PDA

Zobacz pełną wersję : zgrywanie zdjęć



badtorro
18-04-2020, 11:56
Koledzy, czy widzieliście może taki wynalazek - mobilny dysk twardy z portem na kartę XQD/CFExpress, tak żeby dało się zgrywać zdjęcia bez udziału osobnego komputera?

2pompony
18-04-2020, 12:39
Lata temu takie urządzenie nazywało się databank i w zależności od modelu i producenta miało różne wejścia/wyjścia, różne pojemności i sposoby zasilania. Ale dziś, w dobie wszechobecnych chmur i mody na składowanie danych nie u siebie, tylko gdzie indziej nie weim, czy databanki jeszcze cieszą się uznaniem i są w ogóle w produkcji...

poste
18-04-2020, 14:01
Tanie i pojemne karty pamięci wyparły takie urządzenia... ups, XQD:roll: . Wałkowaliśmy to swego czasu w wątku o Z-tkach. Moim zdaniem najlepsze (w sensie najtańsze) rozwiązanie to czytnik i przerzucanie na telefon, ewentualnie mały notebook. Dyski o które pytasz to widziałem jakieś maksymalnie niszowe, cena taka że np.10' laptop sensowniejszy. Chyba, że coś się zmieniło przez ostatni rok.

Kojocisko
18-04-2020, 14:02
https://shop.westerndigital.com/pl-pl/products/portable-drives/wd-my-passport-wireless-ssd#WDBAMJ2500AGY-EESN

WiFi i SD. Moim zdaniem jeden z ostatnich produktów tego typu na rynku.

david555
18-04-2020, 14:08
300 € za 500 GB + oczywiście 50 € za czytnik XQD.
Czyste szaleństwo.

ksh
18-04-2020, 15:26
Koledzy, czy widzieliście może taki wynalazek - mobilny dysk twardy z portem na kartę XQD/CFExpress, tak żeby dało się zgrywać zdjęcia bez udziału osobnego komputera?

Używać można mobilnego routera, podpinasz czytnik XQD, pendrive i załatwione, kombajny z dyskami strasznie drogie i jakieś niszowe konstrukcje.

Zbyszek
18-04-2020, 19:35
Koledzy, czy widzieliście może taki wynalazek - mobilny dysk twardy z portem na kartę XQD/CFExpress, tak żeby dało się zgrywać zdjęcia bez udziału osobnego komputera?Kiedyś miałem taki "wynalazek" na karty SD i CF. Długo zgrywało zdjęcia, ale najgorsze było to że nie było ŻADNEJ gwarancji że zdjęcia się zgrały poprawnie. Kiedyś coś poszło nie tak i zdjęcia niby się skopiowały ale pliki były "puste". Żeby mieć pewność że się skopiowało poprawnie (weryfikacja) musiałem podłączać go do laptopa co spowodowało że posiadanie tego "wynalazku" stało się bez sensu.

ksh
18-04-2020, 19:48
Teraz takimi urządzonkami sterujesz przez appke i widzisz co się dzieje ale to drogie zabawki.

nimnull
20-04-2020, 14:36
Kiedyś pożyczyłem taki wynalazek, dokładnie obudowę.
Problem załącz się już w momencie dopasowania dysku, z którym to ustrojstwo działało.
Większym problemem była lista obsługiwanych kart pamięci, z tych które posiadałem działały tylko CF 4 i 8 GB.
Dla mnie najwygodniejsze i zarazem najtańsze rozwiązanie, z którego aktualnie korzystam - smartfone z pojemną kartą i podpiętym czytnikiem.

david555
20-04-2020, 16:27
...
- smartfone z pojemną kartą i podpiętym czytnikiem.

Jak bardzo pojemną ?

joint
20-04-2020, 17:10
Mnie ciekawi, czy taki hub ogarnąłby sprawę: https://allegro.pl/oferta/adapter-hub-6w1-usb-c-do-3xusb-3-0-sd-rj45-havit-9024979492
Jakby chciał działać w ten sposób, że podpinasz go do telefonu, w czytnik wkładasz kartę z aparatu, a pod usb podpinasz dysk zewnętrzny i w telefonie przerzucasz zdjęcia z karty na dysk bez kopiowania ich na telefon to chyba by było całkiem spoko rozwiązanie. Próbował ktoś czegoś takiego?

david555
20-04-2020, 17:20
Jest dużo ale z takim rozwiązaniem, bo przede wszystkim wszystko zależy od standardu kontrolera USB w telefonie.
Jeżeli będzie to USB 2.0, to może poprzez kabel OTG nie móc obsłużyć niektórych dysków, szczególnie tych prądożernych.

Jeżeli jednak podpinać do telefonu tylko czytnik, to ograniczeniem jest pojemność obsługiwanych przez telefon kart pamięci, zazwyczaj 512 GB, a przecież karty SD w telefonach nie bywają puste.
Awaryjnie to może wypalić, ale na stałe jakoś tego nie widzę.

nimnull
20-04-2020, 20:00
W moim przypadku 512 GB.

david555
20-04-2020, 20:29
W moim przypadku 512 GB.

Do zdjęć wystarczy, ale z filmami już może być kłopot.
Jak długo kopiuje Ci się ok. 60 GB przez OTG ?

nimnull
20-04-2020, 20:36
No tak, wziąłem po uwagę swoje potrzeby.
Sprawdzę i dam Ci znać.
Pozdrawiam