PDA

Zobacz pełną wersję : [D750] Wężyk spustowy



gumer
07-05-2020, 15:39
Chciałbym kupić wężyk spustowy do D750, ale cena oryginalnego, moim zdaniem, jest przesadnie wysoka. Czy są jakieś tańsze, na pewno działające, zamienniki? Kupiłem ten ze zdjęcia. Niby dedykowany do tego body, ale nie działa.

39181

joint
07-05-2020, 16:25
Mam taki do Fuji S5Pro i działa jak powinien, ale do D7200 kupiłem sobie ten: https://pl.aliexpress.com/item/32829158648.html - działa super, bezprzewodowy, więc można sobie podejść z lampą i doświetlić jakieś drzewko czy coś, zasięg spory także luz, ma tryby zdjęć powtarzalnych z ustawianymi przerwami między zdjęciami i jeszcze jakieś inne, ale ja to głównie do pojedynczych strzałów używam. Ogólnie jak dla takiego lajkonika jak ja to jest super, a stówka za taką wygodę to nie piniądz. W moim egzemplarzu zauważyłem jednak pewną wadę - dwa lub trzy razy zdarzyło się tak, że przy dłuższym używaniu ciągiem przestawały mi działać przyciski na tyle aparatu (podgląd, menu etc.) i musiałem odłączyć odbiornik od aparatu i podłączyć spowrotem i wszystko działało dalej.

_Pawel
07-05-2020, 17:02
A nie chcesz pilota na podczerwień? Kupiłem jakiś najtańszy z allegro za 5 zł i działa.

joint
07-05-2020, 17:14
A nie chcesz pilota na podczerwień? Kupiłem jakiś najtańszy z allegro za 5 zł i działa.

Też mam taki pilocik, ale denerwowało mnie, że za każdym włączeniem aparatu musiałem w opcjach włączać nasłuchiwanie sygnału z tego pilocika, da się to jakoś na stałe włączyć, żeby się nie resetowało po wyłączeniu aparatu?

crusiek
07-05-2020, 17:30
Powinien działać, może reset do ustawień fabrycznych, może przypisałeś sobie spust na inny przycisk? :) :) W takim wypadku wężyk nie działa.

Mane
07-05-2020, 18:55
Używam z D7100 i działa bez problemu.

gumer
07-05-2020, 21:31
Nie resetowałem ustawień. Spust i af mam ustawione defaultowo. W instrukcji wężyka jest napisane, że wciśnięcie przycisku na pilocie do połowy ustawia ostrość, a wciśnięcie do końca robi fotę. W mnie nie działa ani jedno, ani drugie. Pilocik uszkodzony, czy jak?

OjTam
07-05-2020, 22:28
Pilot/kabel/wtyczka/gniazdo. Któreś z nich pewnie tak.

_Pawel
07-05-2020, 23:43
Też mam taki pilocik, ale denerwowało mnie, że za każdym włączeniem aparatu musiałem w opcjach włączać nasłuchiwanie sygnału z tego pilocika, da się to jakoś na stałe włączyć, żeby się nie resetowało po wyłączeniu aparatu?

Nie sprawdzałem, ale tutaj jest porada, jak ustawić czas na 15 minut https://www.dpreview.com/forums/thread/4207777 i to by już było niezłe. Po wyłączeniu niestety pilot gaśnie, podpiąłem go pod szybkie menu.

Krzysztofh
08-05-2020, 08:20
Kluczowe w tym pilocie jest "Nikon MC-DC2". Jeżeli taki kupiłeś to musi działać, zakładając że gniazdo w puszce jest OK.

gumer
11-05-2020, 20:28
Dziękuje za pomoc. Kupiłem wężyk innej firmy i ten działa, jak należy.

39304

tomkep
11-05-2020, 21:15
Ja mam dokładnie tego samego Newell-a z D750 od pół roku i nie miałem problemów. Najwyraźniej walnięty egzemplarz.