cześć,
w ostatnich dniach zakupiłem nowy obiektyw AF-P Nikkor 10-20mm 14.5-5.6 G do Nikona D7000. Problem pojawił się przy łapaniu ostrości, której nie mogę złapać ani przy ustawieniach manualnych ani przy autofocusie. Aparat jest w 100% sprawny, podobnie jak nowo zakupiony obiektyw, w którym nie widzę wad fabrycznych. Mam też dwa inne obiektywy, które funkcjonują bez zarzutu i problem pojawił się dopiero z tym najnowszym. Prawdopodobnie rozwiązanie leży w ustawieniach aparatu, do których nie potrafię dotrzeć. Czy ktoś wie jak rozwiązać tę sytuację?

Obrazek2000
17-05-2020, 12:29
Nikon D7000 nie współpracuje z obiektywami af-p.
Dopiero D7100 i D7200 częściowo i D7500 w pełni.

TOP67
17-05-2020, 14:40
Niestety nic się nie da zrobić. Jeśli kupowałeś przez internet, to zwróć obiektyw.

pzbaranski
18-05-2020, 10:34
Dzięki za odpowiedź, w przypadku Sigmy 10-20 mm f/3.5 EX DC HSM do Nikona sytuacja by się powtórzyła?

bomkallo
18-05-2020, 11:00
Dzięki za odpowiedź, w przypadku Sigmy 10-20 mm f/3.5 EX DC HSM do Nikona sytuacja by się powtórzyła?
Nie, bo to szklo z 2009 roku :)